Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Woda stanowi średnio 60 proc. masy ciała przeciętnego, dorosłego człowieka. To właśnie ona jest nam najbardziej niezbędna do życia. Choć zdajemy sobie z tego sprawę, nadal większość Polaków pije jej za mało. Jakie mogą być tego konsekwencje? Dlaczego potrzebujemy wody?

Poniżej publikujemy 10 najważniejszych argumentów za jej spożyciem:

 • Woda jest najbardziej naturalnym i w zasadzie jedynym potrzebnym do życia płynem. 
 • Zawartość wody w ciele człowieka może stanowić nawet 75 proc. całkowitej masy ciała (noworodki – 75 proc., dorośli – średnio 60 proc.).
 • Woda jest niezbędna do normalnego przebiegu procesów trawiennych.
 • Pijąc wodę nie tylko poprawiamy nasz metabolizm, ale też możemy pohamować nadmierny apetyt. 
 • Woda pomaga oczyszczać organizm ze zbędnych substancji i toksyn.
 • Utrzymanie prawidłowego nawodnienia przed i podczas wysiłku fizycznego jest skutecznym sposobem na poprawienie efektywności organizmu.
 • Właściwe nawodnienie pomaga zapobiegać przegrzaniu naszego ciała.
 • Woda pełni funkcję zabezpieczającą i nawilżającą, ponieważ jest podstawowym składnikiem wszystkich płynów ustrojowych.
 • Nic nie gasi pragnienia lepiej niż Woda
 • Suchość w ustach, spadek wydolności organizmu, odczucie gorąca, zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, zaburzenia funkcjonowania układu moczowego czy zmiany ciśnienia tętniczego krwi to tylko niektóre z wielu skutków niedoboru wody w naszej diecie. 

Dlatego właśnie zawsze miejmy ją pod ręką. W domu, w samochodzie czy też w biurze.

Obecnie w większości firm udostępnianie pracownikom i gościom wody pitnej stało się już biznesowym standardem. Ba. Nawet uważa się, że dostępność wody do picia oraz napojów to jeden z dodatkowych benefitów dla pracowników. Stały dostęp do wody i napojów może więc dobrze wpływać na atmosferę pracy i na to, jak firma jest postrzegana. Oddziałuje także pozytywnie na samopoczucie i efektywność pracowników. 

Woda na spotkaniach

Standardem biznesowym jest również udostępnianie wody podczas spotkań, konferencji i szkoleń organizowanych w siedzibie firmy. Klientom i partnerom biznesowym odwiedzającym biuro, zazwyczaj oferuje się kawę lub herbatę – normą staje się jednak także ustawianie na stolikach butelek wody, z których gość może skorzystać.

 


NOWOŚĆ W OFERCIE FIRMY RAFCOM


 

W jaki sposób udostępnić wodę do picia w biurze?

Istnieje kilka opcji w zakresie zaopatrzenia biura w wodę i napoje. Pośród najpopularniejszych rozwiązań można wymienić:

 • zamawianie wody w systemie sprzedaży bezpośredniej - np. na stronie https://hitbiuro.pl/ ,
 • robienie zapasów w supermarketach,
 • posługiwanie się filtrami oraz korzystanie z dystrybutorów wody.

 

Czym się kierować, wybierając dostawcę wody dla firm?

W jaki sposób wybrać odpowiedniego dostawcę wody do biura? Najlepiej zacząć od zorientowania się, jakie firmy działają na pobliskim obszarze. Część producentów rozprowadza towary jedynie na określonym terytorium. Następnie – pora zapoznać się z ich ofertą, zwracając szczególną uwagę na następujące zagadnienia:
Jakie produkty oferuje dostawca?
W biurze warto mieć przede wszystkim wodę – szczególnie źródlaną, którą, ze względu na zbilansowaną zawartość materiałów, może pić każdy w dowolnych ilościach. Woda dobrze gasi pragnienie, nie ma też obaw, że komuś nie będzie smakować (jak w przypadku niektórych napojów). Jeśli jednak Pracodawcy zależy, aby dostarczać szerszy wybór napojów pracownikom i gościom – dobrze sprawdzić, czy dostawca oferuje różne warianty wody (niegazowane, lekko gazowane i gazowane) oraz inne produkty (takie jak soki, napoje gazowane czy napoje niegazowane).
• W jakich butelkach dostarczany jest produkt?
Optymalna sytuacja to mniejsze, zwrotne butelki szklane. Gdy butelki są zwrotne – za ich odbiór odpowiada firma dostawcza. Dzięki temu firmy generują mniej odpadów, a powtórne wykorzystywanie szklanych butelek to ekologiczne rozwiązanie. Niewielkie butelki są poręczne i lepiej sprawdzają się podczas spotkań z klientami.
• Czy dostawy wody realizowane są regularnie?
Dobrze zdecydować się na dostawcę, który dostarcza produkty przynajmniej raz w tygodniu – i może zrobić w godzinach pracy firmy.
• Jakie opcje dokonania zamówienia i płatności oferuje dostawca?
Zazwyczaj optymalna sytuacja to taka, w której firma może dokonać zamówienia w najwygodniejszy w danej chwili sposób. Dobrym pomysłem może więc być zdecydowanie się na dystrybutora, który umożliwia zarówno złożenie zamówienia przez stronę, jak i Facebooka, telefon do biura obsługi lub dzięki kontaktowi bezpośredniemu z przedstawicielem.
Płatności również powinny być dostosowane do potrzeb – warto więc zainteresować się ofertami dostawców, którzy umożliwiają płatności szybkim przelewem przy składaniu elektronicznego zamówienia, płatności przelewem z odroczonym terminem jak i zapłatę gotówką przy odbiorze.
• Jak długo dostawca działa na rynku i jakie dodatkowe informacje można o nim znaleźć?
Ważnym krokiem jest sprawdzenie dotychczasowej historii dostawcy. Producent działający na rynku już od jakiegoś czasu zazwyczaj posiada większe doświadczenie i jest bardziej wiarygodnym partnerem biznesowym.
Dobry pomysł to sprawdzenie dodatkowych informacji. Jak wyglądają strona i social media dostawcy? Czy prowadzi je regularnie? Czy angażuje się w różne wydarzenia, czy można dowiedzieć się czegoś więcej o jego partnerach biznesowych? Zwrócenie uwagi na takie szczegóły pozwoli wybrać rzetelną firmę.

 

Wybrane ogłoszenia

Nowe tonery do drukarek Canon.
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Polska marka artykułów czyszczących.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Ogromna paczka kredek
Podręczna drukarka etykiet

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Kredki świecowe. Klasyka artykułów plastycznych

  Prace manualne rozwijają nie tylko wyobraźnię dziecka, ale również przyczyniają się do rozwoju innych obszarów życia dziecka, które nie zawsze wiemy, że zależą od dostarczenia naszym pociechom odpowiednich bodźców zewnętrznych. W wielu terapiach specjalistycznych, czy to w przypadku zajęć logopedycznych, terapii zaburzeń na autystycznych, integracji sensorycznej, stwierdzenia syndromu opóźnionego rozwoju mowy mamy zalecane prace plastyczne, jako formę zajęć terapeutycznych.

  Więcej…  
 • #ZWłasnymKubkiem po Polsce

  Każdego roku na całym świecie zużywa się miliardy jednorazowych kubków. Niestety, zaledwie 0,25% tych trudnych w przetworzeniu opakowań trafia do recyklingu, co oznacza, że z każdą kawą czy herbatą zakupioną w jednorazowym opakowaniu rośnie góra odpadów. Niestety Covid tylko pogorszył tę sytuację. W hotelach, knajpach większość napoi obecnie podaje się w kubkach jednorazowych.

  Więcej…