Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

KAS czyli Krajowa Administracja Skarbowa miała być lekiem na obecne wyłudzenia i przestępstwa skarbowe. Niestety - urzędnicy, którzy dostali dużo szersze uprawnienia kontrolne wchodzą do mieszkań, posługują się podsłuchami, idą na kontrolę bez zapowiedzi. Tak przynajmniej od 1 marca br mogą czynić. Czy to kolejna dobra zmiana?

Wydawać by się mogło, że nowo powołany organ, który ma być połączeniem służb skarbowych, celnych i podatkowych ma służyć dobru kraju i walczyć z nieuczciwymi przedsiębiorcami czy wręcz przestępcami. Mieli oni drżeć już na samo wypowiedzenie nazwy KAS. Niestety na chwilę obecną KAS jest jak duży drapieżnik ze spiłowanymi zębami i pazurami.

Niestety władzę, jaką zyskały nowe służby, mogą najzwyczajniej w świecie nadużywać. Co będą mogły? Lista nie jest dość długa acz dająca duże możliwości:

 1. KAS może rozpocząć kontrolę w dowolnej firmie bez jej uprzedniego zawiadomienia (chociaż fiskus uspokaja, że takie przypadki będą mieć miejsce jedynie przy podejrzeniu przestępstw podatkowych; pozostali podatnicy w dalszym ciągu będą mieć 7 dni na przygotowanie się do kontroli).
 2. Może sięgać po podsłuchy czy nawet psy tropiące. 
 3. Może także wejść i przeszukać prywatne mieszkanie właściciela firmy bez jego zgody jak i zgody prokuratora. Dopiero po tej czynności stwierdzą, czy była ona zasadna. Gdyby okazało się, że kontrola taka nie była konieczna, zebrany w jej trakcie materiał dowodowy nie będzie mógł zostać użyty w trakcie postępowania - i tyle.

Co za tym idzie, w każdej chwili w drzwiach przedsiębiorcy mogą pojawić się przedstawiciele KAS i - po okazaniu legitymacji - rozpocząć kontrolę z bardzo szerokimi uprawnieniami (opisane wyżej plus m.in. poruszanie się bez nadzoru po terenie firmy, żądanie dostępu do dowolnych akt i dokumentów, nawet tych, pochodzących z okresu, którego kontrola nie obejmuje, przeszukiwanie wszystkich pomieszczeń, legitymowanie pracowników itp.)


Czy to dobra zmiana? Już dziś wiemy, że nie. A jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Wybrane ogłoszenia

To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
Idealna do domowego biura.
Farby pakowane po 500 ml.
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Ręcznie malowane torebki.
Nowość w ofercie Rozette.
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • 81,25% marketerów uważa upominki za atrakcyjny nośnik reklamy

  Polska Izba Artykułów Promocyjnych zakończyła III etap badania „Postrzegania upominków reklamowych, jako nośnika reklamy.” Pierwsze badanie przeprowadzone przez PIAP miało miejsce w 2010 roku, kolejne na przełomie 2012/2013 roku, obecnie PIAP prezentuje wyniki III etapu badania. Głównym celem badania PIAP jest dostarczenie  informacji na temat postrzegania artykułów promocyjnych. Analizując wyniki  wszystkich trzech etapów badania PIAP można zauważyć pewną tendencję respondentów, stanowiącą optymistyczną prognozę dla branży artykułów promocyjnych.

  Więcej…  
 • MONSTERowe szaleństwo

  To nie są zwykłe długopisy. Nawet nie wiemy, czy w ogóle nazwa "długopis" do nich pasuje. Wiemy jednak jedno - gdy je zobaczyliśmy - musieliśmy je mieć!!!

  Więcej…