Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Od momentu zaprezentowania komputera osobistego tempo rozwoju technologicznego uległo ogromnemu przyspieszeniu. Równo 33 lata temu, 12 sierpnia 1981 roku, pojawienie się PC rozpoczęło rewolucję w życiu przeciętnego człowieka. Dzisiaj dostępne dla wszystkich smartfony są urządzeniami, których moc obliczeniowa jest wielokrotnie większa od pierwszych komputerów.

Po 33 latach możemy porównać jak świat technologii wyglądał kiedyś a jak wygląda dziś. Na przykładzie smartfona Samsung GALAXY S5 oraz pierwszego modelu komputera osobistego możemy zobaczyć gigantyczne zmiany dokonane na przestrzeni tych lat. Jeden GALAXY S5 posiada obecnie tyle pamięci co 419 000 komputerów osobistych z 1981 roku. Różnica ta oznacza też, że moglibyśmy wypełnić nimi aż 29 boisk piłkarskich! Co więcej, przeciętny cyfrowy utwór muzyczny, który zajmuje dzisiaj 3,5 MB wymagałby pojemności 90 komputerów z 1981 r. To pokazuje gigantyczny skok rozwoju technologii na przestrzeni ostatnich lat i rozpala wyobraźnię fanów technologii. Co będzie, gdy będziemy obchodzili 50. rocznicę wprowadzenia komputera osobistego? Jak technologie i świat będą wyglądały kiedy będziemy świętowali setne urodziny? Przyszłość zapowiada się fascynująco!

Wybrane ogłoszenia

Nowa oferta marki JOVI
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Podręczna drukarka etykiet
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Polska marka artykułów czyszczących.
Nowa oferta marki JOVI.
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Najcenniejszą walutą jest zaufanie

  O ostatnich 25 latach działalności firmy POLCAN rozmawiamy z Prezesem Romanem Kwiatkowskim. Jakie były początki? Jakie są plany oraz gdzie obecnie znajduje się firma? O tym w naszym wywiadzie.

  Więcej…  
 • Jak stworzyć oryginalną choinkę.

  Na gałązce choinkowej

  Wiszą dwa jabłuszka

  Przy jabłuszku pierwszym pajac

  Przy drugim kaczuszka...

  Więcej…