Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Furby to interaktywna zabawka elektroniczna, która zyskała ogromną popularność w latach 90. XX wieku i wróciła na rynek w różnych wersjach od tego czasu. Jest to mały, puchaty stworek przypominający nieco wyglądem ptaka lub gryzonia. Jego główną cechą charakterystyczną jest zdolność do reagowania na bodźce z otoczenia oraz komunikowania się w swoim własnym, wymyślonym "języku".

Oryginalny Furby posiadał kilka sensorów, które umożliwiały mu reagowanie na dotyk, dźwięki i ruch. Miał również mikrofon, dzięki któremu mógł rejestrować dźwięki i potem je naśladować lub włączać się w rozmowy. Jego oczka były wyświetlaczem LED, którym wyrażał swoje emocje, a także różne stany.

Furby potrafił "uczyć się" poprzez interakcję z użytkownikiem. Na przykład, jeśli często go karmiłeś, stawał się bardziej przyjazny. Z kolei zaniedbywanie go mogło wpłynąć na jego nastroje i zachowanie. Zabawka posiadała również swoją "kulturę" i "język", którym się posługiwała, co sprawiało, że zabawa z Furby była bardzo interaktywna i kreatywna.


Product imageProduct image


Furby szybko zdobył ogromną popularność, a czasem nawet stał się wyzwaniem dla rodziców, ponieważ dzieci były tak zaangażowane w opiekę nad zabawką, że mogły stać się mocno przywiązane do swoich małych elektronicznych towarzyszy.

Ponieważ Furby był tak ikoniczną zabawką, pojawiło się wiele różnych wersji i wydań, z różnymi kolorami, wzorami i funkcjami. Niewątpliwie przyczynił się do rozwoju interaktywnych zabawek i wpłynął na postrzeganie elektronicznych gadżetów jako towarzyszy zabaw dla dzieci.

 

Już w sierpniu tego roku Furby nowej generacji pojawił się ponownie w polskich sklepach. To kultowa zabawka firmy Hasbro, za którą od zawsze szalały miliony dzieci na całym świecie. Tworząc najnowszą wersję Furby, Hasbro przeprowadziło badania wśród najmłodszych, by poznać ich potrzeby i oczekiwania. Tak powstała urzekająca i mówiąca po polsku nowa generacja Furby. Teraz okazji do zabaw i psot jest jeszcze więcej!

Hej, psiapsi! Oto Furby! Ten mały, ciekawski stworek to Twój nowy przyjaciel! - tak brzmi hasło reklamowe nowej zabawki. 

Jak się okazuje nowy Furby ma aż 5 trybów, które możesz aktywować za pomocą swojego głosu, a podczas zabawy reaguje ponad 600 frazami, dowcipami oraz piosenkami. Co więcej, skrywa również inne funkcje, które możesz poznać, spędzając czas ze swoim kumplem - wystarczy, że powiesz Furby, co chcesz robić, używając jednego z 5 poleceń: ?Tańczymy?, ?Naśladuj mnie?, ?Furby, co mnie czeka??, ?Odpoczynek? czy ?Pokaz świateł?.

Najważniejsze jest to, że im więcej bawisz się z Furby, tym więcej śmiesznych funkcji odkrywasz! Pamiętaj również, że tak jak jego stara wersja tak i nowy Furby wymaga troski: karmienia i szczotkowania swojej bujnej czupryny oraz futerka. Jeśli masz ochotę na nieco więcej szaleństwa, doczep zabawce koraliki i stwórz ozdoby, które i Ty możesz nosić! Furby reaguje również na przytulanie, klepanie po głowie, potrząsanie i karmienie zabawkową pizzą (chętnie schrupie też Twój palec, mniam!). Furby to znacznie więcej niż prezent dla dziecka, to najlepszy, psotny i przezabawny, a przede wszystkim puchaty przyjaciel! Jak mawia Furby: "daa-nou-laa" (czas na imprezę!)

? PODARUNEK PRZYJAŹNI: Furby to przyjaciel, który zawsze znajdzie dla Ciebie czas! Ta niesamowita interaktywna zabawka porusza się, mówi, śpiewa, reaguje na mowę, a jej uszy świecą na różne kolory!
? 5 TRYBÓW ODBLOKOWYWANYCH GŁOSEM: Naciśnij przycisk-serduszko na czole Furby i powiedz: ?Hej, Furby!?, by zabawka zaczęła słuchać, a potem wypowiedz jedno z poleceń. Odkrywajcie wspólnie działanie wszystkich trybów!
? PONAD 600 REAKCJI: Możesz pogawędzić, zaśpiewać i śmiać się z tą interaktywną zabawką pełną uroczych, prześmiesznych, a czasem i nieco niezręcznych niespodzianek!
? SZAŁOWE EFEKTY ŚWIETLNE I NIEZIEMSKIE RUCHY TANECZNE: Furby potrafi też tańczyć, a ruchy tego stworka są wprost z innej planety! Oprócz tego uszy zabawki podświetlają się, zmieniając kolor, co można zaobserować w trybie ?Pokaz świateł?.
? FURBY+FURBY=ŚMIESZNA ROZMOWA: Gdy masz ze sobą dwóch przyjaciół Furby i odpowiednio ich sobie przedstawisz, z przyjemnością zaczną ze sobą gawędzić, opowiadać sobie dowcipy czy śpiewać!
? AKCESORIA, KTÓRYMI MOŻECIE SIĘ DZIELIĆ: koraliki i zawieszki, a także kolorowe bransoletki ? Ty i Furby możecie nosić podobne ozdoby, które będą dowodem Waszej przyjaźni!
? MAŁY WIELKI PRZYJACIEL: Furby ma ponad 15 cm wysokości i stanowi świetny prezent dla każdego dziecka, które będzie mogło zabrać swojego przyjaciela dosłownie wszędzie.

Wybrane ogłoszenia

Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Przepiękne plecaki - 2 propozycje.
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Idealne dla domowych artystów.
Połączenie elegancji z trendami
Dla dzieci 4+ z 20 aktywnościami.
Fluo marki Main Paper
Idealny dla każdego
Nowy wymiar biurowej elegancji!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Raport Paperhat Poland ? zużycie papieru do celów marketingowych

    Firma Paperhat Poland w lipcu i sierpniu 2014 roku realizowała badania wśród polskich firm, w zakresie wykorzystywania papieru do celów marketingowych. W badaniu wzięło udział ponad 50 organizacji, które odpowiedziały na pytania związane z drukiem, jego zarządzaniem i gadżetami reklamowymi. 

    Więcej…  
  • Videoreportaż z konferencji Biuro Plus'2016

     W dniach 7 ? 8 października 2016 roku odbyła się dwudniowa konferencja Grupy Biuro Plus. która miała na celu zaznajomienie wszystkich sił sprzedażowych Grupy z nowym katalogiem Biuro Plus 2016/2017. W spotkaniu uczestniczyło prawie 300 osób, w tym nasza redakcja oraz Dostawcy: Esselte, Hamelin, Durable, 2×3, Fellowes, Amex, Argo, Avery, Bic, Black Point, Nowy Styl, Xerox, Trodat, PBS, Pentel, Papyrus, Max Computers, Biurfol, Zibi, Rafcom, Vaupe, Pilot, Bong, Herlitz, Ricoh, Leviatan, Corex, Drescher, Emerson, Les Higiena, Aplauz, Action, Jacobs, Nestle, Kopernik, MK Cafe, Unilever, Coca Cola, Irving, Sante, Teekanne, Żywiec Zdrój. Oprócz szkoleń i prezentacji był też czas na miłą zabawę integracyjną. 

    Więcej…