Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sezonie 2024 Amex Stationery przedstawi swoim klientom legendarną markę Clairefontaine. W pierwszym etapie będzie to dostępna na wyłączność kolekcja charakterystycznych zeszytów i brulionów, które po raz pierwszy zostały dostosowane do specyfikacji i potrzeb polskiego konsumenta. „Jesteśmy zaszczyceni, mogąc wprowadzać na rynek polski kolejną tak zasłużoną dla naszej branży markę. Magiczne doświadczenie z pisania po papierze tej klasy to coś co nasi klienci z pewnością docenią. Warto było czekać.” – powiedział Artur Romanowski, Prezes Zarządu Amex Stationery sp. z o.o.

Clairefontaine to firma założona we Francji w 1858 roku i jest obecnie jedynym producentem artykułów papierniczych w Zachodniej Europie, który wciąż produkuje własny papier w swojej historycznej fabryce w Etival-Clairefontaine. Gwarantuje to nie tylko najwyższą jakość, ale także pełną kontrolę nad wpływami środowiskowymi związanymi z produkcją.

Dziś Clairefontaine jest jednym najbardziej renomowanych i największych producentów papieru na świecie. Tylko jedna z wielu maszyn w głównej fabryce we Francji osiąga prędkość 1000 metrów na minutę, co oznacza 60 kilometrów i 15 ton papieru wyprodukowanego na godzinę. Rocznie z wszystkich fabryk dostarczane jest klientom 165 000 ton niepowlekanego, wolnego od celulozy papieru.

Clairefontaine jest poważana jako ekspert od produkcji wysokiej jakości papieru. Oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów, które niejednokrotnie definiowały europejskie standardy w doświadczeniu pisania. Słynny papier Clairefontaine o gramaturze 90 g/m² zapewnia jedwabiście gładką powierzchnię, doskonałą odporność na rozmazywanie i idealne satynowe wykończenie.

Zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój jest potwierdzone potrójnymi certyfikatami ISO 9001, 14001 i 50001, świadczącymi o nowoczesnych, zaawansowanych i ekologicznych praktykach produkcyjnych. Firma wykorzystuje włókna pochodzące z odpadów tartacznych lub przycinanych drzew, minimalizując tym samym wpływ na lasy, a certyfikaty PEFC™ i FSC® dodatkowo zapewniają gwarancję odpowiedzialnego nimi zarządzania. Co więcej, włókna używane do produkcji pochodzą z odnawialnych źródeł, co sprawia, że papier nadaje się w 100% do recyklingu i wspiera ideę gospodarki cyrkularnej.

 

cf  artykul i news 2 v

 

Na sezon 2024 Amex Stationery wspólnie z Clairefontaine przygotowali kolekcję zeszytów szkolnych o gramaturze 90 g/m² w formatach A5 i A4 dostosowanych do polskich standardów, jak odpowiednie marginesy, polskie okładki oraz precyzyjnie wykonane nadruki linii lub kratek. Z całością propozycji można zapoznać się już podczas targów szkolnych na stoisku Amex.

Bez względu na to, czy używasz pióra wiecznego, długopisu czy ołówka, papier Clairefontaine zapewnia magiczne doświadczenia z pisania.

 

Wybrane ogłoszenia

Poszukiwani pracownicy
Zestaw zakreślaczy MP Poland
Dla projektantek Big Dream Girl
Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Przyjaciel na Dobre i Złe Chwile
Idealny dla każdego
Dostępny w 7 kolorach.
Super miękki notes/pamiętnik Squishy - Jednorożec ...
Genialna książka dla dziewczynek.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Niekwestionowany lider testu zamienników do drukarek laserowych

  Toner Asarto o symbolu AS-LH226BN został niekwestionowanym liderem testu zamienników do drukarek laserowych, przeprowadzonego przez redakcję magazynu PC World (11/2017).

  Więcej…  
 • Angielski dla dzieci - od jakiego wieku zacząć naukę? Jak powinien wyglądać?

  Angielski dla dzieci jest nauczany w większości polskich szkół i przedszkoli. Nic dziwnego ? jest to umiejętność nie do przecenienia. Znając angielski, jesteśmy w stanie swobodnie podróżować, nawiązując przyjaźnie na całym świecie. Co więcej ? to także podstawa, gdy ubiegamy się o dobrą pracę. To już nie jest atut czy dodatkowa zaleta, ale absolutne minimum, które trzeba spełnić, by zatrudnić się w międzynarodowej firmie, ale także niewielkim, regionalnym miejscu. Osoby, które marzą o karierze na uczelni, z pewnością szybko przekonają się, że bez angielskiego ani rusz! Jednym słowem ? angielski dla dzieci to nie wymysł czy nowoczesna fanaberia, ale podstawa. Dzięki temu zapewnisz swojemu dziecku lepszy start w dorosłość. 

  Więcej…