Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Większość użytkowników nie eksploatuje pełnego zakresu funkcji swojej drukarki. Zazwyczaj proces wydruku polega na edycji tekstu i wciśnięciu polecenia „drukuj”.  Efekt gotowy, ale czy nie warto zagłębić się w szersze możliwości oferowane nawet przez zwykłe, domowe urządzenia?

Poszukiwania ciekawych funkcji drukarki warto zacząć od jej sterownika, czyli oprogramowania dostarczanego przez producenta. Oczywiście każde urządzenie posiada szereg różnych funkcjonalności - od podstawowych, po bardziej skomplikowane, ale nawet najprostsze i najtańsze modele potrafią coś więcej, niż tylko zwyczajny wydruk.  Oprogramowanie podstawowej drukarki umożliwia m.in.: drukowanie wielu stron na jednym arkuszu z możliwością wyboru sposobu ich rozmieszczenia. Dzięki tej funkcji możemy zaoszczędzić papier i tusz.

Inną opcją, dostępną w prawie każdej drukarce jest możliwość zmiany standardowej kolejności stron oraz możliwość ustawienia dostępności drukarki. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli nie chcemy, aby ktoś niepowołany korzystał z drukarki podczas naszej nieobecności.W zależności od modelu drukarek, oferują one różne tryby pracy. Zazwyczaj spotykamy podstawowe trzy: wydruk szybki, wydruk normalnej i wysokiej jakości. Dzięki tej funkcjonalności możemy decydować o jakości wydruku, jaka jest nam potrzebna w danym momencie.

Praktycznie każdy producent, oprócz standardowego sterownika, proponuje dodatkowe oprogramowanie, rozszerzające możliwości sprzętu. Są to aplikacje ułatwiające przygotowanie różnego rodzaju druków okolicznościowych np. kartek, kalendarzy czy innych projektów.

Jeśli chcemy wydrukować informację bezpośrednio ze strony WWW, wyłączając niepotrzebne banery, reklamy czy też linki możemy skorzystać z szeregu aplikacji dostępnych na rynku, które umożliwiają edycję druku, jeszcze przed przesłaniem go do docelowego urządzenia. W oczywisty sposób pozwala to na oszczędność papieru i tuszu czy tonera.

By w pełni wykorzystać potencjał naszej drukarki warto wybierać materiały eksploatacyjne sprawdzonych i rzetelnych producentów, np. Asarto czy UNi-1, których wydajność i niezawodność przekłada się na wysoką jakość wydruków.


Wybierz oszczędność w najwyższej rozdzielczości

Wybrane ogłoszenia

Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Różne kształty, żywe kolory.
Nowa oferta marki JOVI.
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Farby pakowane po 500 ml.
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Nowe tonery do drukarek Canon.
Totalna nowość w marce ESCUELA!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Tajemnice UniMax'a

    Długopis jaki jest każdy widzi. Dla laików to tylko narzędzie pozostawiania śladów na papierze, dla koneserów i znawców to przyrząd, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Można by pomyśleć, że w tej kwestii wszystko już zostało wymyślone, a jednak tak nie jest. 

    Więcej…  
  • Asterix, Cappuccino i Polowanie na Robale

    Na rynku pojawiły się 3 nowe gry firmy Egmont. Jak zwykle zaskakują fabułą i umożliwiają mile spędzony czas.

    Więcej…