Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

O porankach, gdy świat budzi się powoli, a ulice wypełniają się dźwiękiem życia, wiele osób już zmaga się z wyzwaniami dnia. Dla niektórych, jak dla mnie, te pierwsze chwile mogą być jak bohaterstwo wojownika, gotowego stawić czoła kolejnym bitwom. Jest godzina siódma rano, a ja siedzę przy gorzkiej herbacie, zatykając uszy przed krzykami sąsiadów i czując ciężar poranka na swoich barkach.

Moja praca jako handlowca nie jest łatwa. Każdy dzień to walka o pozyskanie klienta, zmagania się z trudnościami i poszukiwanie sposobów na osiągnięcie sukcesu. Ale pewnego dnia, po wielu próbach i błędach, natrafiłem na idealnego kandydata...

 • Przeprowadziłem badania: kto jest decyzyjny w dużej rodzinnej firmie?
 • Uzyskałem dwa numery telefonów do syna właściciela oraz adresy mailowe.
 • Skutecznie umówiłem się na spotkanie, zachęcając oszczędnościami.
 • Przeprowadziłem pierwsze spotkanie i prezentacje korzyści, wiedząc, że posiadają około 60 małych sklepów.
 • Dowiedziałem się, że posiadają skuteczną logistykę poprzez swój magazyn centralny.
 • Przygotowałem ofertę na cyklicznie potrzebne artykuły w 60 sklepach.
 • Przygotowałem ofertę na artykuły do centrali oraz obsługę magazynu i serwisu.
 • Ustaliliśmy formę i okres płatności, rozważając także korzystanie z naszej platformy zakupowej jako alternatywę.

Wysłałem podsumowanie spotkania drogą mailową.

Po 17:00 wracam do domu zmęczony, idę na spacer z psem i regeneruję endorfiny krótkim truchtem. 😊

Po kilku własnych wizytach w sklepach oraz wymianie informacji – trzy telefony z synem właściciela – zrozumiał, że istnieje potrzeba zmiany i dostosowania cyklicznych dostaw produktów do sklepów.

Podczas drugiego spotkania przedstawił mnie ojcu i zdecydowali się na dostawę próbną; negocjowaliśmy 4 do 8% rabatu oraz 21 dni terminu płatności na kolejne cykliczne dostawy, a syn dodał, że praktycznie co roku otwierają 7 do 10 nowych sklepów. 😊

W firmie przygotowaliśmy 61 paczek (jedną do serwisu) i czekam na listę potrzeb od sekretariatu. Podczas pierwszej wizyty poznałem panią Anię; mam jej kontakt do uzupełnienia zapasów w Centrali. Podstawowe artykuły zostaną dostarczone do Magazynu - S U K C E S. 😊

W kolejnych miesiącach zamówienia zwiększyły się średnio o 10 do 15%.

 

Dla dziecka - sprawdź opinie

 

Mimo sukcesu, często odczuwam rutynę i frustrację związaną z komfortem moich umiejętności sprzedażnych. Jednak zaangażowanie się w proces rozwoju i szkoleń pozwoliło mi uświadomić sobie ogrom swojej wiedzy i umiejętności. Wreszcie, dzięki nowemu podejściu do sprzedaży, odnalazłem satysfakcję i spełnienie w swojej pracy.

Ciągłe pozyskiwanie nowych klientów stało się dla mnie źródłem radości i satysfakcji, jednocześnie rozwiązując problemy z rutyną i stagnacją zawodową. 💪

Zachęcam również do nabycia ebooka, w którym omawiam kompetencje pojawiające się na początku kariery każdego sprzedawcy i handlowca, który często wtedy „Nie wie, czego nie wie”.

Odkryj to, co jest zakryte!

 

Link do ebooka ”Pieniądze a Rozwój Własnych Kompetencji”:

 https://tiny.pl/dmm5z

Andrzej Stanisław Cur Trener/Kierownik Sprzedaży/Autor

https://andrzejcur.blogspot.com/

 -----

Andrzej Stanisław Cur Trener/Kierownik Sprzedaży/Autor

https://andrzejcur.blogspot.com/

 

Posiada 29-letnie doświadczenie w biznesie, w tym 21-letnie w sprzedaży B2B i B2C oraz 8-letnie w budowaniu i zarządzaniu zespołami sprzedażowymi, prowadzeniu szkoleń training on the job, oraz szkoleń produktowych i sprzedażowych. Specjalizuje się w szkoleniach umiejętności miękkich i rozwoju kompetencji w zespołach handlowców oraz przeprowadzaniu zespoły handlowe przez proces zmiany. Wśród pozyskanych Klientów wprowadził skutecznie sprzedaż ubezpieczeń rozszerzonych gwarancji w modelu Cross, Up-Selling w produkcie tradycyjnym w salonach AGD, jak i zupełnie nowatorskim systemie ochrony w salonach meblowych.

W wieku 47 lat zmienił swoją karierę handlowca na trenerską, gdzie w BizYou współprowadził szkolenia oraz dostosował produkty szkoleniowe do potrzeb Klientów samodzielnie pozyskanych, tj.: • SAS Institute Polska • FORTE SA, Assa Abloy ESP, • X-code, • Rodl&Partner,

Współpracował i czuwał nad satysfakcją Klienta z usług na każdym etapie realizacji. Posiada wykształcenie wyższe z zarządzania zasobami ludzkimi oraz certyfikat AQR (nr licencji ILN123310), prowadził sesje informacji zwrotnej w badaniach postaw, odporności psychicznej i kompetencji AQR oraz DISC.

Od 2019 r. współtworzy z Joanną Cur i rozwija markę Cur Szkolenia i Doradztwo, jako trener i ekspert sprzedaży. Realizował projekty szkoleniowe wewnętrzne i zewnętrzne dla międzynarodowych korporacji i polskich firm rodzinnych, pracując z szeregowymi pracownikami oraz kadrą średnią i najwyższą kadrą menadżerską.

Kontakt: https://www.linkedin.com/in/andrzej-stanisław-cur/ 

 

 

Artykuły szkolne - wybierz na Ceneo.pl

 

 

 

 

 

Wybrane ogłoszenia

Nowy wymiar biurowej elegancji!
Fluo marki Main Paper
Zestaw zakreślaczy MP Poland
Nowość w ofercie Rafcom.
Zestaw Kreatywny od ROZETTE
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Dla chłopca i dziewczynki

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • 6 powodów, dla których każde dziecko powinno nauczyć się jeździć na rowerze

  Nauka jazdy na rowerze to ważna umiejętność, której każde dziecko powinno się nauczyć, mówi Cadel Evans były australijski zawodowy kolarz wyścigowy i zwycięzcą Tour de France 2011 roku. ?Oczywiście, na początku może być kilka zachwiań i otarć kolan, ale kiedy już to opanują, jazda na rowerze to umiejętność, która pozostanie z dzieckiem na całe życie? ? dodaje.

  Więcej…  
 • Rysuj a zmądrzejesz.

  Rysowanie na czystej kartce papieru to potężny sposób, aby wyobraźnia i kreatywność dzieci dotarły do ??granic możliwości. W tym artykule podzielimy się spostrzeżeniami na temat korzyści płynących z rysowania. 

  Więcej…