Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że niektóre hurtownie cieszą się stałym strumieniem lojalnych klientów, podczas gdy inne ledwie utrzymują się na powierzchni konkurencji? Sekret tkwi nie tylko w jakości oferowanych produktów, ale także w budowaniu trwałych relacji z klientami. W tym artykule odkryjemy kluczowe strategie i sekrety sukcesu w utrzymaniu klientów w hurtowni.

Pierwszym krokiem do sukcesu jest poznanie swoich klientów. To nie tylko slogan, ale rzeczywista strategia biznesowa. Badania rynku, zbieranie opinii i analiza potrzeb klientów to podstawa. Dzięki temu możemy dostosować naszą ofertę do ich oczekiwań i zapewnić im dokładnie to, czego potrzebują.

Kolejnym ważnym elementem jest doskonała obsługa klienta. To nie tylko kwestia szybkiej komunikacji czy profesjonalizmu, ale także dbałość o szczegóły i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Czasem to gesty, takie jak pomoc przy pchanie wózka do auta czy dostarczenie towaru prywatnym autem, sprawiają, że klient czuje się wyjątkowo doceniony.

Oczywiście, kluczową rolę odgrywa również jakość oferowanych produktów. Świeże, nowoczesne i spełniające oczekiwania klientów produkty to fundament każdej udanej hurtowni. Nie zapominajmy także o kreatywności i elastyczności w dostosowywaniu się do zmieniających się potrzeb rynku i klientów.

Ale co z nagradzaniem lojalności klientów? Tutaj wkracza program lojalnościowy, który może obejmować rabaty, promocje czy specjalne oferty tylko dla stałych klientów. Nagradzając ich za lojalność, zachęcamy ich do powrotu do naszej hurtowni i polecania nas innym.

 

Gry planszowe - zobacz ceny

Budowanie zaufania to kolejny kluczowy element. Bycie transparentnym w działaniach, dotrzymywanie obietnic i dbanie o dobre relacje z klientami to fundamenty trwałych relacji biznesowych. Tylko wtedy możemy być pewni, że klienci chętnie wrócą do naszej hurtowni.

Organizacja eventów i szkoleń to nie tylko okazja do zaprezentowania naszej oferty, ale także doskonały sposób na nawiązanie bliższych relacji z klientami. To także sposób na zdobycie nowych klientów i poszerzenie bazy klientów naszej hurtowni.

Ważne jest także monitorowanie wyników i nauka na błędach. Analiza wyników sprzedaży, reakcji klientów i ich opinii pozwala nam doskonalić nasze działania i unikać popełniania tych samych błędów w przyszłości.

Podsumowując, utrzymanie klientów w hurtowni to nie tylko kwestia oferowania wysokiej jakości produktów, ale także budowania trwałych relacji opartych na zaufaniu i doskonałej obsłudze klienta. Tylko wtedy możemy być pewni, że zdobędziemy lojalnych klientów, gotowych do powrotu do naszej hurtowni zawsze z uśmiechem na twarzy.

Oczywiście moje porady jako wujek „dobra rada” to moja opinia - moje zasady i nie musisz się z nimi zgadzać.

 

Reasumując: 

 

1. Poznaj swojego klienta

2. Zaoferuj doskonałą obsługę klienta

3. Dostarcz wysokiej jakości produkty

4. Twórz program lojalnościowy

5. Buduj zaufanie

6. Bądź elastyczny

7. Organizuj eventy i szkolenia

8. Monitoruj wyniki i ucz się na błędach

9. Bądź kreatywny

 

 

#hurtownia #utrzymanieklienta #relacjezKlientem #programlojalnościowy #jakośćProduktów #zaufanie #elastyczność #eventyiszkolenia #curricula #kreatywność 💼👔🛒

 

Zachęcamy również do nabycia drogą zakupu ebooka, w którym omawiam kompetencje pojawiające się na początku kariery każdego sprzedawcy i handlowca, który często wtedy „Nie wie, czego nie wie”

Link do ebooka ”Pieniądze a Rozwój Własnych Kompetencji”:

 https://tiny.pl/dmm5z

 -----

Andrzej Stanisław Cur Trener/Kierownik Sprzedaży/Autor

https://andrzejcur.blogspot.com/

 

Posiada 29-letnie doświadczenie w biznesie, w tym 21-letnie w sprzedaży B2B i B2C oraz 8-letnie w budowaniu i zarządzaniu zespołami sprzedażowymi, prowadzeniu szkoleń training on the job, oraz szkoleń produktowych i sprzedażowych. Specjalizuje się w szkoleniach umiejętności miękkich i rozwoju kompetencji w zespołach handlowców oraz przeprowadzaniu zespoły handlowe przez proces zmiany. Wśród pozyskanych Klientów wprowadził skutecznie sprzedaż ubezpieczeń rozszerzonych gwarancji w modelu Cross, Up-Selling w produkcie tradycyjnym w salonach AGD, jak i zupełnie nowatorskim systemie ochrony w salonach meblowych.

W wieku 47 lat zmienił swoją karierę handlowca na trenerską, gdzie w BizYou współprowadził szkolenia oraz dostosował produkty szkoleniowe do potrzeb Klientów samodzielnie pozyskanych, tj.: • SAS Institute Polska • FORTE SA, Assa Abloy ESP, • X-code, • Rodl&Partner,

Współpracował i czuwał nad satysfakcją Klienta z usług na każdym etapie realizacji. Posiada wykształcenie wyższe z zarządzania zasobami ludzkimi oraz certyfikat AQR (nr licencji ILN123310), prowadził sesje informacji zwrotnej w badaniach postaw, odporności psychicznej i kompetencji AQR oraz DISC.

Od 2019 r. współtworzy z Joanną Cur i rozwija markę Cur Szkolenia i Doradztwo, jako trener i ekspert sprzedaży. Realizował projekty szkoleniowe wewnętrzne i zewnętrzne dla międzynarodowych korporacji i polskich firm rodzinnych, pracując z szeregowymi pracownikami oraz kadrą średnią i najwyższą kadrą menadżerską.

Kontakt: https://www.linkedin.com/in/andrzej-stanisław-cur/ 

Wybrane ogłoszenia

Przyjaciel na Dobre i Złe Chwile
Z powierzchnią suchościeralno-magnetyczną
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Najlepsza licencja tego roku!
Nowy wymiar biurowej elegancji!
Kredki ołówkowe ścieralne 12 kol.
Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Zestaw Kreatywny od ROZETTE
Poszukiwani pracownicy
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Gazele branży PBS 2017

    ?Gazele Biznesu? to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", nieprzerwanie od 2000 roku. Podobne zestawienia sporządzają jego odpowiedniki ze Szwecji, Danii, Litwy, Łotwy, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel w poszczególnych krajach są dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.

    Więcej…  
  • Podążamy zgodnie z trendami...

    Lider w produkcji toreb, plecaków, walizek... Firma działająca na rynku od ponad 30 lat. Dostawca wysokiej jakości wyrobów dla młodszych i starszych. ...Któż z nas nie posiada chociażby jednej torby marki PASO? O długiej historii, bacznej obserwacji trendów oraz najnowszych kolekcjach licencyjnych rozmawiamy z Zuzanną Klawiter - Dyrektor Handlową w firmie PASO.

    Więcej…