Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Modelina, plastelina, glina rzeźbiarska, ciastopianka - to produkty, z którymi każdemu z nas kojarzy się dzieciństwo. Świetne do zabawy, idealne do nauki dają możliwość nieograniczonych działań.

Już od najmłodszych lat każdy rodzic powinien uaktywniać swoją latorośl do zabawy właśnie tymi produktami. Nie tylko są one ogólnodostępne, w przystępnej cenie, ale przede wszystkim rozwijają każde dziecko. Zalet plasteliny, modeliny, ciastopianki jest mnóstwo. My przytoczymy zaledwie kilka, które najczęściej wykorzystują rodzice i nauczyciele: 

 1. Pobudzanie wyobraźni - czy to glina, czy plastelina, czy modelina - każde z nich jest niezwykle interesującym tworzywem, z którego można wyczarować wiele interesujących kształtów.

 2. Rozwój obu półkul mózgowych - dziecko trzymając i ugniatając którąkolwiek z mas, zazwyczaj nie wybiera jednej rączki, tylko robi to obiema dłońmi, a to powoduje współpracę obu półkul mózgowych, czyli tak ważną między nimi komunikację. 

 3. Rozwijanie zdolności manualnych - lepienie usprawnia małe, często jeszcze nieskoordynowane rączki. Manualnie rozwinięte dziecko dobrze radzi sobie z wykonywaniem precyzyjnych zadań, począwszy od trzymania łyżeczki i trafiania nią do buzi poprzez przewlekanie guzików przez dziurkę do co raz bardziej skomplikowanych działań.

 4. Samoistne ćwiczenia logopedyczne - dodatkowym atutem ugniatania plasteliny przez dziecko jest to, że razem z rączkami "chodzi" w buzi język, a to powoduje jego samoistne ćwiczenie logopedyczne.

Nie możemy także zapomnieć o największej ich zalecie - kreatywnej zabawie, która tak naprawdę daje możliwość nieograniczonego wyrażania siebie poprzez lepienie najróżniejszych rzeczy. 

Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele produktów, którą mają na celu stworzenie idealnych warunków do zabawy. Należy przy tym pamiętać, że zabawa z plasteliną, ciastopianką, modeliną czy też glinką musi odbywać się zawsze w towarzystwie dorosłych, a przynajmniej w przypadku najmłodszych dzieci, które jeszcze czasami lubią "posmakować" różnych produktów niekoniecznie przydatnych do spożycia. 

Wybierajmy także produkty bezwzględnie bezpieczne dla dzieci w każdym wieku. Sprawdzajmy certyfikaty, nietoksyczność produktów, lub po prostu wybierajmy zawsze te, których producenci w swojej misji mają bezpieczeństwo najmłodszych. Taką firmą jest chociażby hiszpańska marka JOVI, której produkty dostępne są w Polsce dzięki firmie Mer-Plus

Nie tylko plastelina

Gdy już wybierzemy odpowiednią masę, która zapewni bezpieczną zabawę naszych dzieciom, warto także pomyśleć o dodatkowych akcesoriach. Aby więc zabawa z plasteliną była przyjemna dla najmłodszych wyposażmy je w produkty, które choć trochę przeniosą je do krainy dorosłych. Któż z nas nie pamięta sytuacji, gdy nasze dzieci tak chętnie wałkowały ciasto, czy też formowało figurki na choinkę. Dzieci uwielbiają nas naśladować, zamiast więc ograniczać im dostęp do ulubionych przez nich produktów dla dorosłych, podarujmy im substytuty bezpieczne dla nich.

W nasze ręce ostatnio wpadła nam największa oferta foremek do modelowania. 

7G foremki zwierzęta

Literki, zwierzątka, owoce, wyciskarki najróżniejszych kształtów, wałki - to gwarancja niezłej zabawy. A wszystko to wykonane z niezwykłą starannością, z wysokiej jakości roztopionego plastiku. Nietoksyczne, bezpieczne dla dziecka i przeznaczone już dla maluchów powyżej 3 roku życia.

7A foremki literki

7F foremki owoce

 

Aby jednak stworzyć dzieło idealne, marka JOVI, która jest producentem wspomnianych wyżej produktów przygotowała także dla najmłodszych akcesoria malarskie, które wprawią wszystkich w zdumienie. Każdy mały artysta potrzebuje najlepszych akcesoriów, którymi na przykład pomaluje swoją rzeźbę. Marka Jovi ma wszystko co potrzebne - pędzle, wałki, gąbki.

Wałki 3 różne wzory gąbczaste, szerokie (czerwone)

811 wałki do malowania duże 3 wzory

Stemple, 16 gąbek stempli

4/16 gabeczki, stemple do malowania

Pędzle z gumy 3 wzory.

 815 pędzle gumowe 4sztuki

Jak widać z każdej masy jesteśmy w stanie stworzyć niemalże wszystko. Dzięki akcesoriom dostępnym na rynku mogą to być zwykłe obrazki ze zwierzątkami, słoiczki oblepione kolorowym "makaronem", mogą to być tez piękne figurki, które powiesimy na choince. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Nie ogranicza nas na pewno dostęp do świetnych i kreatywnych produktów.

 

 

Wybrane ogłoszenia

Nowa oferta marki JOVI.
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Zestaw pudełek ozdobnych
Nowość w ofercie Rafcom.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • W maju wystartowała ulga na zakup kasy fiskalnej

  Nowe rozporządzenie z dnia 30.04.2019 r. w Dz. U. z 2019 r. poz. 820 i rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie odliczania lub zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących oraz zwrotu tych kwot przez podatnika skutkowały w zmianach przepisów w ustawie o VAT wprowadzających kasy online. 

  Więcej…  
 • Prezent od serca dla ukochanej mamy

  Mamo, jesteś najlepsza na świecie! Wraz ze zbliżającym się dniem matki rozglądamy się za prezentem, który wyrazi nasze prawdziwe uczucia. Znalezienie takiego podarunku nie zawsze jest łatwe, ale poniższy projekt DIY, wykorzystujący pisaki do porcelany, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

  Więcej…