Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.

Polecamy

Idealna do domowego biura.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nie od dziś wiadomo, że barwy w pomieszczeniach biurowych mają wpływ na psychikę człowieka. Potwierdzają to niemalże wszystkie dotychczasowe badania, jak i starożytni filozofowie sprzed ponad 3 tysięcy lat. Nie jest więc obojętne jakimi kolorami się otaczamy, gdyż każdy z nich ma inne właściwości.

Czy charakter biura, jego aranżacja i kolorystyka mogą wpływać na wydajność pracowników, ich twórczość i chęć do pracy?

Oczywiście!

Szczególnie teraz, gdy za oknem jest już szaro-buro, każdy z nas na żywe barwy zareaguje uśmiechem. Bo czyż idąc parkiem nie podziwiamy jesiennych kolorów natury? Na osobę w kolorowym płaszczu zwracamy bardziej uwagę niż na tą w czarnym?

Bo choć sposób percepcji kolorów i upodobania, to często indywidualna sprawa, jeśli chodzi o ogólne zasady i wpływ barw na naszą psychikę, wszyscy reagujemy podobnie. Odziaływanie kolorów sięga bowiem głębiej niż nasza świadomość, odwołuje się do naszych pierwotnych instynktów a te z kolei osadzone są w naszej ludzkiej naturze.

Odpowiednio skomponowana kolorystyka biura lub domu może korzystnie wpływać na wydajność pracy osób i odwrotnie, złe zestawienie kolorystyczne pomieszczenia powoduje zmęczenie, rozdrażnienie i senność.

Dziś nie będziemy pisać który kolor jest lepszy na naszą psychikę. Nasze wewnętrzne redakcyjne badania pokazują jednak, że biuro, w którym jest więcej barw, wzbudza większą radość i chęci do pracy.

Na naszych biurkach, w zależności od tego, kto przy nim siedzi, dominują takie oto kolory. Jak sądzicie, który jest od redaktor naczelnej, które od informatyka, który od testerów produktów, a który od księgowej?Znaczenie kolorów i ich wpływ na samopoczucie

Mało kto zdaje dziś sobie sprawę z potęgi otaczających nas barw, z tego, że świat kolorów to wibrująca energia, która ma istotny wpływ na nasze zdrowie, emocje czy zachowanie. 

 

To, jakimi otaczamy się barwami często wskazuje na stan naszego zdrowia a także odzwierciedla w pewnym stopniu naszą osobowość, emocje i kondycję psychiczną na daną chwilę. Nasz organizm przy pomocy barw daje nam sygnał o wielu schorzeniach, których często nie jesteśmy świadomi.

 

 

A OTO KILKA KOLOROWYCH RAD:

– Na stany depresyjne idealny jest kolor żółty i różowy. Wystarczy przystroić swoje otoczenie np. kwiatami w tych barwach i natychmiast radość i uśmiech powinien zagościć na waszych buziach.

– Jeśli natomiast czujecie niedobór energii po przebudzeniu lub duże zmęczenie w ciągu dnia, otaczajcie się pomarańczowymi barwami. Pomoże Wam to odzyskać witalność i chęć do działania. (np. owoce, kolory pomieszczeń, ubranie itp.)

– Idealnym kolorem do terapii odchudzających jest niebieski. Zatem jeśli chcecie skutecznie pozbyć się wagi zalecam jadać na niebieskich talerzach i otaczać się tą barwą wszędzie (łącznie z lodówką 😉 )

– W celach rozluźniających korzystajcie z zieleni, która ukoi Wasze nerwy wynikające ze zmartwień i problemów.

– Zwracajcie uwagę na to, co jecie, ponieważ nie tylko witaminy, ale również kolory naszych potraw mają istotny wpływ na nasze zdrowie.

Znaczenie kolorów i ich wpływ na samopoczucie:

ZIELONY:  spokój, harmonia, równowaga wewnętrzna, natura

Kolor ten idealnie nadaje się do relaksacji gdyż poprzez swoje oddziaływanie rozluźnia i łagodzi napięcia oraz pomaga utrzymać w równowadze energię zarówno fizyczną jak i psychiczną. Pomaga się odprężyć po długiej pracy umysłowej. Wskazany dla osób nadmiernie aktywnych.

JASNA ZIELEŃ: kojarzy się najczęściej z wiosną, zatem przywołuje na myśl coś świeżego, nowego, odradzającego się.


NIEBIESKI:
świeżość, przestrzeń, spokój

Kolor ten ze względu na swe wychładzające właściwości, idealnie sprawdza się na lato. Przy tym relaksuje, odpręża (zalecam kąpiele po ciężkim dniu o tej barwie) i ułatwia zasypianie. Sprawia również że spada aktywność naszego organizmu, co wprowadza jeszcze więcej spokoju. Dużą zaletą jest również fakt, że poprawia znacznie naszą koncentrację i przyswajanie wiedzy. Idealny dla osób zmęczonych psychicznie.

FIOLETOWY: spokój, relaks, emocje

Fioletowy znakomicie wycisza i łagodzi objawy stresu, dlatego zalecany jest dla osób, które mają problem na tle nerwowym i cierpią na bezsenność. Jego zaletą jest również wspomaganie organizmu przy wysiłku umysłowym gdyż poprawia koncentrację. Ułatwia panowanie nad emocjami oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Szczególnie zalecany też dla osób które chcą schudnąć gdyż tłumi uczucie głodu, reguluje przemianę materii oraz wyrównuje gospodarkę hormonalną.

RÓŻOWY: optymizm, radość

Różowy zmniejszając agresję oraz irytację zalecany jest szczególnie w celach łagodzenia stresu i stanów napięciowych. Dodatkowo napawa optymizmem oraz sympatią łagodząc uczucie osamotnienia.

ŻÓŁTY: radość, ciepło, pewność siebie

Żółty, to żywy kolor, pełen radości, idealny na smutek i depresję. Inspiruje i dodaje pewności siebie. Rozjaśnia myślenie i poprawia pamięć. Wskazany dla ludzi poszukujących zastrzyku energii.

POMARAŃCZOWY: ciepło, bezpieczeństwo, inspiracja

Kolor idealny na stany depresyjne gdyż poprzez swoje ciepło przywraca radość, dodaje otuchy, podnosi poczucie własnej wartości  i poprawia nastrój.

CZERWONY: witalność, aktywność

Czerwony pobudza do działania, ożywia, wzmacnia oraz rozgrzewa i rozpala zmysły. Dodaje optymizmu i siły dzięki czemu mamy więcej energii do zdobywania celów i walki z depresją. Idealna dla ludzi ospałych i przemęczonych.

ZŁOTY: mądrość, odwaga

Złoty kolor dodaje pewności siebie, energii, odwagi i skutecznie pomaga zwalczać lęk oraz depresję. Ma korzystny wpływ również na umysł gdyż pomaga pobudzić kreatywność i przyswajanie wiedzy.

SZARY: ochrona, wyciszenie

Jest formą bariery ochronnej, która odgradza nas od świata i otoczenia. Kolor ten odpręża, wycisza i uspokaja.

Jednak UWAGA – w nadmiarze może powodować izolację od otoczenia i smutek.

BRĄZOWY: stabilność, wiedza

Brązowy kojarzy się z równowagą, spokojem, stabilnością i poczuciem bezpieczeństwa. Wspomaga również koncentrację  oraz przyswajanie wiedzy. Ludzie którzy go noszą są często bardzo zrównoważeni.

BIAŁY: intuicja, ochrona

Biały korzystnie wpływa na zmysł intuicji, ochrania przy tym i odbija negatywne emocje oraz energie. Kolor ten dodaje również optymizmu i poprawia samopoczucie.

CZARNY: pewność siebie, tajemniczość

Kolor czarny wbrew negatywnym skojarzeniom, gdy jest stosowany w odpowiednich dawkach wycisza i uspokaja oraz dodaje pewności siebie. Barwa ta również podkreśla autorytet, dodaje kompetencji i tajemniczości.

Wybrane ogłoszenia

Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Idealne dla najmłodszych
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Różne kształty, żywe kolory.
Rozmiar: 25x34x12cm
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
Kolor, zabawa i wysoka jakość
Kredki woskowe do różnych powierzchni
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Listopadowe szaleństwo rabatowe, czyli co i jak kupujemy online?

    Listopadowe wyprzedaże pod hasłem Black Friday i Cyber Monday tuż tuż! Mimo, że akcje te organizowane są nad Wisłą zaledwie od kilku lat, to zapisały się na stałe w świadomości Polaków. Równocześnie postępująca cyfryzacja nawyków zakupowych sprawiła, że coraz częściej kupujemy przez internet. Raport SAP podpowiada właścicielom sklepów internetowych, kto, co i jak kupuje w sieci oraz jak rozwijać swój biznes e-commerce.

    Więcej…  
  • „Dzień Dziecka z Asarto”

     Dzień Dziecka to okazja do promocyjnych zakupów także w naszej branży. Jaką promocję przygotowała firma Polcan? O tym w poniższym regulaminie.

    Więcej…