Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nowe rozporządzenie z dnia 30.04.2019 r. w Dz. U. z 2019 r. poz. 820 i rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika skutkowały w zmianach przepisów w ustawie o VAT wprowadzających kasy online. 

Podobnie jak do tej pory, w ramach ulgi będzie można odzyskać 90% ceny netto (bez podatku) zapłaconej za kasę fiskalną, nie więcej jednak niż 700 zł. Natomiast zmianie uległy zasady korzystania z preferencji. I tak ulga przysługuje podatnikom rozpoczynającym prowadzenie ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Uprawnieni do niej są też ci, którzy rozpoczną rejestrowanie sprzedaży na kasie dobrowolnie, gdy wcześniej nie stosowali kas fiskalnych.

Na tym nie koniec. Z ulgi skorzystają bowiem także ci przedsiębiorcy, którzy kasy fiskalne już posiadają, niemniej zostali zobowiązani do wymiany starych urządzeń na kasy online. Obowiązek taki obejmuje m.in. mechaników, wulkanizatorów, właścicieli stacji paliw itd.
Ważne: Od 1 maja br. ulga na zakup kasy fiskalnej nie dotyczy kas z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii, ale wyłącznie kas online.

REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Podręczna drukarka etykiet
Polska marka artykułów czyszczących.
Nowa oferta marki JOVI.
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Farby pakowane po 500 ml.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • 75 rocznica Batmana

    Trwają obchody 75-lecia Batmana, jednego z najbardziej znanych superbohaterów wszechczasów. Specjalnie z tej okazji zostało zaprojektowane rocznicowe logo postaci.

    Więcej…  
  • Sugru – pierwszy na świecie klej formowalny.

    Każdy z nas przynajmniej raz w życiu znalazł się w sytuacji, w której chciał coś naprawić lub ulepszyć, zmieniając i dostosowując do własnych potrzeb. Wychodząc naprzeciw idei zero waste, tesa® wprowadziła na polski rynek nową linie produktów: Sugru® - innowacyjną technologię, która wspiera trendy naprawcze na całym świecie.

    Więcej…