Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".

Polecamy

Genialny zestaw na prezent od ROZETTE.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z różnych produktów zastanawiacie się jaka jest ich historia powstania? My bardzo często jesteśmy ciekawi, w jaki sposób ktoś stworzył swój międzynarodowy biznes i wypromował swoją markę. Dziś przedstawimy Wam historię marki ALPINO znanej głównie z artykułów dla dzieci.

Alpino jest częścią dużego konsorcjum o nazwie MASATS. Historia marki sięga 1933 roku kiedy to bracia Masats w swojej fabryce drewnianych zabawek postanowili po raz pierwszy poddać recyklingowi pozostałości z ich produkcji. Zastanawiali się jak wykorzystać wióry, których w wyniku produkcji było bardzo dużo i po pierwszych próbach rozpoczęli produkcję swoich pierwszych kredek i to był początek Alpino.

Po okresie niepewności gospodarczej w czasie wojny domowej, bracia Masats w 1942 roku postanowili wypromować swoją markę Alpino, dzięki czemu uzyskali ogromny rozgłos na rynku hiszpańskim. Tak szybki rozwój zadecydował, że już w roku 1946 przenieśli całą fabrykę do Barcelony. Od tego czasu rozwój marki, strategia komunikacji oraz powstawanie nowych produktów nabrało jeszcze większego tempa. Na rynku hiszpańskim marka Alpino od dawna króluje w szkołach i domach a dzieci uwielbiają wszystkie jej produkty. Wysoka jakość i ciągły rozwój sprawiają, że Alpino wychodzi poza granice swojego kraju. 

W Polsce produkty hiszpańskiej firmy znane są dzięki firmie Tierra Group, która promuje markę w naszym kraju. Wśród dzieci i młodzieży cieszy się ona dużym uznaniem przede wszystkim ze względu na wysoką jakość i szerokość oferty.

Obecnie klasyczne kredki ołówkowe z wysokiej jakości grafitem odpornym na złamania są wizytówką marki ALPINO. Dostępne są one w wielu rodzajach opakowań. Firma Tierra Group oferuje je w opakowaniach kartonowych  12/ 18/ 24 sztuki  oraz w tzw. Economy Pack dedykowanych głównie pod szkoły i przedszkola. 

Zobacz film z otwarcia paczki z nowościami

 

 


Przez lata ALPINO rozwijało swoją działalność i obecnie w swojej  ofercie posiada również kredki ołówkowe do zadań specjalnych:

- kredki TRI cedrowe - o trójkątnym kształcie

 kredki / Do malowania / ARTYKUŁY SZKOLNE Kredki cedrowe Alpino TRI trójkątne 24 sztuki Kompleksowa oferta ☛ artykułów biurowych i szkolnych, chemia, bhp wszystko w sklepie Internetowym Biurowi.pl ✓ Atrakcyjne ceny ✓

 

 

Marka ALPINO wyróżnia się także bogatym asortymentem kredek woskowych. 

Klasyczne miękkie kredki woskowe DACSCOLOR dostępne są w opakowaniach kartonowych 8szt (DC000018), 12szt (DC050290), 18szt (DC050293) oraz 24szt (DC050295). Najważniejszą zaletą kredek Dacsolor jest ich trudna łamliwość oraz fakt iż nie brudzą rąk a zabrudzenia z ubrań „znikają” podczas zwykłego prania nawet w niskiej temperaturze i bez użycia odplamiacza.

 

Analogicznie do kredek ołówkowych firma Tierra Group oferuje również kredki woskowe do zadań specjalnych:

- kredki woskowe trójkątne DACSTRIX, które dzięki trójkątnemu przekrojowi kształtują odpowiedni chwyt u najmłodszych dzieci
Kredki woskowe Alpino DacsTrix - trójkątne, 24 intensywnych kolorów

Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowania produktów jest dla marki Alpino priorytetem dlatego cały asortyment przed wprowadzeniem na rynek jest poddawany restrykcyjnym badaniom i testom. Wszystkie produkty Alpino spełniają europejską normę EN-71 określającą wymogi bezpieczeństwa dla zabawek, są przetestowane przez ekspertów toksykologów z EUROTOX ® oraz spełniają wymogi ACMI (The Art and Creative Materials Institute).

Produkty Alpino nie zawierają substancji alergennych pochodzących m.in. z jajka, mleka, mleczka kauczukowego, roślin strączkowych, orzechów i płatków zbożowych. Substancje te według AEP (Spanish Pediatrics Association ) i AEPNAA (Spanish Association of Food and Latex Allergic) są przyczyną powszechnych problemów związanych z alergiami.

Obecnie Alpino to nie tylko kredki ale szereg produktów kreatywnych takich jak :

 • PLASTELINA
 • FLAMASTRY
 • FARBY
 • MAKIJAŻE
 • MASY PLASTYCZNE
 • NOŻYCZKI
 • ZESTAWY KREATYWNE
 • KLEJE 

 


 

Analizując jakość produktów, bezpieczeństwo ich użytkowania oraz asortyment słusznym wydaje się używanie hasła marki ALPINO: 

ROZBUDŹ WYOBRAŹNIĘ SWOJEGO DZIECKA

Wybrane ogłoszenia

Idealna dla dzieci i dorosłych.
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Praca w centrum Wrocławia
Kubek dla TatyKubek dla Taty
Sprzedam29,99 zł - sugerowana cena detaliczna PLN
Kubek dla każdego faceta.
Szeroka oferta torebek na Boże Narodzenie.
PATIO DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. poszukuje handlowca.
Nowa oferta marki JOVI
Rozmiar: 25x34x12cm
Piękny zestaw prezentowy marki CRESCO.
Kreatywna zabawa dla każdego.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • W ciągu 5 lat spodziewane są duże zmiany w procesie rekrutacji.

  Na polskim rynku pojawiają się pierwsze firmy, które wykorzystują uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję w rekrutacji pracowników. Część z nich stosuje komputerowe algorytmy do wyszukiwania na rynku pracy odpowiednich kandydatów. Korzyścią dla firm są oszczędności czasu i kosztów sięgające nawet 40 proc. Polska branża HR na razie nie obawia się jednak konkurencji ze strony nowych technologii.

  Więcej…  
 • Videoreportaż z konferencji Biuro Plus'2016

   W dniach 7 – 8 października 2016 roku odbyła się dwudniowa konferencja Grupy Biuro Plus. która miała na celu zaznajomienie wszystkich sił sprzedażowych Grupy z nowym katalogiem Biuro Plus 2016/2017. W spotkaniu uczestniczyło prawie 300 osób, w tym nasza redakcja oraz Dostawcy: Esselte, Hamelin, Durable, 2×3, Fellowes, Amex, Argo, Avery, Bic, Black Point, Nowy Styl, Xerox, Trodat, PBS, Pentel, Papyrus, Max Computers, Biurfol, Zibi, Rafcom, Vaupe, Pilot, Bong, Herlitz, Ricoh, Leviatan, Corex, Drescher, Emerson, Les Higiena, Aplauz, Action, Jacobs, Nestle, Kopernik, MK Cafe, Unilever, Coca Cola, Irving, Sante, Teekanne, Żywiec Zdrój. Oprócz szkoleń i prezentacji był też czas na miłą zabawę integracyjną. 

  Więcej…