Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jesienią 2023 roku na rynku pojawiła się nowa gra planszowa Matka Ziemia. To edukacyjna gra quizowa, która w przystępny sposób uczy o stanie naszego środowiska i sposobach jego ochrony.

Gra jest oparta na współpracy, co symbolizuje to, że ochrona środowiska wymaga wspólnego wysiłku. Gracze wspólnie odpowiadają na pytania dotyczące zmian klimatu, zanieczyszczenia powietrza i wody, czy utraty bioróżnorodności.

Czy wiesz, czym jest zrównoważona konsumpcja i jak zmniejszyć obciążenie dla Ziemi? A czy chciałbyś dowiedzieć się, jak pomagać zagrożonym zwierzętom i zapobiegać utracie bioróżnorodności? Zasoby Matki Ziemi są obfite, ale ograniczone. Nadszedł czas, abyśmy okazali wdzięczność i zadbali o nasze środowisko.

Celem tej edukacyjnej gry z ciekawostkami jest zwiększenie świadomości i dostarczenie praktycznych wskazówek dotyczących zrównoważonych wyborów i życia w harmonii z naturą i królestwem zwierząt. Gra podchodzi do tego trudnego i skomplikowanego tematu z pozytywnym nastawieniem, zachęcając i inspirując graczy. Oferując rozmaite ciekawostki, gra pomaga nam również zrozumieć czynniki związane z podejmowaniem decyzji dotyczących kwestii środowiskowych – spraw, na które jako jednostki możemy mieć ograniczony wpływ.

Gra jest zalecana dla osób w wieku od 8 lat. Jest odpowiednia zarówno dla osób świadomych ekologicznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się więcej na ten temat.

Kategorie pytań w grze:

 • Umowy i przepisy dotyczące ochrony środowiska
 • Recykling i zrównoważona konsumpcja
 • Zagrożone gatunki i utrata bioróżnorodności
 • Nauka i umiejętności związane z ochroną środowiska

Matka Ziemia to nie tylko gra edukacyjna, ale także gra oparta na kooperacji – musimy współpracować tak jak w rzeczywistości, w kwestii ratowania naszej planety!

Gdy gra się rozpoczyna, Matka Ziemia daje każdemu graczowi zadania, które mają wykonać podczas gry, udzielając prawidłowej odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru – oczywiście wspólnie. Prawidłowe odpowiedzi przybliżają graczy do wspólnego celu, podczas gdy błędne odpowiedzi sprawiają, że wykonanie zadań jest trudniejsze niż wcześniej. Specjalne Karty Uszkodzeń sprawiają, że gra staje się bardziej strategicznym doświadczeniem.

W Matce Ziemi gracze wygrywają razem, gdy ukończą wszystkie swoje zadania. Gracze przegrywają również razem, jeśli otrzymają zbyt wiele iszkodzeń lub jeśli wykonanie zadań stanie się dla nich niemożliwe.

Gra zawiera piękną obrotową planszę i 300 kart z ilustracjami związanymi z tematyką ochrony środowiska.

Ocena gry Matka Ziemia

Gra Matka Ziemia to propozycja dla osób w wieku od 8 lat, które chcą się dowiedzieć więcej o ochronie środowiska. Jest to gra kooperacyjna, w której gracze wspólnie pracują nad ratowaniem naszej planety.

Zalety

 • Gra jest edukacyjna i pomaga zwiększyć świadomość ekologiczną. Pytania wielokrotnego wyboru dotyczą różnych aspektów ochrony środowiska, takich jak umowy i przepisy dotyczące ochrony środowiska, recykling i zrównoważona konsumpcja, zagrożone gatunki i utrata bioróżnorodności, oraz nauka i umiejętności związane z ochroną środowiska.
 • Gra jest oparta na współpracy, co uczy graczy pracy zespołowej. Gracze muszą wspólnie podejmować decyzje i działać, aby osiągnąć wspólny cel.
 • Gra jest pięknie wykonana i zawiera ciekawe ilustracje. Plansza do gry jest obrotowa, co dodaje grze dynamiki.

Wady

 • Gra może być zbyt trudna dla młodszych graczy. Pytania są na różnym poziomie trudności, ale niektóre z nich mogą być zbyt trudne dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ekologią.
 • Niektóre pytania mogą być zbyt ogólne lub niejasne. Mogą być trudne do zrozumienia, nawet dla dorosłych graczy.

Podsumowanie

Granie w Matkę Ziemię jest korzystne dla środowiska, ponieważ zwiększanie świadomości ekologicznej to potężna szansa na zmianę naszych postaw i wyborów w kierunku bardziej zrównoważonych sposobów postępowania.

Ziemia dała nam dobre życie przez długi czas; teraz nadeszła nasza kolej, aby okazać naszą wdzięczność i zadbać o nią. Zacznijmy więc podejmować wyzwania środowiskowe i kroczmy w kierunku budowania bardziej zrównoważonej przyszłości. – W Tactic jesteśmy w to bardzo zaangażowani.

Zróbmy pierwszy krok, grając razem w quiz Matka Ziemia!

 

Wybrane ogłoszenia

Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Genialna książka dla dziewczynek.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Zestaw Kreatywny od ROZETTE
Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...
Z naklejkami Kredki dwustronnne
Fluo marki Main Paper
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Zestaw zakreślaczy MP Poland
Dla chłopca i dziewczynki
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Tablice suchościeralne magnetyczne

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Sezon targowy A.D. 2019

  Nowy rok, nowe plany. Nowe plany, nowe terminy targów. Mimo wielu negatywnych głosów o sensowności tego typu spotkań, kontraktacje w branży chyba nigdy nie znikną z rynku. Dopóki dostawcy będą płacić za stoiska - dopóty hurtownie i biuroserwisy będą planować kolejne eventy. Gdzie w tym roku się spotkamy i kogo będzie można spotkać - prezentujemy w naszym zestawieniu.

  Więcej…  
 • Otwieramy paczki!

  Tarcza antykryzysowa w naszej branży ruszyła jakiś miesiąc temu. Idąc za potrzebami naszych Klientów, Partnerów, Czytelników stworzyliśmy specjalny dział testów najnowszych produktów. Każda firma, bez ograniczeń, która chce pochwalić się swoimi nowościami może podesłać do naszej redakcji paczkę pełną "niespodzianek".

  Więcej…