Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W związku z uprawomocnieniem się wyroku i oddaleniem apelacji w całości, Sąd Apelacyjny nakazał Hewlett-Packard zapłatę na rzecz Black Point S.A. kosztów postępowania apelacyjnego. W latach 2012-13 wszystkie za wyjątkiem Black Point polskie firmy oskarżone przez amerykański koncern Hewlett-Packard o naruszanie patentów zgodziły się na ugodę. Hewlett-Packard twierdziło, iż producenci zamiennych materiałów eksploatacyjnych wykorzystywali ich patenty w produkcji kartridży. Black Point S.A. samotnie bronił swojego stanowiska i podjął spór prawny z branżowym gigantem. Zarzuty wobec Spółki nie zostały potwierdzone w wyniku kontroli komorniczej magazynu, która wykazała, iż w procesie produkcji, a także w magazynie nie było żadnych kaset drukujących naruszających własność intelektualną Hewlett-Packard.

„Popieramy Hewlett-Packard, jak i każdego innego producenta, w ich legalnych działaniach związanych z ochroną własności intelektualnej oraz ochroną rynku przed produktami nielegalnymi. Hewlett Packard próbował nas jednak zmusić do ugody wykraczającej znacznie poza ramy prawa, w tym prawa do ochrony własności intelektualnej. Dlatego odrzuciliśmy ich propozycję. Wczorajszy wyrok Sądu Apelacyjnego potwierdza, że Black Point S.A. jest przykładem firmy działającej legalnie i z poszanowaniem praw patentowych”- komentuje Piotr Kolbusz, obecnie Członek Rady Nadzorczej Spółki.

Spółka uznaje ten wyrok jako przełomowe wydarzenie dla branży. Decyzja sądu potwierdziła pierwotne stanowisko Black Point o pełnej legalności alternatywnych, refabrykowanych materiałów eksploatacyjnych spółki. Upór i konsekwencja w tej kwestii pozwoli wyeksponować dodatkowy obszar działalności Black Point i podkreśla ekologiczny charakter działalności i procesu produkcji.

W ramach działalności Grupy, nasza spółka Eco Service skupuje zużyte, puste kasety z całego świata, a Black Point dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wprowadza je ponownie jako ekologiczne i bardziej wydajne produkty, co stanowi kolejną nasza przewagę i wyróżnik na rynku”- dodaje Michał Dubas, prezes Zarządu Black Point.

Wybrane ogłoszenia

Jedyny taki zeszyt na rynku 3 w 1
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Farby pakowane po 500 ml.
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Nowa oferta marki JOVI.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Nowości 2021, które musisz mieć w swojej ofercie.

    Pomimo tego, że w tym roku prawdopodobnie sezonu targów szkolnych nie będzie my razem z branżą nie poddajemy się. Wirtualne targi, wirtualne prezentacje dostosowane do potrzeb naszych czytelników właśnie się tworzą.

    Więcej…  
  • Gap Year - uzupełniające doświadczenie akademickie i zawodowe

    Wśród studentów i absolwentów szkół średnich coraz popularniejsza staje się idea gap year. Studenci wstrzymują studia, a uczniowie zaraz po zdaniu egzaminu dojrzałości nie wybierają się na uczelnie wyższe, żeby zdobyć cenne doświadczenie zagranicą. Dla nietrafionego kierunku studiów i nieudanej sesji egzaminacyjnej gap year stał się alternatywą, która jak pokazują badania, przekłada się na korzyść studentów.

    Więcej…