Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Święta Bożego Narodzenia to chyba najbardziej magiczny czas w ciągu roku. Warto spędzić go wśród najbliższych, np. podczas ciekawych zabaw kreatywnych, które dla Was przygotowało GetDirty

Pada śnieg, pada śnieg

Przed nami ulubione nasze święta. To czas spędzony z rodziną. Większa szansa na to, aby razem się zabawić. Wymyślanie zabaw z latoroślą, która otoczona jest wieloma nowoczesnymi gadżetami nie jest jednak takie prosty. Wraz z marką GetDirty mamy dla propozycję zabawy sensorycznej, która każdemu maluchowi sprawi wiele frajdy, zwłaszcza w sezonie, gdy oczekujemy białych świąt, a niestety z nieba może jak zawsze spaść jedynie deszcz. Co więc zrobić z takim naszym polskim klimatem. Zacznijmy od dobrej muzyki. W tle włączcie nagranie ‚Jingle bells, Jingle bells’, ubierzcie się w ubrania, które możecie pobrudzić lub skorzystajcie z kombinezonów GetDirty, które się łatwo da wyprać po zabawie.  

  

 

Następnie przygotujcie poniższe produkty:

 • folia malarska lub duży pojemnik na pościel (typu Ikea)
 • mąka ziemniaczana – 2 kg,
 • opakowanie pianki do golenia,
 • 200 ml mydła w płynie,
 • przyprawy do ozdabiania bałwana: pieprz cały, goździki, owoce jałowca, ziarna nieuprażonego popcornu lub małe guziki, patyczki, koraliki czy inne drobiazgi, które znajdziecie w domu.

Całość należy wymieszać. Konsystencja ma być taka, żeby swobodnie ulepić bałwanka. W naszym przypadku do zabawy włączyły się też wszelkie foremki. 

Cel zabawy: Poprawia sprawność manualną rąk oraz ćwiczy kreatywność i spostrzegawczość, a także umiejętność planowania podczas budowania postaci od podstaw w odpowiedniej kolejności.

Ślad reniferaPotrzebne będą:

 • kartki papieru,
 • farby,
 • kolorowe pompony,
 • naklejane oczka z pasmanterii oraz
 • kredki.

Zabawa skłania dzieci do malowania palcami, przełamuje barierę dotyku ”zanurzenia” podeszwy stopy w farbie. Dzieci robią odcisk stopy i naklejają oczka, nos, dorysowują rogi.

Cel: Kreatywne podejście do tego, co dzieci często same robią instynktownie, gdy tylko mają swobodny dostęp do farb. Robienie odcisków ręki czy stopy i tworzenie wizerunku renifera jest nie tylko ciekawe, ale i zwraca uwagę na nieszablonowe pomysły, wspomaga kreatywne podejście. Ćwiczy ruchy ręki.

 

Balans na choince

Do zabawy potrzebne jest jedynie trochę miejsca, zielona taśma (u nas izolacyjna :p) oraz wycięte kolorowe ozdoby na choinkę (u nas papilotki do muffinek). Zadaniem dzieci jest ozdobienie choinki, ale chodzić mogą tylko po zaznaczonych gałęziach. U nas zabawa rozwinęła się też w inną stronę i ”polowaliśmy” na szelest, jaki towarzyszy rozgniatanym i deptanym formom.

Cel: Ćwiczenie dużej motoryki i balansu całego ciała podczas podążania śladami gałęzi.

Wprawdzie do swiąt jeszcze trochę czasu jednak my już dziś życzymy wszystkim wesołych i ciepłych dni Bożego Narodzenia oraz wielu kreatywnych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu.

W zabawie wykorzystano kombinezony  GetDirty
 
kombinezon   

Wybrane ogłoszenia

Pudełko zawierające 12 kolorowych kredek z wymazyw ...
Nowość w ofercie Rozette.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Nowa oferta marki JOVI.
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Polska marka artykułów czyszczących.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Farby pakowane po 500 ml.
Nowa oferta marki JOVI
Firma Milan poszukuje handlowca!!

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Wiesz, że Polacy najczęściej są szefami lub odkrywcami?

  Wyniki badania charakterów pisma Polaków przeprowadzonego przez firmę Schneider we współpracy z Biurem Podróży Reklamy dowodzą, że najwięcej wśród nas jest: szefów i odkrywców, a najmniej organizatorów, perfekcjonistów i rozmówców.

  Więcej…  
 • W ofercie pracy ujawnij zarobki.

  Już kiedyś nasi ustawodawcy przymierzali się do tych zmian. Dziś mogą stać się rzeczywistością. Czy obowiązek podawania w ofercie pracy wysokości wynagrodzenia to dobry pomysł? Według nas tak. 

  Więcej…