Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Upomnienie przez Zarząd GPW, wykreślenie z listy uczestników indeksu NCIndex akcji spółki, zawieszenie obrotu akcjami. Akcjonariusze się niepokoją... Co dalej?

Zarząd Verte S.A. z siedzibą w Warszawie ("Emitent") przekazuje do publicznej wiadomości, iż w dniu 17 lipca 2017 roku, Emitent złożył wniosek o otwarcie przyśpieszonego postępowania układowego Emitenta ("Wniosek") na podstawie przepisów Ustawy z dnia 15 maja 2015 roku – Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. z 2015 r., poz. 978), mającego uchronić Emitenta przed upadłością.

Wniosek został złożony do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

Otwarcie przyśpieszonego postępowania układowego uzasadnione jest potrzebą dokonania głębokich działań restrukturyzacyjnych zmierzających do poprawy warunków ekonomicznych Emitenta, w tym przywrócenia Emitentowi zdolności do wykonywania zobowiązań oraz potrzebą ochrony Emitenta przed egzekucją ze strony jego wierzycieli, którą przyśpieszone postępowanie układowe zapewnia.

Zgodnie ze stanowiskiem Emitenta przedstawionym we Wniosku, Emitent posiada zdolność do generowania dodatnich przepływów pieniężnych, bieżącego zaspokajania kosztów postępowania oraz zobowiązań powstałych po jego otwarciu, pomimo zaistniałego stanu niewypłacalności Emitenta. 

W tym samym czasie ukazała się niepokojąca informacja o zawieszenie obrotu instrumentami finansowymi Spółki. Zawieszenie obrotu nastąpiło w związku z nieprzekazaniem raportu rocznego za rok 2016 Emitenta do dnia 14 czerwca 2017 r., na podstawie uchwały nr 541/2017 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z dnia 2 czerwca 2017 r. 

Z kolei w dniu 18 lipca 2017 r. Zarząd firmy Verte S.A. otrzymał pismo, w którym Rubicon Partners Corporate Finance S.A. wypowiada spółce umowę świadczenia usług doradczych Autoryzowanego Doradcy, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Rozwiązanie umowy nastąpi w dniu 18 sierpnia 2017 r.

Źródło: PAP

Wybrane ogłoszenia

Nowa oferta marki JOVI
Podręczna drukarka etykiet
Ręcznie malowane torebki.
Idealna do domowego biura.
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Totalny hit sprzedażowy!!
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
Nowość w ofercie Rafcom.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • 10 zastosowań rozdrobnionego papieru

    Ostatnio dość dużo piszemy o niszczarkach. A skoro i nich mowa, to nie możemy zapomnieć o ścinkach, które w wyniku ich pracy pozostają. Tak dużo też piszemy o ekologii. Nie dziwcie się więc, że powstał ten artykuł. Uważamy, że jeśli nie możesz poddać recyklingowi rozdrobnionego papieru, to co możesz z nim zrobić, poza wyrzuceniem go do kosza, aby nadać mu jeszcze co najmniej jeden użytek? My znaleźliśmy kilka jego zastosowań.

    Więcej…  
  • MARKI „PRIVATE LABEL”

    Od tej strony częstochowska firma chyba jeszcze nie była znana. Producent/ dystrybutor wielu znanych marek na rynku wspiera inne firmy. Jak? O tym w artykule.

    Więcej…