Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

79 proc. pracodawców oczekuje od kandydatów znajomości języka angielskiego co najmniej na poziomie C1 (zaawansowany), a prawie połowa wymaga dodatkowo umiejętności posługiwania się słownictwem biznesowym. Jak pokazuje jednak badanie TNS, aż 44 proc. Polaków nie mówi w żadnym języku obcym. Kluczem do rozwiązania problemu mogą okazać się intensywne kursy językowe. Na przeszkodzie, szczególnie w przypadku studentów, stoją jednak często finanse. Ministerstwo Rozwoju oferuje narzędzie, które pozwoli uzyskać nieoprocentowaną pomoc zwrotną na rozwój kompetencji nawet do 100 tys. zł.

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pilotażowe narzędzie, które daje każdej pełnoletniej osobie mieszkającej na terenie Polski możliwość ubiegania się o nieoprocentowane finansowe wsparcie na rzecz rozwoju umiejętności i kompetencji. Jedynym warunkiem jest posiadanie zdolności do spłaty zapomogi lub odpowiednie jej zabezpieczenie ? w przypadku studentów poręczycielem mogą być rodzice.

Kwota uzyskana w ramach projektu może zostać wykorzystana na wszelkie formy kształcenia osób dorosłych, które są oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty, trwające do 24 miesięcy. Wyjątkiem są tu jedynie studia I, II i III stopnia. Fundusze można również zainwestować w kilka miesięcy pobytu w jednym z kilkudziesięciu krajów na całym świecie, połączonego z intensywną nauką języka obcego.

- Złożenie wniosku trwało w moim przypadku nie więcej niż 20 minut, wystarczyło wypełnić przez internet ankietę z podstawowymi danymi osobowymi i poświadczeniem finansowym. Z perspektywy czasu wiem, że była to świetna inwestycja, która nie stanowiła większego obciążenia, a pozwoliła na intensywny i potrzebny rozwój ? mówi Klaudia Zalega, Country Product Manager w EF Education First, jedna z beneficjentek programu, która dzięki niemu udała się na kurs do Kapsztadu ? Obecnie sama zajmuję się zawodowo organizacją wyjazdów językowych na całym świecie i praktycznie na co dzień widzę, jak coraz więcej naszych klientów decyduje się na ten rodzaj finansowania nauki języka za granicą.

Spłata wsparcia jest całkowicie nieoprocentowana, nie posiada dodatkowych kosztów ani prowizji, co więcej, po ukończeniu kursu można ubiegać się o umorzenie nawet ? całkowitej kwoty zapomogi. Oznacza to znaczne skrócenie ostatecznej liczby miesięcznych rat, których w zależności od wybranego przez nas planu może być od 12 do nawet 36. Wystarczy jedynie w ciągu 3 miesięcy od daty ukończenia kursu złożyć odpowiedni wniosek, w którym przedstawimy dokumenty poświadczające o jego pomyślnym ukończeniu.

Tegoroczny nabór ruszył w połowie marca. Aplikować o pożyczkę można poprzez stronę www.inwestujwrozwoj.pl

Odsłony: 1536