Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Większość użytkowników nie eksploatuje pełnego zakresu funkcji swojej drukarki. Zazwyczaj proces wydruku polega na edycji tekstu i wciśnięciu polecenia „drukuj”.  Efekt gotowy, ale czy nie warto zagłębić się w szersze możliwości oferowane nawet przez zwykłe, domowe urządzenia?

Poszukiwania ciekawych funkcji drukarki warto zacząć od jej sterownika, czyli oprogramowania dostarczanego przez producenta. Oczywiście każde urządzenie posiada szereg różnych funkcjonalności - od podstawowych, po bardziej skomplikowane, ale nawet najprostsze i najtańsze modele potrafią coś więcej, niż tylko zwyczajny wydruk.  Oprogramowanie podstawowej drukarki umożliwia m.in.: drukowanie wielu stron na jednym arkuszu z możliwością wyboru sposobu ich rozmieszczenia. Dzięki tej funkcji możemy zaoszczędzić papier i tusz.

Inną opcją, dostępną w prawie każdej drukarce jest możliwość zmiany standardowej kolejności stron oraz możliwość ustawienia dostępności drukarki. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli nie chcemy, aby ktoś niepowołany korzystał z drukarki podczas naszej nieobecności.W zależności od modelu drukarek, oferują one różne tryby pracy. Zazwyczaj spotykamy podstawowe trzy: wydruk szybki, wydruk normalnej i wysokiej jakości. Dzięki tej funkcjonalności możemy decydować o jakości wydruku, jaka jest nam potrzebna w danym momencie.

Praktycznie każdy producent, oprócz standardowego sterownika, proponuje dodatkowe oprogramowanie, rozszerzające możliwości sprzętu. Są to aplikacje ułatwiające przygotowanie różnego rodzaju druków okolicznościowych np. kartek, kalendarzy czy innych projektów.

Jeśli chcemy wydrukować informację bezpośrednio ze strony WWW, wyłączając niepotrzebne banery, reklamy czy też linki możemy skorzystać z szeregu aplikacji dostępnych na rynku, które umożliwiają edycję druku, jeszcze przed przesłaniem go do docelowego urządzenia. W oczywisty sposób pozwala to na oszczędność papieru i tuszu czy tonera.

By w pełni wykorzystać potencjał naszej drukarki warto wybierać materiały eksploatacyjne sprawdzonych i rzetelnych producentów, np. Asarto czy UNi-1, których wydajność i niezawodność przekłada się na wysoką jakość wydruków.


Wybierz oszczędność w najwyższej rozdzielczości

Wybrane ogłoszenia

Totalna nowość w marce ESCUELA!
Polska marka artykułów czyszczących.
Totalny hit tego roku.
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Wakacje z Alpino czas zacząć.

     Z czym kojarzą Ci się wakacje. Nam z piknikami. Na szczęście, póki co, możemy się spotykać, bo wizji kolejnej fali Covid narazie nie ma. Korzystajmy więc z zasobów, jakie daje nam wolność. 

    Więcej…  
  • RemaDays Warsaw 2020 – See NEW na targach pełnych pomysłów

    Jubileuszowa edycja targów RemaDays Warsaw zakończyła się powodzeniem. Jednak czas już rozpocząć intensywne przygotowania do następnej edycji. Warszawska impreza wystawiennicza odbywać się będzie po raz szesnasty. Do Ptak Warsaw EXPO zapraszamy w dniach od 12 do 14 lutego 2020 roku.

    Więcej…