Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z różnych produktów zastanawiacie się jaka jest ich historia powstania? My bardzo często jesteśmy ciekawi, w jaki sposób ktoś stworzył swój międzynarodowy biznes i wypromował swoją markę. Dziś przedstawimy Wam historię marki ALPINO znanej głównie z artykułów dla dzieci.

Alpino jest częścią dużego konsorcjum o nazwie MASATS. Historia marki sięga 1933 roku kiedy to bracia Masats w swojej fabryce drewnianych zabawek postanowili po raz pierwszy poddać recyklingowi pozostałości z ich produkcji. Zastanawiali się jak wykorzystać wióry, których w wyniku produkcji było bardzo dużo i po pierwszych próbach rozpoczęli produkcję swoich pierwszych kredek i to był początek Alpino.

Po okresie niepewności gospodarczej w czasie wojny domowej, bracia Masats w 1942 roku postanowili wypromować swoją markę Alpino, dzięki czemu uzyskali ogromny rozgłos na rynku hiszpańskim. Tak szybki rozwój zadecydował, że już w roku 1946 przenieśli całą fabrykę do Barcelony. Od tego czasu rozwój marki, strategia komunikacji oraz powstawanie nowych produktów nabrało jeszcze większego tempa. Na rynku hiszpańskim marka Alpino od dawna króluje w szkołach i domach a dzieci uwielbiają wszystkie jej produkty. Wysoka jakość i ciągły rozwój sprawiają, że Alpino wychodzi poza granice swojego kraju. 

W Polsce produkty hiszpańskiej firmy znane są dzięki firmie Tierra Group, która promuje markę w naszym kraju. Wśród dzieci i młodzieży cieszy się ona dużym uznaniem przede wszystkim ze względu na wysoką jakość i szerokość oferty.

Obecnie klasyczne kredki ołówkowe z wysokiej jakości grafitem odpornym na złamania są wizytówką marki ALPINO. Dostępne są one w wielu rodzajach opakowań. Firma Tierra Group oferuje je w opakowaniach kartonowych  12/ 18/ 24 sztuki  oraz w tzw. Economy Pack dedykowanych głównie pod szkoły i przedszkola. 

Zobacz film z otwarcia paczki z nowościami

 

 


Przez lata ALPINO rozwijało swoją działalność i obecnie w swojej  ofercie posiada również kredki ołówkowe do zadań specjalnych:

- kredki TRI cedrowe - o trójkątnym kształcie

 kredki / Do malowania / ARTYKUŁY SZKOLNE Kredki cedrowe Alpino TRI trójkątne 24 sztuki Kompleksowa oferta ☛ artykułów biurowych i szkolnych, chemia, bhp wszystko w sklepie Internetowym Biurowi.pl ✓ Atrakcyjne ceny ✓

 

 

Marka ALPINO wyróżnia się także bogatym asortymentem kredek woskowych. 

Klasyczne miękkie kredki woskowe DACSCOLOR dostępne są w opakowaniach kartonowych 8szt (DC000018), 12szt (DC050290), 18szt (DC050293) oraz 24szt (DC050295). Najważniejszą zaletą kredek Dacsolor jest ich trudna łamliwość oraz fakt iż nie brudzą rąk a zabrudzenia z ubrań „znikają” podczas zwykłego prania nawet w niskiej temperaturze i bez użycia odplamiacza.

 

Analogicznie do kredek ołówkowych firma Tierra Group oferuje również kredki woskowe do zadań specjalnych:

- kredki woskowe trójkątne DACSTRIX, które dzięki trójkątnemu przekrojowi kształtują odpowiedni chwyt u najmłodszych dzieci
Kredki woskowe Alpino DacsTrix - trójkątne, 24 intensywnych kolorów

Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowania produktów jest dla marki Alpino priorytetem dlatego cały asortyment przed wprowadzeniem na rynek jest poddawany restrykcyjnym badaniom i testom. Wszystkie produkty Alpino spełniają europejską normę EN-71 określającą wymogi bezpieczeństwa dla zabawek, są przetestowane przez ekspertów toksykologów z EUROTOX ® oraz spełniają wymogi ACMI (The Art and Creative Materials Institute).

Produkty Alpino nie zawierają substancji alergennych pochodzących m.in. z jajka, mleka, mleczka kauczukowego, roślin strączkowych, orzechów i płatków zbożowych. Substancje te według AEP (Spanish Pediatrics Association ) i AEPNAA (Spanish Association of Food and Latex Allergic) są przyczyną powszechnych problemów związanych z alergiami.

Obecnie Alpino to nie tylko kredki ale szereg produktów kreatywnych takich jak :

 • PLASTELINA
 • FLAMASTRY
 • FARBY
 • MAKIJAŻE
 • MASY PLASTYCZNE
 • NOŻYCZKI
 • ZESTAWY KREATYWNE
 • KLEJE 

 


 

Analizując jakość produktów, bezpieczeństwo ich użytkowania oraz asortyment słusznym wydaje się używanie hasła marki ALPINO: 

ROZBUDŹ WYOBRAŹNIĘ SWOJEGO DZIECKA

Wybrane ogłoszenia

100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Szeroka oferta ręcznie malowanych grafik
Praca w centrum Wrocławia
Kreatywna zabawa dla każdego.
Najszersza na rynku oferta torebek jednokolorowych ...
Pióro + długopis ELEGANT w etui prezentowym
Ceramiczna skarbonka w kształcie świnki.
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
Upominek dla wyjątkowej osoby.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Cleverton - sprytny sposób na czysty sprzęt

  Na klawiaturze komputera znajduje się pięćset razy więcej zarazków niż na desce sedesowej. Najwięcej bakterii i wirusów znajduje się na biurkach w miejscach pracy. Zarazki na telefonach, myszkach i klawiaturach komputerów, na włącznikach światła, klamkach i kranach są odpowiedzialne za 80 procent infekcji, na które zapadamy zimą – wykazały badania mikrobiologów University of Arizona. Być może dlatego jesienią i zimą jesteśmy narażeni na infekcje bardziej niż latem, nie z powodu zimna, ale dlatego, że większość czasu spędzamy w pomieszczeniach i częściej stykamy się z zarazkami. Pożywką dla bakterii są okruchy jedzenia pozostawione na biurku lub klawiaturze, bo co druga osoba je przy swoim stanowisku pracy (najczęściej robią to urzędnicy administracji publicznej i dziennikarze!).

  Więcej…  
 • Od lipca 2018 roku papierowe zwolnienia lekarskie zastąpią elektroniczne.

  Za niecały rok elektroniczne zwolnienia lekarskie wyprą papierowe druki. Elektroniczne zwolnienia to wygodne rozwiązanie, które usprawnia pracę lekarzy i przedsiębiorców oraz ułatwia życie pracownikom – podkreślają eksperci ZUS. Każdy pracodawca, który ma profil na Platformie Usług Elektronicznych, otrzymuje natychmiast wiadomość o wystawieniu jego pracownikowi e-ZLA i dane dotyczące samego zwolnienia. Przez PUE pracodawca może też wysłać wniosek o kontrolę zwolnienia.

  Więcej…