Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeden z moich ulubionych autorów, Ralph Waldo Emerson, powiedział kiedyś, że wszyscy wielcy mówcy byli najpierw złymi mówcami. Po latach opowiadania kiepskich dowcipów, gubienia wątków i walczenia z problemami technicznymi, udało mi się przygotować listę sprawdzonych sposobów na przygotowanie przemowy, która poruszy serca naszych odbiorców i zostanie zapamiętana na zawsze.

Znaj swoją publiczność: Nawiąż więź emocjonalną z słuchaczami. Znajdź sposób by przekazać swoje pomysły w sposób, który zostanie przez nich zrozumiany. Rozmawiaj ze swoją widownią a nie mów do siebie.

Bądź sobą: Mówienie prosto z serca, własnym głosem – to najlepszy sposób na zjednanie sobie ludzi. Unikaj trudnych słów i żargonu, z którego nie korzystałbyś w normalnej rozmowie.

Znaj swoją myśl przewodnią: Co jest najważniejszą rzeczą, którą chcesz przekazać słuchaczom? Trzymaj się jej! Niech każdy nowy wątek w jakimś stopniu się do niej odnosi.

Zacznij z wysokiego C: Początek nadaje ton całemu przemówieniu. Zacznij od opowiedzenia ciekawej historii z życia, zadaj prowokacyjne pytanie lub podziel się zaskakującym faktem. Przyciągnij uwagę widowni.

Zbuduj historię: Pomyśl jak powinna być struktura dobrej historii. Jak możesz zbudować napięcie, wprowadzić zwrot akcji, rozwiązać problem czy ocalić świat!

Zadbaj o mocne zakończenie: Nie powtarzaj oświadczenia wstępnego. Zadbaj o to by zakończenie wniosło coś nowego. Spraw by pod wpływem twojej przemowy widownia zaczęła inaczej postrzegać świat. I ostatnia rada: ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz!


Moje trzy ulubione przemówienia, które mogę Cię zainspirować:

1. "Mam marzenie" Martina Luther King (28 sierpnia 1963, Washington DC)

2. "Przemowa gettysburska" Abraham Lincoln (19 listopada 1863 roku, Gettsyburg, Pennsylvania)

3. "Zaprzysiężenie Johna Kennedy’ego" John F. Kennedy (20 stycznia 1961, Washington D.C.)

Art Corriveau jest profesjonalnym speechwriterem i autorem nominowanej do Edgarów książki „13 Hangmen. Mieszka w Vermont, USA.

 


UWAGA! Konkurs dla młodych mówców!

Rio czeka na młodych, zdolnych Polaków

Jeżeli już dziś uważasz, że sprawdzasz się jako mówca, a dodatkowo nadal jesteś uczniem - skorzystaj z niepowtarzalnej okazji. Otóż już 1 października ruszają zapisy na drugą edycję konkursu wystąpień publicznych dla gimnazjalistów i licealistów z całego świata – EF Challenge 2016. Najbardziej inspirujące osoby polecą na Youth Leadership Forum w Rio de Janeiro. O swoich doświadczeniach opowiedziała polska finalistka poprzedniej edycji konkursu – Weronika Kiwak.

Udział w Youth Leadership Forum to wyróżnienie dla każdego młodego człowieka. Jak pokazuje przykład Weroniki Kiwak, Polki która rok temu znalazła się w tym elitarnym gronie dzięki EF Challenge, z pewnością nie jest to cel nieosiągalny.

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by dzielić się swoimi pomysłami w grupie inspirujących ludzi z całego świata? Razem z Education First możesz spełnić swoje marzenie, tak jak ja – jestem jedną z 23 uczestniczek pierwszej edycji EF Challenge. Co trzeba było zrobić, by znaleźć się na Youth Leadership Forum? Nagrać krótkie wideo po angielsku, z odpowiedzią na pytanie: jak języki otwierają świat? Potem, przekonać międzynarodowe jury, że to właśnie ty jesteś idealnym kandydatem na młodego lidera. Na koniec wystarczyło wsiąść do samolotu i polecieć – mówi Weronika Kiwak.

Co musisz wiedzieć o tegorocznej edycji?

W tym roku zasady są podobne, wideo musi jednak odpowiadać na pytanie: czy uważasz, że wszystko jest możliwe? (z ang. do you believe nothing is impossible?) Zwycięzcy zostaną zaproszeni na Youth Leadership Forum, które odbędzie się w Rio de Janeiro w sierpniu 2016 roku. 

Co moje doświadczenie ma wspólnego z tobą? Otóż wydaje mi się, że dużo, ponieważ właśnie ruszamy z drugą edycją EF Challenge, w której to właśnie ty możesz reprezentować Polskę. Co powiesz na to, że spędzisz część swoich wakacji chłonąc wiedzę, której nie posiądziesz w żadnej szkole, będąc przy okazji z ludźmi młodymi, inspirującymi, bardzo aktywnymi z milionem pomysłów na minutę? Bo jeżeli ja mogłam to zrobić, to dlaczego nie ty? Dlatego młody liderze, dąż do swoich celów, spełniaj marzenia, kształtuj swoje przywódcze zdolności i do zobaczenia w Rio – przekonuje Weronika.

Nagrody światowej klasy

Lista 20 uczniów, którzy przygotowali najlepsze wystąpienie zostanie ogłoszona 30 kwietnia 2016 roku. Osoby te zostaną zaproszone na Youth Leadership Forum w Rio de Janeiro. 10 kolejnych uczniów wygra dwutygodniowy zagraniczny kurs językowy, a 2 osoby kurs dla całej swojej klasy. Dodatkowo 10 nauczycieli wygra tygodniowy kurs nauczycielski w jednej ze szkół Education First lub weźmie udział w Youth Leadership Forum. Nagrodą pocieszenia będzie 3 miesięczny kurs języka angielskiego online – EF Englishtown, który otrzyma kolejnych 300 uczniów i nauczycieli.

Rejestracja

Nauczyciele i uczniowie mogą zarejestrować się za pośrednictwem strony www.ef.com/efchallenge. Osoby te otrzymają maila ze szczegółowymi instrukcjami jak napisać, nagrać i zgłosić przemówienie. Powinny one zostać przesłane w formie wideo do 15 marca 2016 roku.

Wybrane ogłoszenia

Nowe tonery do drukarek Canon.
Polska marka artykułów czyszczących.
Nowa oferta marki JOVI
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Idealna do domowego biura.
Podręczna drukarka etykiet
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Różne kształty, żywe kolory.
Totalna nowość w marce ESCUELA!

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Rodzice ruszyli do sklepów po wyprawkę szkolną.

    Koniec wakacji to dla większości domowych budżetów wymagający okres. W tym roku na wyprawkę szkolną rodzice wydadzą średnio 1,7 tys. zł, przede wszystkim na przybory szkolne, odzież oraz podręczniki i książki – wynika z badania Deloitte. Polacy to łowcy okazji – 75 proc. w poszukiwaniu najlepszych cen zamierza zrobić zakupy w kilku różnych miejscach, także w sklepach internetowych. Zdecydowana większość rodziców wykorzysta na szkolne zakupy środki z rządowego programu „Dobry start”.

    Więcej…  
  • Plan restrukturyzacyjny ACTION S.A. wykonany

    Podjęcie decyzji o likwidacji spółki zależnej Action Europe wpisuje się całkowicie w założenia planu restrukturyzacyjnego ACTION S.A., która chce jak najszybciej zakończyć postępowanie sanacyjne, zawrzeć układ z wierzycielami i skoncentrować się na jego wykonaniu.

    Więcej…