Podstawowe informacje

Dla rodziców i przyszłych rodziców przygotowaliśmy bogaty program prelekcji i warsztatów, w których BEZPŁATNIE będzie można brać udział przez cały dzień. To niecodzienna okazja do skorzystania z porad i konsultacji ekspertów wielu dziedzin związanych z wychowaniem dziecka oraz prawidłowym dbaniem o jego zdrowie.

Kto może dokonać rezerwacji?

Rezerwacji miejsc na prelekcję może dokonać każda osoba, która zakupiła online bilet na wydarzenie. Ważne! Ilość miejsc ograniczona!
Zakupu biletu możesz dokonać TUTAJ

W jaki sposób dokonać rezerwacji?

 1. Przejdź na stronę rejestracji w Strefie Świadomego Rodzica - TUTAJ
 2. Wybierz prelekcje, które Cię interesują oraz ilość miejsc
 3. Kliknij "Zarejestruj się"
 4. Uzupełnił dane w formularzu

  Ważne! Możesz zapisać się na dowolną ilość prelekcji.
Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi Goście będą mogli BEZPŁATNIE korzystać z licznych zajęć kreatywnych, rozwijających warsztatów i zabaw. Będzie kolorowo, aktywnie i inspirująco. Warsztaty dla dzieci będą realizowane przez cały dzień w "Strefach Zabawy". Udział w zajęciach nie wymaga rezerwacji.

 

Kosmos szkoła rysunku i malarstwa

 
kosmos i szkoła rysunku
 

10:00-17:00 Zaczarowane pudełko

Ciekawe co znajduje się w zaczarowanym pudełku? Coś miękkiego i puszystego, czy może zimnego i śliskiego? Podczas zajęć dzieci wykonają rysunki w mieszanej technice węglem, ołówkiem i sprejem. Inspiracją będzie magiczne pudełko, do którego nikt nie może zajrzeć, ponieważ dawno temu wróżka rzuciła na nie czar. Na szczęście w pudełku jest niewielki otwór i można użyć dotyku, żeby sprawdzić, co jest w środku. Różnorodne bodźce dotykowe rozbudzą bogactwo odczuć, a plastyka pozwoli wyrazić te przeżycia linią, plamą i kształtem.


Scena Elffów

 
Scena elfów
 

11:00 - 17:00 Podróż do magicznego świata teatru lalek

Zapraszamy na interaktywne prezentacje Sceny Elffów - Teatru dla Całych Rodzin.
Każdego dziecka i rodzica czeka niespodzianka: śmiech, radość, taniec i śpiew!

11:00 - 13:00 Prezentacja teatru Scena Elffów i lalek wykonanych w Fabryce Lalek

To fantastyczna okazja do tego, żeby zobaczyć na żywo jak powstają teatralne lalki! Poznać kunszt tworzenia pięknych, bajkowych postaci.

13:00 - 17:00 Spotkanie z postaciami i lalkami

 • spotkanie z Ktośką i Talentką oraz lalką Eugeniuszem Genio Gęgalskim ze spektaklu „Cudny dzień”
 • spotkanie z Elffikiem
 • scenki z nowego spektaklu "Skacząca księżniczka"
 • scenki ze spektaklu “Księżniczka na ziarnku grochu”
 • spotkanie z Elffowym MIMEM.

Hopsia Hop

 
Hopsia Hop
 

10.00-17.00 Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych

W "kąciku animacyjnym" czekają na dzieci ich ulubione atrakcje. Będą mogły pomalować buzię i rączki oraz nakleić tatuaż. Małych artystów zapraszamy do naszej strefy kolorowania, gdzie będzie można puścić wodze fantazji i stworzyć kolorowe prace plastyczne. Pobawimy się również na matach XXL w węże i zagramy w twistera. Wykonamy także kolorowe fluffy slime. Z kolei na najmłodszych uczestników targów będzie czekał basen z kulkami, klocki cegły i ogromny kosz zabawek. Nie zabraknie także modelowania balonów.


Dizajn ze sznurka

 
 
Dizajn ze sznurka
 

10.00-17.00 Dizajn ze sznurka i Kodowanka

Co powiecie na wspólną zabawę łączącą zajęcia manualne z nauką kodowania?
Dizajn ze sznurka to warsztaty z nauki haftu, szycia w dużej skali i przyszywania ogromnych guzików przy specjalnych panelach. Do tego proponujemy Waszym pociechom spróbowania swoich sił w autorskich zadaniach z zakresu kodowania - przy nas nauka będzie również zabawą!. Kolorowy wzór ukryty w dyktandzie, obliczenia matematyczne, które tworzą obrazek i do tego skrypty... musicie sami sprawdzić  Całkowitą nowością tylko na targach będzie mata do wspólnego kodowania i wyplatania - Kodowanka!


Giganci Programowania

  
 
Giganci programowania
 

10.00-17.00 Warsztaty programowania i projektowania

Każdy kto ma dzieci bardzo dobrze wie, że świat technologii nie skrywa przed nimi żadnych tajemnic. Czy to coś złego? Nie pod warunkiem, że dobrze spożytkujemy tę umiejętność. Genialne zajęcia oferują Giganci Programowania. Przyjdź na nasze warsztaty i przekonaj się sam, jak młodzi ludzie zarażają pasją do programowania i projektowania! Bo programowanie nie tylko rozwija umiejętności cyfrowe, dając lepszy start w przyszłość, ale - co najważniejsze - stymuluje rozwój logicznego myślenia. Przekształć naturalne zainteresowania dziecka w pasję, która pozwoli mu funkcjonować w przyszłości na nowoczesnym rynku pracy. 


Cztery bajery

  
Cztery bajery
 

10.00-17.00 Eko warsztaty z tworzenia dekoracji

Tym razem nawiązując do zbliżającej się wiosny, zachęcimy do wykonania kilku eko dekoracji, które ożywią dom i dziecięcy pokój. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzą mini drzewka szczęścia oraz eko wianki dekoracyjne. Wszystko to zostanie wykonane z materiałów recyclingowych i naturalnych. Z najmłodszymi zrobimy drewniane magnesy w odsłonie zero waste, pachnące lasem i łąką, które idealnie sprawdzą się na lodówce. Podczas warsztatów dzieci wykonają samodzielnie magnes z wykorzystaniem: drobnych nasionek, szyszek, kawałków mchu, żołędzi i innych dodatków.


Matplaneta 

 
Matplaneta
 

10.00-17.00 Świat matematyki bez tajemnic

Będzie kolorowo, aktywnie, inspirująco i z nutką tajemnicy. Dzieci będą miały okazję do rozwiązywania angażujących zadań, które skoncentrowane są głównie na praktycznym odkrywaniu matematyki i bazujące na przykładach z otaczającego świata. Wybudowanie wieży, odkrycie tajemnicy magicznego kwadratu, złamanie tajnych szyfrów czy znalezienie wyjścia z poplątanych labiryntów to tylko niektóre z zadań i łamigłówek, które przygotowaliśmy. Wspólnie poćwiczymy logiczne myślenie i zaszczepimy w dzieciach zainteresowanie matematyką! Bo matematyka wcale nie musi być trudna. Matematyka to przede wszystkim fantastyczna, odkrywcza zabawa! 


Szkoła Szczęścia

 
Szkoła szczęścia
 

10:00-17:00 Kreatywnie pobudzające zajęcia rysunku 3D

Rysunek 3D to zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Za pomocą długopisów 3D uczymy dzieci rysować bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce. Narysowane w ten sposób przedmioty utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Na warsztatach z rysunku 3D dzieci wykształcają kompetencje przydatne w dorosłym życiu, takie jak: UMIEJĘTNOŚĆ KONCENTRACJI, CIERPLIWOŚĆ, WYOBRAŹNIA PRZESTRZENNA, ZDOLNOŚCI MANUALNE, PLANOWANIE, KREATYWNOŚĆ I PASJA SAMODZIELNEGO TWORZENIA.