Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów

Subskrypcja

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pandemia, która na szczęście powoli dobiega końca, zapewne wielu z nas nauczyła większej dbałości o higienę. Niestety nadal toalety są najbardziej narażonym miejscem na złapanie niechcianego wirusa. 

Pamiętajmy, że dziś poza standardową procedurą czyszczenia toalet jednym z niepokojących obszarów w nich jest powietrze. Nie da się ukryć, że niezależnie od staranności w czyszczeniu publicznej toalety, jest ona nadal siedliskiem zarazków. W 1 g kału może znajdować się bowiem nawet trylion mikrobów. Wiele osób zapomina jednak o pewnych zasadach korzystania z publicznej toalety jak chociażby zamykanie klapy od WC. Dlatego jeśli mamy wybór nie korzystać z publicznych toalet - nie róbmy tego - nie warto ryzykować, ponieważ mogą się tam znajdować takie drobnoustroje, jak:

 1. streptokoki;
 2. bakterie E.coli (odpowiedzialna za zapalenie układu moczowego, zatrucie pokarmowe, zapalenie otrzewnej, sepsę);
 3. stafilokoki;
 4. wirusy żółtaczki typu A;
 5. pałeczki Shigella (odpowiedzialne za czerwonkę bakteryjną);
 6. wirusy grypy;
 7. patogeny wywołujące infekcje skórne.

Wbrew obawom w publicznej toalecie nie zarazimy się wirusem HIV, wirusem brodawczaka ludzkiego czy żółtaczką typu C.

Jeśli jednak do niej już trafiłeś, to pamiętaj, że w publicznej toalecie najważniejsza jest higiena dłoni, którymi możemy dotykać twarzy nawet 25 razy w ciągu godziny. Dlatego istotny jest wybór osuszania dłoni papierem zamiast suszarką. Informacje dotyczące dokładnego mycia dłoni znajdują się na poniższej grafice:

Ręczniki papierowe dużo lepiej sprawdzą się jako osuszacze rąk. To one lub czyste ściereczki to najskuteczniejszy sposób usuwania zarazków bez przenoszenia ich na inne powierzchnie.


  Ręczniki w roli 100% celuloza papier 2 warstwowy ilość listków na rolce: 500
  wymiary listka: 222x223mm
  gramatura: 17g
  długość wstęgi: 111m
  średnica zewnętrzna rolki: 200 mm
  kolor: biały


Jak więc najlepiej korzystać z publicznej łazienki?

Podstawowe kroki to: Załóż maskę przed wejściem. Umyj ręce natychmiast po. Możesz także nosić okulary, aby chronić oczy. Istnieje wiele powierzchni wrażliwych na dotyk, na których może istnieć wirus wraz z bakteriami. 

Co trzeci Polak nie myje rąk po wyjściu z toalety

W 2015 roku stowarzyszenie WIN/Gallup International w 63 krajach przeprowadziło badanie dotyczące nawyku mycia rąk. Uczestnikom badania zadano pytanie, czy po wyjściu z toalety myją ręce wodą z mydłem.

Według tego badania 68 proc. Polaków myje ręce wodą z mydłem po skorzystaniu z toalety. Oznacza to, że co trzecia osoba, z którą się witamy, zaniechała tej czynności. Z badania wynika, że w Polsce tylko 37 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet myje ręce po wyjściu z toalety. Dane nie napawają optymizmem.

Mycie rąk jest ważne nie tylko w kontekście koronawirusa SARS-CoV-2. Przestrzeganie higieny chroni nas przed wieloma zakażeniami, np. wirusem grypy, który w Polsce co roku zabija kilkadziesiąt osób.

O obowiązku częstego mycia rąk przypomina nie tylko WHO, ale również Zakład Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Główny Inspektorat Sanitarny. Na brudnych rękach przenosimy patogeny, które zwiększają ryzyko zachorowania na biegunkę, grypę, wirusowe zapalenie wątroby typu A, infekcje oddechowe, gronkowca, salmonellę, bąblowicę, rotawirusy czy owsicę.

Dla dobra naszego i osób, z którymi się witamy i przebywamy – myjmy ręce tak często, jak tylko to możliwe.


  Bardzo wydajne mydło, które delikatnie czyści skórę dłoni, pozostawiając ją nawilżoną i miłą w dotyku. Zapach: migdałowe.
  Palmolive zawiera substancje nawilżające, składniki pielęgnujące, regenerujące, dzięki czemu skóra wygląda młodo i na długo zostaje nawilżona.
  Dzięki neutralnemu pH produkt może być stosowany nawet do skóry wrażliwej i skłonnej do przesuszania. Pojemność: 300ml

 


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Totalny hit sprzedażowy!!
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Różne kształty, żywe kolory.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Szeroka oferta pamięci w firmie Rafcom

  Z początkiem grudnia do oferty firmy Rafcom wprowadzona została szeroka oferta pamięci przenośnych marki Kingston. Wśród tradycyjnych pamięci przenośnych można znaleźć także te, które idealnie nadają się do smartfonów i tabletów. Wartością większości z nich jest fakt, że prócz praktycznego zastosowania idealnie nadają się na prezent z logiem firmy dla jej kontrahentów.

  Więcej…  
 • Zakładki, przekładki marki Stick'n

  Praktycznym i bardzo wygodnym rozwiązaniem każdego biura i osób ceniących sobie ład i porządek są zakładki i przekładki. Umożliwiają one nie tylko łatwe oznaczanie dokumentów ale także przejrzyste dzielenie ważnych informacji. Poza tym pozwalają nam zaoszczędzić cenny czas podczas poszukiwania konkretnych rzeczy.

  Więcej…