Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tym razem publikujemy Wam trochę porad o oryginałach (oryginalnych wkładach do urządzeń drukujących). Jak wiemy występują one często w kilku wydajnościach, a klient pyta co wybrać. Oto punkt widzenia Andrzeja Chołuj z firmy Allper.

- Kupując kasetę z tonerem, właściciele drukarek widzą oznaczenia A (wydajność standardowa) oraz X (wydajność zwiększona), ale wielu nie ma pewności, które tak naprawdę powinni kupować.

Termin "wydajność" odnosi się do wydajności wydruku stron, gdzie w przypadku wydajności zwiększonej kaseta z tonerem może wydrukować więcej przed koniecznością jej wymiany. Dokonując wyboru jeszcze na etapie zakupu urządzenia, musimy brać po uwagę nasze m.in. dzienne zapotrzebowanie co do ilości drukowanych stron. Decyzja zakupowa właściwej kasety z tonerem to wybór każdego z użytkowników drukującego mniej lub więcej, w domu czy też biurze.

Dla zobrazowania, przyjrzyjmy się standardowym i wysokowydajnym kasetom z tonerem dla konkretnego modelu popularnego ostatnio urządzenia wielofunkcyjnego HP LaserJet Pro M227, do którego pasują kasety o oznaczeniach CF230A oraz CF230X.

CF230A – standardowa wydajność 1600 stron, cena zakupu OEM optymalnie niska – koszt wydruku jednej strony to jednak kilkadziesiąt groszy
CF230X – zwiększona wydajność 3500 stron, cena zakupu OEM optymalnie wysoka –  koszt wydruku jednej strony to tylko kilka do kilkunastu groszy.

Jak widać standardowa kaseta z tonerem – niższa wydajność, niższa cena początkowa, wyższy koszt za stronę a w przypadku wydajności zwiększonej - wyższa wydajność, wyższa cena początkowa, niższy koszt za stronę. Nie oznacza to wcale, iż zawsze najlepszym wyborem dla każdego będzie zakup zwiększonej wydajności. Tak jak wspomniałem wcześniej, należy przeanalizować nasze indywidualne zapotrzebowanie i dokonać wyboru na etapie zakupu urządzenia, co finalnie przełoży się na najniższy satysfakcjonujący nasz koszt wydruku za stronę przy określonym przyszłym budżecie na zakup materiałów lub wg. innych własnych kryteriów.


Wybrane ogłoszenia

Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Nowa oferta marki JOVI
Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Nowe tonery do drukarek Canon.
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
5 kolorów zabawy.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Wysokie grzywny za niebezpieczne zabawki.

    Wszystkie kluby poparły podczas środowej debaty rządowy projekt ustawy, który ma poprawić bezpieczeństwo różnych produktów i urządzeń, m.in. zabawek, maszyn i dźwigów. Zakłada on kary do 100 tys. zł m.in. dla producentów za wprowadzanie do obrotu wyrobów niezgodnych z wymaganiami.

    Więcej…  
  • 75 rocznica Batmana

    Trwają obchody 75-lecia Batmana, jednego z najbardziej znanych superbohaterów wszechczasów. Specjalnie z tej okazji zostało zaprojektowane rocznicowe logo postaci.

    Więcej…