Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

OKI Europe Ltd świętuje trzy dekady innowacji na rynku druku w regionie EMEA. Producent szczególnie podkreśla przy tej okazji wprowadzenie w Europie pierwszej drukarki LED w 1989 roku i szeregu innych innowacji w branży.

Patrząc w przyszłość firma kontynuuje strategię opartą na innowacjach przyciągających klientów końcowych. Rozwój ma bazować na silnej sieci europejskich partnerów handlowych oraz doświadczonym personelu. 

Uroczysta celebracja trzydziestolecia odbyła się w Atenach, gdzie zespół OKI miał okazję na nowo przeżyć 30 lat innowacji technologicznych Oki – od pierwszych drukarek Oki do ostatnich premier produktowych. Pracownikom, europejskich oddziałów OKI z 30 – letnim stażem przyznano specjalne okolicznościowe nagrody. Grecki partner OKI – CPI – został uhonorowany za swoje zaangażowanie i 25-letnią współpracę.

Dzisiaj OKI posiada oddziały w 23 krajach Europy, a dystrybutorów w 60 państwach w całym regionie EMEA. Pierwsze biuro w tym regionie powstało w 1984 roku w Niemczech, w Dusseldorfie. OKI Europe stało się pionierem w zakresie wielu nowatorskich rozwiązań w branży, budując przy tym silną renomę produktów oraz kształtując rynek technologii.

 

Jesteśmy niezwykle dumni ze znaczącego wkładu Oki w rynek urządzeń drukujących, w regionie EMEA w ciągu ostatnich 30 lat, a także z najważniejszych technologicznych przełomów, których dokonaliśmy, - powiedział Terry Kawashima, dyrektor zarządzający OKI Europe Ltd. - Kontynuacja długoterminowego planu wdrażania innowacji oraz silnych relacji partnerskich w Europie była podstawą naszego sukcesu i niewątpliwie pomoże nam osiągnąć naszą wizję przyszłego rozwoju.

Koniec lat osiemdziesiątych to okres stałego i stabilnego rozwoju serii drukarek igłowych SIDM, należących do najczęściej używanych i najbardziej popularnych technologii druku. Jednakże obserwowano także wyraźny wzrost zapotrzebowania na szybkie, ciche, wysokojakościowe drukarki dla nowej generacji pracowników biurowych, korzystających z komputerów. OKI odpowiedziało na tą potrzebę w 1989 roku, kiedy to na rynek europejski wprowadzono pierwsze drukarki biurowe w technologii LED - OL400 i OL800. 

Wchłonięcie firmy Technitron w 1990 roku – jednego z największych w Europie dystrybutorów – okazało się decydującym momentem dla organizacji w EMEA. Umożliwiło ono stworzenie sieci biur sprzedaży w Europie, wzrost gospodarczy w regionie oraz utworzenie podstaw dla dzisiejszego OKI Europe. Dzięki temu przejęciu grupa OKI Europe rozszerzyła swój zasięg geograficzny o filie sprzedaży Technitronu w siedmiu krajach – Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Danii, Norwegii, Szwecji oraz we Włoszech i w Niemczech, gdzie nastąpiło potrojenie sprzedaży drukarek.

Inne istotne etapy w 30-letniej historii OKI Europe to:

1995: OKIPage 4w, najmniejsza na świecie drukarka, z mechanizmem transportu papieru mniejszym niż wymiary arkusza A4

1998: OKIPage 8c, pierwsza cyfrowa, kolorowa drukarka od OKI w technologii LED z dwukrotnie większą prędkością drukowania niż u konkurencji

1999: OKIFAX5750/5950 – pierwszy na świecie faks internetowy z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym

2003: Seria OKI C5000 – przełomowe portfolio drukarek kolorowych dla małych grup roboczych

2004: Seria OKI C3000 – przynosząca europejskim użytkownikom szybki i niedrogi wydruk w kolorze

2005: C5500 MFP - pierwsze na świecie kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A4 

2006: C8600 – najmniejsza w Europie i najefektywniejsza kosztowo kolorowa drukarka A3, o połowę mniejsza i o połowę tańsza niż u konkurencji 

2009: OKI Europe jako pierwsze w branży wprowadza trzyletnią gwarancję w standardzie 

2012: C711WT and C920WT – pierwsze na świecie drukarki LED z białym tonerem 

2013: ES9541 – wprowadzenie pierwszej na rynku pięciotonerowej kolorowej drukarki A3 oraz serii OKI MB700/MC700 z wbudowaną otwartą platformą dla ulepszenia obiegu dokumentów, a także europejskiego programu od OKI - Smart Managed Document Solutions

2014: uruchomienie programu partnerskiego Shinrai, pierwszego ogólnoeuropejskiego programu partnerskiego Oki.

 

- OKI posiada niebywały dorobek innowacji produktowych, - potwierdził Kawashima - Od zawsze stawialiśmy klienta na pierwszym miejscu w naszych planach, a także rozwijaliśmy takie rozwiązania, które pomagały w przezwyciężaniu problemów, z których istnienia użytkownik nawet nie zdawał sobie sprawy. Nasze najnowsze drukarki LED z białym tonerem oraz pięciotonerowa drukarka ES9541 są przykładem tego, jak ciągle staramy się być ponad oczekiwania naszych klientów.

- W ciągu ostatnich 30 lat dedykowany zespół OKI Europe wraz z silną partnerską siecią dystrybutorów i resellerów pomógł firmie przezwyciężyć trudne chwile i rozwijać się, by mogła stać się ona liderem na rynku. Wprowadzanie w dalszym ciągu innowacji produktowych OKI jest kluczem do naszego trwałego sukcesu - dodał.

 

Kategoria: Ze świata
Odsłony: 2362