Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Do szybkiego i efektywnego usuwania kurzu oraz innych zanieczyszczeń.

Polecamy

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2021 rok to dla firmy Tierra Group rok działalności z wdrożonym i certyfikowanym systemem FSC CoC. - Ideologia normy FSC jest dla nas wspaniałym uzupełnieniem sposobu działania i funkcjonowania Tierra Group w aspekcie środowiskowym. - mówi nam w rozmowie Dariusz Stanulewicz, współwłaściciel firmy Tierra Group.

„Zielone drzewko” z napisem FSC® – idąc do sklepu, coraz częściej możemy znaleźć takie logo na produktach wykonanych z drewna. Logo kojarzone przez wielu, jednak, czy wszyscy mają świadomość, co ono oznacza?

FSC®, czyli Forest Stewardship Council® jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC® pozwala na to, by móc pozyskać drewno nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.

Standard FSC® jako jeden z niewielu jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych.

Już od kilku lat firma Tierra Group prowadzi politykę zgodną z zarządzaniem pro-środowiskowym oraz realizuje cele stawiane wewnątrz firmy w kierunku proekologicznym. 

- Zawsze jesteśmy o krok ponad wymagania prawne w tej dziedzinie - nie tylko dostosowujemy się do aktualnych i zmieniających się wymagań w zakresie odpadów, ale promujemy i radzimy jak być w tej dziedzinie zgodnym. - zapewnia Dariusz Stanulewicz. 

To właśnie dlatego wszystkie produkty papiernicze a w szczególności kostki samoprzylepne, które w tym roku trafiają na rynek pod marką Tres obrandowane będą logiem FSC.

 


Wszędzie tam, gdzie do produkcji pozyskujesz surowce mogące pochodzić z bogactw leśnych - bądź odpowiedzialny, nie niszcz! Wyznacz standardy odpowiedzialnego zarządzania lasami.

 

FSC CoC - Certyfikacja Kontroli Pochodzenia Produktu, śledzi produkty certyfikowane FSC z lasu dla konsumentów.

Odpowiedzialnie wprowadzane na rynek produkty mogą posiadać jeden ze znaków FSC lub dokumentacja ich sprzedaży taki znak posiada

Certyfikat FSC® CoC opiera się na tzw. łańcuchu kontroli pochodzenia produktu (Chain of Custody). Tak więc, żeby dany wyrób mógł otrzymać etykietę FSC®, konieczne jest, aby na każdym etapie pozyskiwania i przetwarzania surowca były przestrzegane zasady zgodne ze standardem FSC®.

Poniższy schemat przedstawia elementy wchodzące w skład łańcucha dostaw FSC® CoC. Ważne jest, aby łańcuch ten nie został przerwany, a wymagania FSC® CoC obejmowały nie tylko jego pierwszy element lecz cały łańcuch pochodzenia.

 

 

 

Wybrane ogłoszenia

Nowość w ofercie Mer-Plus.
Poszukujemy osoby chętnej dołączyć do naszego zesp ...
Totalny hit tego roku.
Zestaw pudełek ozdobnych
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Totalny hit sprzedażowy!!
Ręcznie malowane torebki.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Niewykorzystane dane w naszych firmach

    Według firmy analitycznej Gartner, średnio około 80% danych w firmach uznaje się za nieustrukturyzowane. Ale co to znaczy? Czym są te dane, które próbujemy uporządkować?   

    Więcej…  
  • Nowe gry Egmont'a

    1 września na rynku polskim pojawią się dwie nowe gry firmy Egmont. Po raz kolejny zapowiada się niezła zabawa.

    Więcej…