Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Hej, drodzy rodzice! Czy wiecie, że dysocjacja palców to tajemna sztuka, która sprawia, że małe rączki stają się mistrzami chwytania ołówków, długopisów i kredek? Wyćwiczone paluszki działają niczym małe superbohaterki, pewnie chwytając wszystko, co im podsuniesz. Jak my - dorośli - możemy wesprzeć nasze dzieci w tym temacie. W naszym artykule mamy jedną najważniejszą sugestię. 

Co to jest ta motoryka?

Motoryka mała obejmuje ruchy o niewielkim zakresie i dotyczy głównie ruchów dłoni i palców. Ruchy te nie wymagają angażowania całego ciała, potrzebują jednak do tego koncentracji i skupienia w trakcie wykonywania czynności. Motorykę małą można ćwiczyć już u niemowląt. Różnego rodzaju zabawy „paluszkowe”, pocieranie rączek o siebie, klaskanie, łapanie przedmiotów oraz wrzucanie ich do pojemników czy np. zabawa w otwieranie i zamykanie pudełek to doskonały trening dla maluchów. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na zabawie dla nieco starszych dzieci. Nawlekanie koralików to forma aktywności, która jest nie tylko ćwiczeniem, ale i tworzeniem dzieła :) 

maped

Zabawa z koralikami – Paluszkowy Fitness

Wszelkie zabawy z koralikami są świetną okazją do doskonalenia dysocjacji palców. Wystarczy, że zachęcisz dziecko do chwytania koralików z wykorzystaniem kciuka i każdego palca po kolei.

Koralik powinien być chwytany kolejno przez: kciuk + palec wskazujący, kciuk + palec środkowy, kciuk + palec serdeczny, kciuk + palec mały. Podobnie można chwytać nitkę lub igłę do nawlekania koralików.

banner cx dystrybucja

Zachęć więc swoje dziecko do chwytania koralików z wykorzystaniem kciuka i każdego palca po kolei – to jak mały taniec palców! Zaczynamy od kciuka i palca wskazującego, potem kciuk z palcem środkowym, serdecznym i na końcu z małym. 

Bransoletki dla Małych Artystów

Dzieci uwielbiają kolorowe koraliki! Najmłodsze zaczynają od przesypywania ich między palcami, a starsze zamieniają się w prawdziwych artystów, tworząc bransoletki na sznurku. W zestawie Fabryka bransoletek, który ostatnio trafił w nasze ręce, znajdziecie małe koraliki i różne sznureczki – idealne do rozwijania talentów!

Tworzenie bransoletek to coś więcej niż tylko zabawa – to prawdziwa szkoła cierpliwości i precyzji. W jednej ręce koralik, w drugiej żyłka, sznureczek lub igła z nitką – i magia się dzieje! Taka zabawa nie tylko rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, ale też wzmacnia jednoczesną pracę obu rąk. A w efekcie? Piękna, kolorowa bransoletka!

Wyobraź sobie radość na twarzy Twojego dziecka, gdy wręcza własnoręcznie wykonaną bransoletkę jako prezent. To nie tylko dowód na manualne zdolności, ale także nauka budowania relacji i wyrażania uczuć.

koraliki maped

Koralikowe Supermoce

Koraliki to nie tylko ozdoby – to prawdziwe narzędzia rozwoju dla małych rączek. Patrz, jak Twoje dziecko rozwija swoje umiejętności manipulacyjne, koordynację, cierpliwość i precyzję ruchów. A może i Ty dołączysz do tej kolorowej zabawy? Kto wie, może wspólnie stworzycie najpiękniejsze bransoletki na świecie!

Marka Maped

Wybrane ogłoszenia

Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Dla projektantek Big Dream Girl
Poszukiwany przedstawiciel handlowy!!
Poszukiwani pracownicy
Super miękki notes/pamiętnik Squishy - Jednorożec ...
Fluo marki Main Paper
Idealny dla każdego
Fabryka biżuteriiFabryka biżuterii
Sprzedam105 PLN (najniższa cena rynkowa)
Zestaw do tworzenia bransoletek.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Life Balance Congress - odbierz swój bilet!!!

    Life Balance Congress to największe w tej części Europy trzydniowe wydarzenie rozwojowe poświęcone równowadze życiowej. W roku 2024 kongres odbędzie się w dniach 7-9 czerwca!!

    Więcej…  
  • Grudniowy unboxing z firmą ROZETTE

    Na tę paczkę czekaliśmy z utęsknieniem. Znając firmę ROZETTE  od razu wiedzieliśmy, że to, co w niej znajdziemy, zaskoczy nas mile. I nie myliliśmy się.

    Więcej…