Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pogodzenie codziennych obowiązków z realizacją zainteresowań jest na wagę złota. Statystyki pokazują, że niemal połowie Polaków się to udaje. Świadczy to o tym, że potrafimy się relaksować i do tego dążymy. Choć co trzeci z ankietowanych żałuje, że czasu na pasję ma trochę za mało. Jako najczęściej rozwijane hobby wskazuje się szeroko pojęty sport i podejmowanie regularnych aktywności fizycznych. Dalej respondenci wskazywali czytanie książek, robótki ręczne, kreatywne aktywności z rodziną, majsterkowanie czy pielęgnację ogrodu.

Dlaczego warto mieć pasje?

Posiadanie pasji wpływa na nasze dobre samopoczucie, pozytywny nastrój oraz ogólne poczucie szczęścia i satysfakcję z życia, niezależnie od wieku i płci. Ludzie mający w życiu hobby, częściej doświadczają pozytywnych emocji, jest im łatwiej w przypadku niepowodzeń, lepiej je znoszą i łatwiej radzą sobie z przeciwnościami losu. Ponadto pasja pozwala realizować potrzeby autonomii i kompetencji, zaspokaja potrzebę relacji z innymi ludźmi, wyzwala pozytywne emocje i wpływa na poczucie dobrostanu. Dlatego warto poświęcać się różnym aktywnościom już od najmłodszych lat. Oddawanie się pasjom, nie tylko dzieciom dodaje energii, żywotności i sił witalnych. Dla nich jak i dla dorosłych jest sposobem na wytchnienie, relaks i odprężenie. Zwiększa zaangażowanie, koncentrację i wydajność, a ponadto wpływa na proces twórczy i kreatywność. Pasja sprawia, że życie od najmłodszych lat wypełnia się kolorami, a nie problemami. To remedium na nudę, lekarstwo na szarą rzeczywistość. Osoby, które nie posiadają zainteresowań, częściej doświadczają negatywnych emocji czy lęków, a życie bez pasji często wydaje się płytkie i puste.

Niemalże każdą pasję, szczególnie tą związaną z aktywnościami kreatywnymi możemy łączyć ze wspólnym czasem z rodziną. Warto więc zawsze zwracać uwagę na to, czy dane hobby może być wykorzystane w grupie. 

 -----------------------------------------------------------------------------book

Najnowsza kolekcja Craft ID firmy Rozette to bardzo dobry wybór na spokojne, zimowe wieczory.

----------------------------------------------------------------

Jak łączyć przyjemne z pożytecznym?

A jak realizacja zainteresowań wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne? Zapytaliśmy psychologa Marcina Nowackiego. „Jednym z najważniejszych pozytywnych efektów posiadania hobby, jest korzystny wpływ na zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Osoby bez pasji częściej doświadczają fizycznych objawów różnych chorób i są bardziej na nie podatne. Zaangażowanie w działania wynikające z zainteresowań i zgodne z naszymi wartościami, wpływa na obniżenie ciśnienia krwi i poziomu tzw. „hormonów stresu“, przez co wspomaga system odpornościowy. Realizacja pasji związanych z kreatywnością może pozytywnie wpłynąć na redukcję stresu, na poprawę relacji z bliskimi. Jeśli dodatkowo jedną z Twoich pasji jest sport, to odnosisz podwójne korzyści! Szukajmy więc swoich pasji, lub wracajmy do tych zaniedbanych!”.

----------------------------------------------------------------

malowanie po literach

malowanie po literach1

Fajnym pomysłem na spełnienie swojej pasji do malarstwa są ramy z gotowymi szablonami do malowania po literkach. To zabawa idealna dla młodszych i starszych. Bardziej i mniej utalentowanych. Produkt dostępny jest w ofercie firmy Rozette.

----------------------------------------------------------------

Dzisiaj jest wiele pasji, które możemy realizować w czasie wolnego czasu nawet podczas przebywania w domu. Spróbujmy odnaleźć swoją pasję, która wprowadzi w życie nową jakość. Zacznijmy rysować, malować, tworzyć kreatywne rzeczy, spędźmy czas grając z rodziną w gry, lub układając puzzle. Piszmy wiersze, dekorujmy różne elementy w domu. Rynek, a szczególnie oferta firmy Rozette, gwarantuje nam asortyment na każdą okazję i dla każdego przedziału wiekowego. 

----------------------------------------------------------------

impreza

czas z rodziną to najprzyjemniejsze hobby, które nie zna ceny :) Na zdjęciu oferta od Rozette

---------------------------------------------------------------- 

Co może pomóc w realizacji hobby?

To, co jest pomocne w realizacji naszych dotychczasowych pasji, może stać się inspiracją i zachętą do podejmowania kolejnych działań. Do nowych wyzwań i aktywności zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu zachęca także firma Rozette, dostawca szerokiej oferty marek Craft ID, Paw Patrol oraz Besties. „Naszym celem jest propagowanie kreatywnego spędzania czasu zarówno w domu z rodziną, jak i na wyjazdach. Chcemy podsunąć ludziom ciekawe pomysły, jak można spędzać czas z przyjaciółmi, z rodziną, dziećmi wykorzystując nasze najnowsze produkty.”. – wyjaśnia Kinga Stefańska-Boszhard, właścicielka spółki Rozette. Jak się okazuje, bez względu na to, czy nasze pasje są stacjonarne, czy też umiarkowanie aktywne, obrazki, diamenty, tatuaże, wycinanki i kolorowanki znajdą szerokie zastosowanie niemalże w każdych okolicznościach. Jeśli Twoim hobby są podróże camperem, górskie wędrówki czy żeglowanie, nigdy nie wiesz czy miejsce, do którego trafisz, będzie oferowało jakieś atrakcje, w takim przypadku kreatywna oferta Rozette może okazać się niezwykle przydatna – dzięki niej możemy bez obaw ruszać w nieznane i nie nudzić się.

----------------------------------------------------------------

book

BESTIES to nowa kolekcja od Rozette, która przede wszystkim dziewczynkom przypadnie do gustu. 

----------------------------------------------------------------

besties 1

 Wystarczy książeczka marki Besties, kredki, nożyczki i zabawa na zimowe wieczory murowana. 

----------------------------------------------------------------

Chłodne miesiące sprzyjają aktywnościom i zachęcają do spędzania wolnego czasu częściej w domu, a także poszukiwaniom nowych zainteresowań, które możemy w nim realizować. Kiedy posiadasz pasje, przestajesz szukać motywacji, bo to pasja stanowi Twoją siłę napędową do działania. Oderwij się od niechcenia i w pełni wykorzystaj dane możliwości, przekuwając je w aktywność. Ładuj swoje akumulatory, działaj długo i aktywnie. Gdziekolwiek będziesz to robić, niech moc będzie z Tobą!

----------------------------------------------------------------

besties colur

Kolorowanki z kolekcji BESTIES są najfajniejsze! Dziewczynki je kochają! Dystrybutor: Rozette

diamenty

Tatuaże, naklejki marki BESTIES już w sprzedaży firmy Rozette

produkty licencjonowane PAW PATROL

Produkty licencjonowane PAW PATROL od firmy Rozette

----------------------------------------------------------------

puzzle

Wydrapywanki, malowanki, albumy do projektowania mody, notesy w różnych rozmiarach, stickery i wiele innych produktów z kolekcji BESTIES

znajdziecie w sprzedaży firmy Rozette! BESTIES to holenderska marka, której dystrybutorem jest Rozette w Polsce

Wybrane ogłoszenia

Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Z naklejkami Kredki dwustronnne
Fluo marki Main Paper
Przyjaciel na Dobre i Złe Chwile
Najlepsza licencja tego roku!
Dostępny w 7 kolorach.
Nowość w ofercie Rafcom.
Kredki ołówkowe ścieralne 12 kol.
Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Wyprawka szkolna w pigułce!

    Początek kolejnego roku szkolnego zbliża się nieubłaganie. Wprawdzie zostało jeszcze kilka miesięcy ale warto pomyśleć już dziś o wyprawce szkolnej dla naszej pociechy, zwłaszcza gdy rozpoczyna dopiero swoją przygodę ze szkołą. Na rynku można znaleźć obecnie szereg fajnych produktów. Piórniki z gotowym wyposażeniem, każdy w pięknej oprawie zdobionej wizerunkiem bohaterów filmowych czy bajkowych, ale czy ich zawartość jest kompletna i spełnia wytyczne dyktowane w szkołach i przedszkolach przez nauczycieli? I co ważniejsze ? czy są to produkty, których jakość będzie satysfakcjonująca dla Twojego dziecka?

    Więcej…  
  • Stora Enso wśród sponsorów Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Oberstdorf 2021

    Stora Enso znalazła się wśród sponsorów rzeczowych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, jakie odbywały się w Oberstdorfie (Niemcy) w dniach 23 lutego ? 7 marca br. Z myślą o sportowcach i innych uczestnikach tego wydarzenia firma przygotowała liczne, innowacyjne produkty bazujące na drewnie jako odnawialnym i odzyskiwalnym surowcu naturalnym. Tym samym po raz kolejny już wsparła organizowaną przez FIS imprezę, podkreślając jednocześnie jej proekologiczny i neutralny dla globalnego klimatu charakter.

    Więcej…