Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.

Subskrypcja

Katalog firm

News

Dodaj firmę za darmo

Znajdź nowych klientów i dostawców

Wejdź

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Testowanie urządzeń to nasza pasja, którą skrupulatnie realizujemy.

Dzięki temu mamy możliwość dzielić się z Wami naszymi odczuciami dotyczącymi nowych produktów, które pojawiają się na rynku.

W nasze ręce trafiają najróżniejsze rzeczy. Po raz pierwszy jednak w naszym biurze pojawiła się drukarka! 

Dotychczas nie mieliśmy okazji testować urządzeń drukujących. Dlaczego? Nie są to urządzenie typu smartfon, które codziennie używamy. Nie jest to także gadżet, który na co dzień się wykorzystuje. A jednak… Podjęliśmy się wyzwaniu, a że byliśmy tuż przed imprezą targową, okazji do sprawdzenia jakości drukarki, która do nas trafiła, było bez liku.

OKI MC342dnw – to wielofunkcyjne urządzenie A4 dedykowane dla małych firm lub biura domowego.

W naszym przypadku to idealny produkt dla redakcji magazynu scann.R! 

Nasze 6 – osobowe biuro, w którym panuje zasada pracy w trybie Home Office, nie jest tak duże, aby mogło pomieścić duży kombajn do wydruków. Oczywiście na siłę wepchniemy tu każde urządzenie, jednak w projektowaniu wnętrza stosujemy zasadę „im mniej tym lepiej”.

 

Design

Zapewne wielu z Was zdziwi fakt, że poruszamy temat wyglądu w przypadku testu drukarki. Otóż wbrew pozorom, coś co ma być wystawione na widok publiczny, nie może odstraszać swoim wyglądem. Drukarka OKI MC342dnw spełnia wymogi prostoty. 

Nieduże gabarytowo urządzenie, w stonowanym kolorze dopasuje się do każdego wnętrza. Chociaż nie ukrywamy, że trochę brakuje nam bardziej designerskich urządzeń na rynku.

 

Uruchamianie

Specami od urządzeń drukujących nie jesteśmy, jednak żaden klient nie musi być fachowcem kupując drukarkę do domu lub biura. Niestety na samym początku od otrzymania urządzenia, mimo zaangażowania naszego informatyka, bez pomocy speców z OKI się nie obyło. Ale cóż – pierwsze koty za płoty.

Udało się!

Po sprawnej – telefonicznej poradzie drukarka OKI była gotowa do pracy.

 

Działanie

OKI MC342dnw to idealne urządzenie do firmy, gdzie każdy kabel mniej jest na wagę złota. Bezprzewodowy dostęp do sieci umożliwił korzystanie z niej przez cały zespół redakcyjny bez potrzeby podłączania każdego stanowiska pracy z osobna.

Nie dotyczy to oczywiście wyłącznie druku. Urządzenie OKI to wielofunkcyjny produkt umożliwiający: 

- drukowanie

- skanowanie

- faksowanie i

- kopiowanie

Jego obsługa (poza problemami z podłączeniem do sieci) jest intuicyjna.

Zarządzanie i drukowanie dokumentami jest trywialne, dzięki narzędziom wspomagającym druk kolorowy wysokiej rozdzielczości. Dają one możliwość samodzielnego tworzenia pełnego zakresu dokumentów, pozwalając efektywnie zarządzać drukiem w razie potrzeb. Każdy użytkownik może drukować samodzielnie wizytówki, banery (do 1320mm), ulotki, prezentacje, broszury, etykiety płyt CD / DVD i wiele więcej, na szerokiej gamie nośników o gramaturze do 220g/m2 i rozmiarze max A4.

Wydruki kolorowe wykonywane są z prędkością do 20 stron na minutę, czarno-białe do 22 str./min, zapewniając użytkownikowi elastyczność w samodzielnym zarządzaniu dokumentami. 

 

Jakość druku

Przygotowania do targów to czas w każdym teamie bardzo aktywny. Każda drukarka wtedy musi pracować całą swoją mocą. Tak było w przypadku drukarki OKI, która ekstremalny test zdała na 5 w skali od 1-6.

Soczyste kolory, czytelne wydruki, praca w trybie dwustronicowym, szybka reakcja, cicha praca – to główne cechy urządzenia. 

Niestety na 250 arkuszy, którymi maksymalnie mogliśmy załadować podajnik papieru, tylko około 200 mogło być przez nas zadrukowane dwustronnie w pełnokolorowej grafice. 

Przy każdej kolejnej próbie druku otrzymywaliśmy komunikat o zbyt małej ilości jednego koloru. Nawet próba wydruku grafiki bez użycia brakującego tonera nie rozwiązywała problemu. A szkoda. Dość często zdarza się, że potrzebujemy na szybko, na własne potrzeby gorszej jakości wydruk czarno-biały a niestety OKI MC342dnw nie umożliwia nam tego.

 

Skanowanie

OKI MC342dnw to nie tylko zwykła drukarka. To także urządzenie zapewniające ostre, szybkie i dokładne skanowanie, zapewniając prostą i łatwą digitalizację dokumentów. Skanowanie może odbywać się bezpośrednio do portu USB lub sieciowego sterownika TWAIN oraz LDAP. Umożliwia także bezpośredni dostęp do kontaktów i adresów e-mail – co pozwala wysłać dane z istniejącego serwera katalogów.

 

Proste kopiowanie 

Dzięki połączeniu głowic skanujących i drukujących LED korzystanie z drukarki OKI daje możliwość uzyskania wydruków czytelnych, ostrych i szybkich. To umożliwia doskonałe i proste kopiowanie poprzez zastosowanie łatwego w użyciu interfejsu użytkownika za pomocą jednego przycisku dla ww. funkcji. Zapisując regularne ustawienia kopiowania można na przykład kopiować dwustronnie dowody identyfikacyjne na jednym arkuszu.

 

Ciekawostka

Urządzenie MC342dnw oparte jest na wielokrotnie nagradzanej cyfrowej technologii LED, która jest energooszczędna, posiada wiele cech i funkcji zmniejszających bieżące koszty użytkowania, w tym:

 • tryb Eko,
 • Głębokiego uśpienia i
 • Automatyczne wyłączanie trybów.

Ogranicza to zużycie energii do 0,5W gdy urządzenie nie jest używane.

Ponadto OKI umożliwia druk mobilny. Z tego względu, że urządzenie jest kompatybilne z Google Cloud Print* AirPrint* by Apple Inc., Cortado Workplace i ePrint z Microtech Corp, umożliwia zdalne drukowanie z dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności łączenia się bezpośrednio z urządzeniem zarządzającym drukiem. Wystarczy podłączyć urządzenie do sieci, bezprzewodowo lub z dostępem do Internetu przez smartfon lub tablet, aby być w stałym kontakcie z naszą redakcją.


Dane techniczne producenta:

•         Prędkość wydruku: 20/22str./min. (MC332dn, MC342dn, MC342dnw)

•         Czas pierwszego wydruku: 9 sekund kolor, 8,5 sekund mono (MC332dn, MC342dn, MC342dnw)

•         Czas pierwszej kopii: 14 sekund kolor, 12 sekund mono

•         Rozdzielczość: ProQ2400 (1200x600dpi)

•         Podajniki papieru: 250 arkuszy (standard)

•         Dupleks dla druku i kopiowania (standard)

•         Pamięć: 256MB RAM

•         Zabezpieczenia: Filtrowanie IP, filtrowanie MAC, SSL/TLS, NIC Driver (IC+),WindowsRally, EmailAlert, EAP(IEEE802.1X), IPSec

•         Zużycie prądu: 1,2W lub mniej (Tryb uśpienia)

•         Moduł druku: OKI LED

•         10/100 TX Ethernet, USB 2.0 Device IF, USB 2.0 Host IF

•         Wydajność tonera: 1500 CMY/ 2200 K

 


Cena: już od 1549 zł

Nasza ocena: 9/10

 

Wybrane ogłoszenia

Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Farby pakowane po 500 ml.
Różne kształty, żywe kolory.
5 kolorów zabawy.
Idealne dla najmłodszych
Nowa oferta marki JOVI.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Podręczna drukarka etykiet

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Totalne wyklejanie w Tadeo Trading

  Uzyskanie wytrzymałego połączenia powierzchni dwóch ciał stałych bez użycia kleju jest w zwykłych warunkach raczej niemożliwe. Stąd właśnie umysł ludzki tysiące lat temu wymyślił różnego rodzaju lepiszcza pozwalające mu na złączenie materiałów codziennego użytku. Czy jednak Drogi Czytelniku zastanawiałeś się jak zaczęła się historia kleju zanim otrzymaliśmy produkt dziś dobrze nam znany? Powróćmy jakieś 4000 l.p.n.e.

  Więcej…  
 • DELL w ofercie Rafcom

  Warszawska firma Rafcom, działająca na rynku od ponad 13 lat, w tym roku sukcesywnie poszerza swoją ofertę. Tym razem firma postawiła na markę DELL. 

  Więcej…  

Newsflash

Wielki powrót puzzli 3D!

Niejednokrotnie szukamy inspiracji, aby dać prezent dziecku, które już nie jest dzieckiem. Rzadko znajdujemy w Internecie dobre rekomendacje lub pomysły na prezenty dla przyszłego nastolatka, który mógłby cieszyć się grą w pojedynkę lub w otoczeniu rodziny.

Więcej…

Nowa strona - nowe możliwości

Nie mogło być inaczej. Kilkumiesięczna praca całego Teamu firmy Rozette właśnie zaczyna wychodzić na światło dzienne. To profesjonalny sklep B2B dla wszystkich klientów, który uwzględnia wszystkie warunki, z których korzystał kupujący. 

Więcej…

Luksus sprzedaje się lepiej

Choć rynkowe analizy pokazują, że w wyniku pandemii globalny rynek produktów luksusowych skurczył się w 2020 r. o 23 proc., eksperci są również zgodni co do tego, że ponadczasowe wyroby wciąż cieszą się powodzeniem wśród zamożnych klientów. A doświadczenia z przeszłości pokazują, że popyt na dobra ekskluzywne zwykle szybko wraca do poziomu sprzed zawirowań.

Więcej…