Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wiecie jak powstaje ołówek? Jego historia jako przyrządu do pisania sięga aż czasów starożytnego Rzymu. To wtedy rzymscy Skrybowie, którzy na co dzień zajmowali się przepisywaniem ksiąg wykorzystywali do pisania na papirusie rysik, który wykonany był z toksycznego ołowiu. To właśnie od tego pierwiastka ołówek zawdzięcza swoją obecna nazwę.

Obecnie w produkcji ołówków nie wykorzystuje się ołowiu, ale grafit, który został odkryty w roku 1564 w Anglii. Od tego czasu do końca XVII wieku to właśnie Anglia była głównym producentem  ołówków z naturalnego grafitu. W 1662 roku  w Niemczech, w Norymberdze po raz pierwszy został wyprodukowany ołówek ze sproszkowanego grafitu w połączeniu z siarką i antymonem. Mimo tego, że na początku był jakościowo gorszy od angielskiej produkcji, stał się inspiracją dla rodu Faber- Castell.

I tak w 1761 roku Kaspar Faber wyprodukował swój pierwszy ołówek. Firma od ponad 250 lat pozostaje w rękach jednej rodziny, a dzięki swojemu doświadczeniu i innowacyjności osiągnęła pozycję światowego lidera w produkcji ołówków i kredek.

Wartym podkreślenia jest fakt, że drewno, z którego powstają ołówki w fabrykach Faber- Castell pochodzi z certyfikowanych, odpowiedzialnie zarządzanych plantacji, co czyni  producenta światowym liderem w sprawach dbałości o sprawy środowiska.

W 1905 roku hrabia Aleksander von Faber-Castell zapoczątkował innowacyjną produkcję, sześciokątnych ołówków – Castell 9000. Do tego czasu ołówki miały klasyczny, okrągły kształt. Legenda głosi, że hrabia podczas użytkowania zauważył, że mają one skłonność do turlania się po biurku, przez co często z niego spadają. Zlecił więc swoim inżynierom opracowanie nowego kształtu, który rozwiąże ten problem.

Ołówek Castell 9000 to klasyka wśród ołówków, doceniany po dziś dzień. Dostępny jest aż w 16 różnych stopniach twardości, od 8B do 6H, dzięki czemu stał się idealnym ołówkiem do wszystkich zastosowań technicznych i artystycznych. Jego jakość i precyzyjne stopnie twardości sprawiły, że uwielbiają go artyści i ilustratorzy. Jego fanem był sam Vincent van Gogh!

Korpus ołówka lakierowany jest ekologicznym  lakierem na bazie wody w charakterystycznym dla marki zielonym kolorze. Wysoka jakość miękkiego drewna zapewnia łatwe temperowanie, a zaawansowana technologia klejenia grafitu SV zapobiega łamaniu nawet przy upadku.

W ofercie Faber-Castell znajdziemy również ołówki z serii GRIP z charakterystycznymi wypustkami na korpusie oraz ołówki dla dzieci, idealne do nauki pisania.

Proces produkcyjny ołówków składa się z wielu etapów. Nasza grafika obrazuje go w idealny sposób:

 

A Ty jakiej marki ołówek najbardziej lubisz?

Wybrane ogłoszenia

Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Ręcznie malowane torebki.
Ogromna paczka kredek
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Podręczna drukarka etykiet
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
5 kolorów zabawy.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • RemaDays Warsaw - Targi pełne pomysłów

    Targi RemaDays Warsaw 2018 odbędą się w dniach 7-9 lutego 2018 roku w Warsaw Expo w Nadarzynie. Podczas zbliżającej się edycji czeka na Państwa jeszcze więcej możliwości. Pomoże w tym Państwu 10 sektorów targowych.

    Więcej…  
  • Postanowienie noworoczne są przereklamowane?

    Zdecydowana większość nie praktykuje postanowień noworocznych. Nie upatrujemy w nich szansy na realne zmiany. Kojarzą się z szybkim wypaleniem i zawodem. Wśród barier pojawia się poczucie niepotrzebnej presji i percepcja z góry przegranej walki. 

    Więcej…