Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak co roku London Stock Exchange przygotował raport zatytułowany "1000 firm, które zainspirują Europę", w którym znalazła się także firma z naszej branży. Krakowska hurtownia Ateneum uzupełniła grono 30 polskich przedsiębiorstw docenionych przez autorów raportu.

Celem raportu od wielu lat jest zwrócenie uwagi na firmy, które są najbardziej atrakcyjne i dynamiczne w Europie, podkreślając także ich kluczową rolę w tworzeniu miejsc pracy i budowaniu przyszłego wzrostu gospodarczego. Bardzo duże znaczenie w wynikach ma siła polskiego przedsiębiorcy. Średni roczny przychód wskazanych polskich firm wynosi 42 miliony euro. Wszystkie razem posiadają 24 patenty i zarejestrowane znaki towarowe. Skumulowana roczna stopa wzrostu z raportu wynosi 155 proc., przy europejskiej średniej na poziomie 71%.

Hurtownia Ateneum, która jest ogólnopolskim dystrybutorem zajmującym się hurtową sprzedażą książek, artykułów papierniczych, puzzli, gier oraz zabawek zasiliła to grono. To firma, która od początku swego istnienia stawia na najwyższą jakość obsługi klienta oraz kompleksowe zaopatrzenie asortymentowe. Z jej usług korzysta już ponad 1800 odbiorców w kraju i za granicą, a jej roczne przychody oscylują w granicach 30-40 mln EUR.

Hurtownia rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku i dzięki strategii ukierunkowanej na dbanie o potrzeby klientów, Ateneum bardzo szybko zyskało zaufanie najpierw na lokalnym, a następnie na ogólnopolskim rynku księgarskim. Hurtownia w błyskawicznym tempie stała się liderem branży w południowej części Polski, jednocześnie rozwinęła działalność na terenie całego naszego kraju, a od 2010 roku rozszerzyła współpracę o rynki zagraniczne. W 2008 roku Ateneum uruchomiło specjalną platformę ułatwiającą współpracę w sektorze B2B. W trosce o jak najszerszą ofertę produktową dla swoich Klientów, firma Ateneum w 2013 roku powiększyła powierzchnię magazynową do ponad 5 000 m2, dzięki czemu obecnie posiada w swej ofercie już ponad 100 000 indeksów.

Ateneum, według Pulsu Biznesu, jest najdynamiczniej rozwijającym się dystrybutorem działającym na rynku księgarskim w Polsce, czego potwierdzeniem jest sześciokrotne zdobycie nagrody Gazeli Biznesu. Hurtownia posiada także certyfikat Rzetelnej Firmy, który jest świadectwem pewnego partnera w biznesie.

Gratulujemy kolejnego sukcesu i życzymy dalszego tak szybkiego rozwoju!


1000 firm, które zainspirują Europę 

Źródło: http://www.lseg.com/

 

Wybrane ogłoszenia

Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Totalny hit sprzedażowy!!
Nowość w ofercie Rozette.
Nowość w ofercie HAMELIN
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
Nowa oferta marki JOVI.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Polska marka artykułów czyszczących.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Wyjątkowy jubileusz święta reklamy – podsumowanie 15. edycji targów RemaDays Warsaw 2019

    Tegoroczne targi RemaDays Warsaw przepełniały atrakcje i wysokiej jakości wykłady, a przede wszystkim ogromne możliwości – zarówno rozwoju, jak i nawiązania wartościowych kontaktów handlowych z najlepszymi firmami z branży.

    Więcej…  
  • Nowy tablet od firmy Manta

    Firma Manta S.A., największy polski dostawca sprzętu RTV i AGD oraz Oficjalny Partner Ekstraklasy, wprowadza na polski rynek nowy tablet o oznaczeniu MID1010 3G. Produkt został zaprojektowany z myślą o osobach szukających szybkich i wydajnych urządzeń. Tablet doskonale odnajdzie się w licznych zastosowaniach zarówno w pracy jak i w domu.

    Więcej…