Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wiecie co w naszej redakcji zainspirowało nas do zakupu drukarki? Zdjęcia :) Kiedyś żyliśmy w realu a w wirtualnym świecie trzymaliśmy zdjęcia. Teraz żyjemy w wirtualnym świecie ze względu na powracający lockdown, więc zdjęcia zamarzyliśmy mieć nie tylko na naszym telefonie. 

Druk bezprzewodowy to jedna z kluczowych cech drukarki decydująca o komforcie naszej pracy każdego dnia. W dzisiejszych czasach, za sprawą zaawansowanych technologii, coraz popularniejsze staje się drukowanie za pomocą smartfonów i tabletów, bo to najczęściej na nich trzymamy nasze fotografie. Dzięki specjalnym aplikacjom na urządzenia mobilne wydrukujemy dowolny dokument w kilka sekund. Czy to zdjęcie, czy to druk nadanie w paczkomacie - bez komputera zrobimy dziś niemalże wszystko od ręki. To wygodne rozwiązanie doskonale sprawdza się zarówno w domu, podczas pracy zdalnej oraz w biurze, oszczędzając wiele cennego czasu. W tym artykule podpowiemy, jak w łatwy sposób rozpocząć drukowanie z urządzeń przenośnych.

Czy na każdej drukarce jest możliwe drukowanie z telefonu?

Dzisiejsze urządzenia drukujące w większości posiadają wbudowaną funkcję Wi-Fi, dzięki której możliwy jest druk bezprzewodowy ze smartfonów i tabletów. Po podłączeniu drukarki do sieci wystarczy skorzystać z Google Cloud Print dla urządzeń z androidem lub AirPrint dla urządzeń Apple. Dostępne są również aplikacje producentów drukarek.

Jak połączyć telefon z drukarką?

Podłączenie naszego telefonu do drukarki może być w następujący sposób:

 • Standardowy druk przy użyciu kabla USB
 • Drukowanie przy podłączeniu do sieci Wi-Fi
 • Możliwość druku przez Bluetooth
 • Podłączenie i druk przez NFC z pominięciem sieci

Druk przez NFC odbywa się jedynie wtedy kiedy nasza drukarka posiada taką funkcję. Komunikacja następuje bezpośrednio z pominięciem sieci lokalnej.

Jednak najprostszym rozwiązaniem przy wydruku mobilnym jest skorzystanie z usług Google Cloud Print lub AirPrint. To rozwiązanie najczęściej nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji i zajmuje najmniej czasu. W dalszej części artykułu przedstawimy aplikacje producentów konkretnych drukarek, które czasem bywają przydatne.

Google Cloud Print

Usługa Google przeznaczona dla smartfonów z Androidem oraz komputerów z systemem Windows. Większość urządzeń mobilnych posiada tę aplikację zainstalowaną od początku, jednak jest ona również dostępna w sklepie Google Play. Jeśli drukarka posiada funkcję pracy w chmurze, można od razu przejść do drukowania. W innym wypadku należy dodać model urządzenia do konta usługi. Aby tego dokonać, polecamy zapoznać się z instrukcją Google. Następnie w menu drukarek wybieramy opcję drukowania. Ważne aby skorzystać z tej funkcji musimy posiadać konto Google.

Apple AirPrint

Urządzenia Apple posiadają wbudowaną funkcję druku bezprzewodowego, dzięki czemu instalacja dodatkowych aplikacji nie jest wymagana. Jedynym wymogiem jest tutaj obsługa AirPrint przez drukarkę. Aby dowiedzieć się czy nasze urządzenie posiada tę funkcję, wystarczy spojrzeć w jego instrukcję obsługi na stronie producenta. Następnie należy otworzyć aplikację i znaleźć opcję drukowania. Najczęściej znajduje się pod ikoną „udostępnij”, lub niewielką ikoną z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu. Trzeba również pamiętać o podłączeniu drukarki do tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie mobilne.

Aplikacje producentów do druku z urządzeń przenośnych

Dostępnych jest wiele aplikacji autorskich tworzonych przez producentów drukarek. Jeśli wydruk z Google Cloud Print lub Apple AirPrint sprawia problemy, warto skorzystać z tego rozwiązania.  Poniżej przedstawiamy te aplikacje, które są najczęściej używane:

 • Drukowanie za pomocą HP ePrint | HP Smart | Print Chrome | HP Voice Actived | HP Print Service

Aplikacja HP eprint jest już wycofana, nie mniej jeśli ją już posiadamy to można dalej korzystać. Mamy  możliwość obsługi dowolnej drukarki HP w tej samej sieci bezprzewodowej.HP Smart umożliwia drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie oraz daje informacje o ilości zużytego atramentu w drukarce. Aplikacja Print dla Chrome umożliwia druk z komputera Chromebook oraz przeglądarki Chrome na drukarce Hp. Z kolei aplikacja HP Voice Actived daje nam możliwość druku przy wykorzystaniu poleceń głosowych. HP Print Service to druk z urządzeń mobilnych na systemie Android od wersji 4.3 lub wyższej.

 • Brother iPrint&Scan

Bezpłatna aplikacja producenta Brother do druku bezprzewodowego. Daje możliwość drukowania i skanowania bezpośrednio z telefonu i urządzenia przenośnego. Aplikacja automatycznie wyszukuje dostępne drukarki Brother w sieci. Daje możliwość druku plików z iTunes.

 • Canon PRINT Business & Canon PRINT Inkjet/SELPHY

Canon PRINT daje łączność między drukarką z naszymi urządzeniami przenośnymi. Możemy drukować, kopiować i skanować oraz monitorować stan drukarki i poziomu atramentu. Canon PRINT jest bezpłatną aplikacją.

 • Epson iPrint

Anglojęzyczna aplikacja producenta drukarek Epson do druku bezprzewodowego. Dzięki aplikacji można sprawdzać poziom tuszu w drukarce oraz wgrywać nawet nowe oprogramowanie do drukarki. Dzięki EPSON SCAN-TO-CLOUD skanowanie odbywa się  bezpośrednio na konto w chmurze.

 • Samsung Mobile Print | Print Service

Bezpłatna aplikacja do druku mobilnego w środowisku Android. Niestety nie występuje w języku polskim.

Wybrane ogłoszenia

Totalna nowość w marce ESCUELA!
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Pudełko zawierające 12 kolorowych kredek z wymazyw ...
Nowość w ofercie Rafcom.
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Totalny hit sprzedażowy!!
Nowa oferta marki JOVI
Ręcznie malowane torebki.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Wrześniowe podsumowanie

  Jak co miesiąc przeglądamy rynek nowości. Ten artykuł poświęcamy jednak firmie Amex Stationery, która w takiej liczbie zasypała nas newsami, że należy jej się tym razem wyłączność.

  Więcej…  
 • Torby/ plecaki 2D - nowy hit sprzedażowy tego sezonu!

  Na pierwszy rzut oka zdjęcia toreb 2D oferowane przez firmę Sztuka Rodzinna wyglądają jak efekt poważnej pracy grafika. Ich nawiązanie do kreskówek w połączeniu ze światem rzeczywistym nadaje każdej młodej osobie stylu i niepowtarzalności. Co jednak kryje się w ich "płaskim" wnętrzu?

  Więcej…