Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Drukarka to niezbędny element każdej firmy. Codziennie drukując stosy dokumentów, zastanawiamy się jak podnieść efektywność i obniżyć koszty druku. Wprowadzanie oszczędności warto zacząć od poznania kilku prostych zasad optymalizacji druku. Przede wszystkim jeśli nie potrzebujemy najwyższej jakości dokumentów, warto korzystać z trybu ekonomicznego, który znajduje się w opcjach wydruku każdego urządzenia.

W większości przypadków zapominamy o tej funkcjonalności, przez co zdecydowanie szybciej zużywamy tusz lub toner. Jeśli zależy nam na oszczędności papieru możemy wydrukować kilka stron dokumentu na jednej kartce lub skorzystać z opcji druku dwustronnego.

Funkcja ta jest bardzo wygodna, jeśli drukujemy dokumenty do czytania – odpowiednio wydrukowany tekst można oprawić jak książkę. Duże znaczenie ma również format wydruku. Używając formatu A3 możemy zyskać nawet do kilkunastu groszy w porównaniu do formatu A4, co w skali roku, w dużych firmach daje nawet do kilku tysięcy stron oszczędności. Oferta alternatywnych materiałów eksploatacyjnych jest coraz bogatsza.

Nowoczesne zamienniki np. marki Asarto przewyższają jakością i wydajnością oryginalne odpowiedniki. Warto również wybierać materiały eksploatacyjne o podwyższonej wydajności, które w finalnym rozrachunku oferują niższy koszt wydruku strony. Jeżeli drukujemy więcej niż 50 stron w miesiącu, warto już przed zakupem drukarki zwrócić uwagę na koszt wydruku strony. Często koszt eksploatacji tanich w zakupie urządzeń jest bardzo wysoki, co w finalnym rozrachunku nie opłaca się. Kolejnym pomysłem, być może oczywistym ale często bagatelizowanym przez użytkowników jest drukowanie w skali szarości.

Często w pośpiechu, działając automatycznie, wybieramy wydruk w kolorze, nawet jak dokumenty mają być poglądowe lub do celów roboczych. W sytuacji, gdy z drukarki korzysta wielu pracowników, warto pomyśleć o jej „usieciowieniu”. Pozwala to w prosty sposób uzyskać kontrolę nad eksploatowaniem sprzętem, przydzielać uprawnienia konkretnym osobom oraz monitorować kto, co i ile drukuje. I na koniec, jeśli drukujemy bezpośrednio ze stron internetowych warto skorzystać ze specjalnego oprogramowania, które wycina zbędne grafiki czy linki.

Wybierz oszczędność w najwyższej rozdzielczości

Wybrane ogłoszenia

Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Nowa oferta marki JOVI.
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Nowa oferta marki JOVI
Ręcznie malowane torebki.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Marketing is Everything - czyli jesienne Spotkania Regionalne PIAP

    Na początku września br. w Katowicach i Warszawie odbędą się kolejne Spotkania Regionalne Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli się poznać, wymienić doświadczeniami, a także wziąć udział w atrakcyjnym szkoleniu.

    Więcej…  
  • Rok 2017 to ponad 525 tysięcy minut. Jak je wykorzystasz?

    Nie masz wrażenie, że z roku na rok czas co raz szybciej przecieka przez palce? Jak to możliwe, że większości z nas ciągle go brakuje? Tajemnica nie tkwi tylko w tym, aby mniej robić - receptą jest po prostu dobra jego organizacja.

    Więcej…