Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzięki nowoczesnym urządzeniom cyfrowym mamy dostęp do nielimitowanego źródła informacji: internetu. Przechowujemy tam wiele danych, nawet tych najbardziej poufnych.

Cyfry, PIN-y, numery telefonów, maile …

Obecnie, aby wyszukać jakąkolwiek informację, wystarczy przesunąć palcem po ekranie smartfona. Nie powinno zatem dziwić, że przywiązanie do urządzeń cyfrowych jest procesem naturalnym. Coraz więcej ludzi otacza się wieloma numerami telefonów, adresami, posiada w kalendarzu wiele zadań i wydarzeń, nazw kont, haseł, numerów PIN itp. Nie sposób zapamiętać tych wszystkich informacji, nawet mimo najszczerszych chęci, ale jeśli ma się urządzenie z dostępem do internetu, wszystko jest w zasięgu ręki.

Kaspersky Lab przeprowadził globalne badanie w celu sprawdzenia, jak urządzenia cyfrowe i internet wpływają na sposób uzyskiwania i wykorzystywania informacji oraz jak użytkownicy chronią swój sprzęt (lub czy w ogóle to robią). 

Gdy przechowujemy informację na urządzeniu (np. telefonie), zachęcamy mózg do usunięcia jej z pamięci. Jeśli nie przywołujemy wspomnień, informacja stopniowo zaciera się, aż w końcu całkowicie zanika.

Najciekawsze spostrzeżenia i wnioski z badania:

- ponad połowa ankietowanych dorosłych Europejczyków nie mogła przypomnieć sobie bez pomocy smartfonu numeru telefonu swojego dziecka lub do miejsca pracy. 

- ok. 1/3 nie pamiętała numeru telefonu partnera. 

- 91 proc. badanych Amerykanów przyznało, że wykorzystuje internet i urządzenia jako substytut swojej pamięci. 

- dla 79,5 proc. badanych Europejczyków internet to uniwersalne źródło informacji, z którego korzystają niemal bez przerwy.

 

Informacje w zasięgu palca

Wszystkie informacje, które kiedyś musieliśmy zapamiętać lub szukać ich w różnych miejscach, teraz można uzyskać za pomocą kilku kliknięć. Za wyborem takiego rozwiązania nie stoi jedynie wygoda, lecz także konieczność: 61 proc. ankietowanych Europejczyków przyznało, że potrzebuje uzyskać odpowiedź niemal natychmiast i na odwiedzanie bibliotek czy czytanie książek po prostu nie ma czasu.

Dla wielu z nas smartfony są wszechobecnym towarzyszem i w pewnym sensie stały się one dodatkiem do naszego mózgu. Warto jednak wiedzieć, że tak jak nasza głowa, smartfony i inne gadżety cyfrowe potrzebują odpowiedniej ochrony. Większość motocyklistów zakłada na głowę kask, jednak wciąż niewielu użytkowników chroni swoje urządzenia mobilne odpowiednią aplikacją bezpieczeństwa – komentuje Mateusz Murek, specjalista ds. bezpieczeństwa IT z Kaspersky Lab Polska.

Kobiety dbają mniej

Badanie Kaspersky Lab wykazało, że Amerykanie nie chronią smartfonów i tabletów pomimo łatwo dostępnych rozwiązań: 

- 28 proc. z nich przyznało, że nie chroni żadnego ze swoich urządzeń, 

- jedna trzecia instaluje dodatkowe zabezpieczenie na swoim smartfonie (30,5 proc.), a jedna piąta – na tablecie (20,5 proc.). 

Poprzednie badanie Kaspersky Lab pokazało także, że kobiety rzadziej dbają o zabezpieczenia niż mężczyźni.

Problem dla psychiki?

Wśród badanych na całym świecie ponad 51 proc. Amerykanów i 40 proc. Europejczyków (zwłaszcza kobiet i ludzi młodych) przyznało, że incydent związany ze zgubieniem lub wyciekiem danych przechowywanych na urządzeniach cyfrowych, w szczególności na smartfonach, mógłby spowodować silny niepokój.

Ponad 25 proc. ankietowanych kobiet w obu regionach, jak również ponad 34 proc. młodszych respondentów na całym świecie przyznało, że mogliby wpaść w panikę, gdyby straciliby swoje urządzenia, ponieważ są one jedynym miejscem przechowywania zdjęć, wiadomości i informacji kontaktowych.

Przy okazji publikacji wyników badania Kaspersky Lab przygotował na swoim blogu Kaspersky Daily quiz, w którym każdy może sprawdzić, w jakim stopniu dotyczy go problem amnezji cyfrowej. Nasza redakcja niestety nie wypadła w nim dobrze ;)


ŹRÓDŁO: http://biuro-kreacja.info

 

Wybrane ogłoszenia

Ogromna paczka kredek
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
5 kolorów zabawy.
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
Polska marka artykułów czyszczących.
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Kredki woskowe do różnych powierzchni
Idealne dla najmłodszych

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Świętuj z Fellowes 25 lat Polcan

    Firma Polcan to dystrybutor wielu marek. Prócz własnych brandów w swojej ofercie ma szerokie portfolio także artykułów biurowych marki Fellowes. Obecnie w asortymencie dostępna jest bogata oferta bindownic, niszczarek, oczyszczaczy powietrza, artykułów do bindowania oraz laminowania. To właśnie jej dotyczy jubileuszowa promocja z bonami na paliwo.

    Więcej…  
  • Memoboards zmienia się w MemoBe

    Do wczoraj jeszcze Memoboards, dziś już MemoBe - firma Amex Stationery, właściciel marki, wprowadza na rynek nowy brand.

    Więcej…