Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Testowanie urządzeń to nasza pasja, którą skrupulatnie realizujemy.

Dzięki temu mamy możliwość dzielić się z Wami naszymi odczuciami dotyczącymi nowych produktów, które pojawiają się na rynku.

W nasze ręce trafiają najróżniejsze rzeczy. Po raz pierwszy jednak w naszym biurze pojawiła się drukarka! 

Dotychczas nie mieliśmy okazji testować urządzeń drukujących. Dlaczego? Nie są to urządzenie typu smartfon, które codziennie używamy. Nie jest to także gadżet, który na co dzień się wykorzystuje. A jednak… Podjęliśmy się wyzwaniu, a że byliśmy tuż przed imprezą targową, okazji do sprawdzenia jakości drukarki, która do nas trafiła, było bez liku.

OKI MC342dnw – to wielofunkcyjne urządzenie A4 dedykowane dla małych firm lub biura domowego.

W naszym przypadku to idealny produkt dla redakcji magazynu scann.R! 

Nasze 6 – osobowe biuro, w którym panuje zasada pracy w trybie Home Office, nie jest tak duże, aby mogło pomieścić duży kombajn do wydruków. Oczywiście na siłę wepchniemy tu każde urządzenie, jednak w projektowaniu wnętrza stosujemy zasadę „im mniej tym lepiej”.

 

Design

Zapewne wielu z Was zdziwi fakt, że poruszamy temat wyglądu w przypadku testu drukarki. Otóż wbrew pozorom, coś co ma być wystawione na widok publiczny, nie może odstraszać swoim wyglądem. Drukarka OKI MC342dnw spełnia wymogi prostoty. 

Nieduże gabarytowo urządzenie, w stonowanym kolorze dopasuje się do każdego wnętrza. Chociaż nie ukrywamy, że trochę brakuje nam bardziej designerskich urządzeń na rynku.

 

Uruchamianie

Specami od urządzeń drukujących nie jesteśmy, jednak żaden klient nie musi być fachowcem kupując drukarkę do domu lub biura. Niestety na samym początku od otrzymania urządzenia, mimo zaangażowania naszego informatyka, bez pomocy speców z OKI się nie obyło. Ale cóż – pierwsze koty za płoty.

Udało się!

Po sprawnej – telefonicznej poradzie drukarka OKI była gotowa do pracy.

 

Działanie

OKI MC342dnw to idealne urządzenie do firmy, gdzie każdy kabel mniej jest na wagę złota. Bezprzewodowy dostęp do sieci umożliwił korzystanie z niej przez cały zespół redakcyjny bez potrzeby podłączania każdego stanowiska pracy z osobna.

Nie dotyczy to oczywiście wyłącznie druku. Urządzenie OKI to wielofunkcyjny produkt umożliwiający: 

- drukowanie

- skanowanie

- faksowanie i

- kopiowanie

Jego obsługa (poza problemami z podłączeniem do sieci) jest intuicyjna.

Zarządzanie i drukowanie dokumentami jest trywialne, dzięki narzędziom wspomagającym druk kolorowy wysokiej rozdzielczości. Dają one możliwość samodzielnego tworzenia pełnego zakresu dokumentów, pozwalając efektywnie zarządzać drukiem w razie potrzeb. Każdy użytkownik może drukować samodzielnie wizytówki, banery (do 1320mm), ulotki, prezentacje, broszury, etykiety płyt CD / DVD i wiele więcej, na szerokiej gamie nośników o gramaturze do 220g/m2 i rozmiarze max A4.

Wydruki kolorowe wykonywane są z prędkością do 20 stron na minutę, czarno-białe do 22 str./min, zapewniając użytkownikowi elastyczność w samodzielnym zarządzaniu dokumentami. 

 

Jakość druku

Przygotowania do targów to czas w każdym teamie bardzo aktywny. Każda drukarka wtedy musi pracować całą swoją mocą. Tak było w przypadku drukarki OKI, która ekstremalny test zdała na 5 w skali od 1-6.

Soczyste kolory, czytelne wydruki, praca w trybie dwustronicowym, szybka reakcja, cicha praca – to główne cechy urządzenia. 

Niestety na 250 arkuszy, którymi maksymalnie mogliśmy załadować podajnik papieru, tylko około 200 mogło być przez nas zadrukowane dwustronnie w pełnokolorowej grafice. 

Przy każdej kolejnej próbie druku otrzymywaliśmy komunikat o zbyt małej ilości jednego koloru. Nawet próba wydruku grafiki bez użycia brakującego tonera nie rozwiązywała problemu. A szkoda. Dość często zdarza się, że potrzebujemy na szybko, na własne potrzeby gorszej jakości wydruk czarno-biały a niestety OKI MC342dnw nie umożliwia nam tego.

 

Skanowanie

OKI MC342dnw to nie tylko zwykła drukarka. To także urządzenie zapewniające ostre, szybkie i dokładne skanowanie, zapewniając prostą i łatwą digitalizację dokumentów. Skanowanie może odbywać się bezpośrednio do portu USB lub sieciowego sterownika TWAIN oraz LDAP. Umożliwia także bezpośredni dostęp do kontaktów i adresów e-mail – co pozwala wysłać dane z istniejącego serwera katalogów.

 

Proste kopiowanie 

Dzięki połączeniu głowic skanujących i drukujących LED korzystanie z drukarki OKI daje możliwość uzyskania wydruków czytelnych, ostrych i szybkich. To umożliwia doskonałe i proste kopiowanie poprzez zastosowanie łatwego w użyciu interfejsu użytkownika za pomocą jednego przycisku dla ww. funkcji. Zapisując regularne ustawienia kopiowania można na przykład kopiować dwustronnie dowody identyfikacyjne na jednym arkuszu.

 

Ciekawostka

Urządzenie MC342dnw oparte jest na wielokrotnie nagradzanej cyfrowej technologii LED, która jest energooszczędna, posiada wiele cech i funkcji zmniejszających bieżące koszty użytkowania, w tym:

Ogranicza to zużycie energii do 0,5W gdy urządzenie nie jest używane.

Ponadto OKI umożliwia druk mobilny. Z tego względu, że urządzenie jest kompatybilne z Google Cloud Print* AirPrint* by Apple Inc., Cortado Workplace i ePrint z Microtech Corp, umożliwia zdalne drukowanie z dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności łączenia się bezpośrednio z urządzeniem zarządzającym drukiem. Wystarczy podłączyć urządzenie do sieci, bezprzewodowo lub z dostępem do Internetu przez smartfon lub tablet, aby być w stałym kontakcie z naszą redakcją.


Dane techniczne producenta:

•         Prędkość wydruku: 20/22str./min. (MC332dn, MC342dn, MC342dnw)

•         Czas pierwszego wydruku: 9 sekund kolor, 8,5 sekund mono (MC332dn, MC342dn, MC342dnw)

•         Czas pierwszej kopii: 14 sekund kolor, 12 sekund mono

•         Rozdzielczość: ProQ2400 (1200x600dpi)

•         Podajniki papieru: 250 arkuszy (standard)

•         Dupleks dla druku i kopiowania (standard)

•         Pamięć: 256MB RAM

•         Zabezpieczenia: Filtrowanie IP, filtrowanie MAC, SSL/TLS, NIC Driver (IC+),WindowsRally, EmailAlert, EAP(IEEE802.1X), IPSec

•         Zużycie prądu: 1,2W lub mniej (Tryb uśpienia)

•         Moduł druku: OKI LED

•         10/100 TX Ethernet, USB 2.0 Device IF, USB 2.0 Host IF

•         Wydajność tonera: 1500 CMY/ 2200 K

 


Cena: już od 1549 zł

Nasza ocena: 9/10

 

Kategoria: Testy
Odsłony: 3960