Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Drukarka to niezbędny element każdej firmy. Codziennie drukując stosy dokumentów, zastanawiamy się jak podnieść efektywność i obniżyć koszty druku. Wprowadzanie oszczędności warto zacząć od poznania kilku prostych zasad optymalizacji druku. Przede wszystkim jeśli nie potrzebujemy najwyższej jakości dokumentów, warto korzystać z trybu ekonomicznego, który znajduje się w opcjach wydruku każdego urządzenia.

W większości przypadków zapominamy o tej funkcjonalności, przez co zdecydowanie szybciej zużywamy tusz lub toner. Jeśli zależy nam na oszczędności papieru możemy wydrukować kilka stron dokumentu na jednej kartce lub skorzystać z opcji druku dwustronnego.

Funkcja ta jest bardzo wygodna, jeśli drukujemy dokumenty do czytania – odpowiednio wydrukowany tekst można oprawić jak książkę. Duże znaczenie ma również format wydruku. Używając formatu A3 możemy zyskać nawet do kilkunastu groszy w porównaniu do formatu A4, co w skali roku, w dużych firmach daje nawet do kilku tysięcy stron oszczędności. Oferta alternatywnych materiałów eksploatacyjnych jest coraz bogatsza.

Nowoczesne zamienniki np. marki Asarto przewyższają jakością i wydajnością oryginalne odpowiedniki. Warto również wybierać materiały eksploatacyjne o podwyższonej wydajności, które w finalnym rozrachunku oferują niższy koszt wydruku strony. Jeżeli drukujemy więcej niż 50 stron w miesiącu, warto już przed zakupem drukarki zwrócić uwagę na koszt wydruku strony. Często koszt eksploatacji tanich w zakupie urządzeń jest bardzo wysoki, co w finalnym rozrachunku nie opłaca się. Kolejnym pomysłem, być może oczywistym ale często bagatelizowanym przez użytkowników jest drukowanie w skali szarości.

Często w pośpiechu, działając automatycznie, wybieramy wydruk w kolorze, nawet jak dokumenty mają być poglądowe lub do celów roboczych. W sytuacji, gdy z drukarki korzysta wielu pracowników, warto pomyśleć o jej „usieciowieniu”. Pozwala to w prosty sposób uzyskać kontrolę nad eksploatowaniem sprzętem, przydzielać uprawnienia konkretnym osobom oraz monitorować kto, co i ile drukuje. I na koniec, jeśli drukujemy bezpośrednio ze stron internetowych warto skorzystać ze specjalnego oprogramowania, które wycina zbędne grafiki czy linki.

Wybierz oszczędność w najwyższej rozdzielczości

Wybrane ogłoszenia

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
Poszukujemy osoby chętnej dołączyć do naszego zesp ...
Ręcznie malowane torebki.
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Firma Milan poszukuje handlowca!!
Idealna dla dzieci i dorosłych.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Dane twojego dziecka pod ochroną.

    Właściwie nikt z nas nie zastanawia się głębiej nad danymi osobowymi naszych pociech. Dbamy o ochronę naszych dokumentów poprzez odpowiednie przechowywanie ich, zabezpieczanie przed kradzieżą i uszkodzeniem. Dzieci jednak już od podstawówki także zaczynają dysponować swoimi osobistymi dokumentami: legitymacja szkolna, karta rowerowa, bilet miesięczny...

    Więcej…  
  • KW trade też już zbiera kredki

    "Wspaniale, że Państwo rozpowszechniacie akcję zbierania kredek - fantastyczny pomysł :) Bez newslettera scann.R nasze szuflady nadal zamieszkiwałyby sterty wpół-zużytych kredek, które zawsze żal wyrzucić..." - tej treści mail do nas dotarł ostatnio.

    Więcej…