Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W związku z uprawomocnieniem się wyroku i oddaleniem apelacji w całości, Sąd Apelacyjny nakazał Hewlett-Packard zapłatę na rzecz Black Point S.A. kosztów postępowania apelacyjnego. W latach 2012-13 wszystkie za wyjątkiem Black Point polskie firmy oskarżone przez amerykański koncern Hewlett-Packard o naruszanie patentów zgodziły się na ugodę. Hewlett-Packard twierdziło, iż producenci zamiennych materiałów eksploatacyjnych wykorzystywali ich patenty w produkcji kartridży. Black Point S.A. samotnie bronił swojego stanowiska i podjął spór prawny z branżowym gigantem. Zarzuty wobec Spółki nie zostały potwierdzone w wyniku kontroli komorniczej magazynu, która wykazała, iż w procesie produkcji, a także w magazynie nie było żadnych kaset drukujących naruszających własność intelektualną Hewlett-Packard.

?Popieramy Hewlett-Packard, jak i każdego innego producenta, w ich legalnych działaniach związanych z ochroną własności intelektualnej oraz ochroną rynku przed produktami nielegalnymi. Hewlett Packard próbował nas jednak zmusić do ugody wykraczającej znacznie poza ramy prawa, w tym prawa do ochrony własności intelektualnej. Dlatego odrzuciliśmy ich propozycję. Wczorajszy wyrok Sądu Apelacyjnego potwierdza, że Black Point S.A. jest przykładem firmy działającej legalnie i z poszanowaniem praw patentowych?- komentuje Piotr Kolbusz, obecnie Członek Rady Nadzorczej Spółki.

Spółka uznaje ten wyrok jako przełomowe wydarzenie dla branży. Decyzja sądu potwierdziła pierwotne stanowisko Black Point o pełnej legalności alternatywnych, refabrykowanych materiałów eksploatacyjnych spółki. Upór i konsekwencja w tej kwestii pozwoli wyeksponować dodatkowy obszar działalności Black Point i podkreśla ekologiczny charakter działalności i procesu produkcji.

?W ramach działalności Grupy, nasza spółka Eco Service skupuje zużyte, puste kasety z całego świata, a Black Point dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wprowadza je ponownie jako ekologiczne i bardziej wydajne produkty, co stanowi kolejną nasza przewagę i wyróżnik na rynku?- dodaje Michał Dubas, prezes Zarządu Black Point.

Wybrane ogłoszenia

Nowy wymiar biurowej elegancji!
Z naklejkami Kredki dwustronnne
Najlepsza licencja tego roku!
Idealne dla domowych artystów.
Przepiękne plecaki - 2 propozycje.
Nowość w ofercie Rafcom.
Dostępny w 7 kolorach.
Piórnik z kolekcji Coca-Cola do zadań specjalnych ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Idziemy na wagary!!

    Dzień wagarowicza przypada zawsze na 21 marca. Data ta nie została jednak wybrana przypadkowo. W ten dzień świętujemy koniec zimy, żegnając się z nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi i witamy nową porę roku - wiosnę. Dla młodych ludzi jest to szczególny powód do radości. Dlatego też wielu z nich decyduje się opuścić szkolne mury i spędzić ten dzień na łonie natury. 

    Więcej…  
  • Cena drukarki, koszt wydruku - co jest ważne?

    Pytania dotyczące roli druku w polskich domach zostały zadane przez polski oddział Epson podczas cyklu imprez sportowych dla najmłodszych - Kids Run 2022. Celem badania było m.in. ustalenie czy dziś - w czasach powszechnego dostępu do Internetu i chmury IT - drukarki mają jeszcze rację bytu? Po analizie zebranych informacji, okazało się, że? zdecydowanie tak!

    Więcej…