Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.

Polecamy

Idealna do domowego biura.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Akcja "Kolorowe Kredki" niezmiennie rozwija się. Do naszej redakcji codziennie spływają zapytania ze szkół i przedszkoli, jak przystąpić do niej. W dzisiejszym artykule załączamy kredkowy niezbędnik.

 

To, co jest istotne, to aby przystąpić do akcji nie trzeba wypełniać żadnego formularza zgłoszeniowego, ponieważ nie jest on do niczego potrzebny. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji po prostu dołącz do niej.

Ponadto nie mamy ograniczeń czasowych - kredki można zbierać cały czas, a po uzbieraniu przesłać je na adres ponady poniżej.


Czytaj artykuły na temat akcji: Akcja "Kolorowe kredki" nabrała tempa 

Bardzo ważna część, przeczytaj uważnie!

Co do kredek - prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

 • Segregację na drewniane i świecowe, ponieważ podczas transportu świecowe bardzo brudzą drewniane oprawki.
 • W związku z ogromną ilością zgłoszeń prosimy o pomoc w posegregowania kolorami, oraz o zatemperowanie (bardzo ważne dla nas).
 • Prosimy także, o pozdejmowanie z kredek świecowych papierków ozdobnych oraz z metalowych części z ołówków i kredek, gdzie była lub jest resztka gumki (wyjątkiem jest sytuacja kiedy gumka jest nowa lub niezniszczona).

Czego nam nie wysyłajcie!

 • Śmieci,
 • połamanych kawałków kredek,
 • starych flamastrów,
 • długopisów,
 • pogryzionych kredek, itp. (niestety często w przesyłkach mamy dużo takich niespodzianek).
 • Kredki ubrudzone plasteliną lub wymazane klejem, także nam  się do niczego nie przydadzą. Spróbuj je wyczyścić.
 • Nie wysyłamy także kredek grafionowych (to takie świecowe-nieświecowe, najczęściej firmy Bambino, dla ułatwienia zdjęcie poniżej).

 • Prosimy także, abyś wyczyścił kredki przed wysyłką (wystarczy wilgotna szmatka z płynem).
 • Szanujemy środowisko, dlatego prosimy ogranicz w naszej przesyłce ilość foli. Kredki najlepiej zapakować spinając je gumkami (gumki będą przez nas użyte wielokrotnie).

Można nam podarować również nowe kredki, piórniki lub inne artykuły biurowe. Jeśli masz niepotrzebne tkaniny lub suwaki, niezbędne do uszycia piórników skontaktuj się z nami.

Nie jesteśmy firmą i nie posiadamy żadnych funduszy, dlatego nie możemy pokryć kosztów przesyłki. Jesteśmy grupą zapaleńców, którzy sami ponoszą w czynie społecznym wiele kosztów (zakup elementów do wykonania biżuterii, narzędzia, kleje, nici, suwaki do piórników, przesyłki, itp.).

Na potrzeby placówek wysyłamy certyfikaty dla szkoły, dyplom dla aktywnych uczestników oraz plakat (wyślij e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisują "plakat Kolorowe Kredki").

 

Kilka słów o co chodzi od pomysłodawców akcji:

Mamy fioła na punkcie kolorów, pomagania i tworzenia…

Kilka lat temu planując działania związane z wolontariatem postanowiliśmy zorganizować akcję „Kolorowe kredki”. Pracując z bardzo młodymi wolontariuszami od 6 lat do 16 uczymy ich przede wszystkim, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele. Staramy się też wpajać im, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik. Tym razem postanowiliśmy zbierać niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Na czym polega nasza akcja? Zbieramy kredki następnie pracujemy nad ich obróbką i segregacją. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych. Kredki świecowe przetapiamy na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła przeze mnie i mojego niesamowitego męża. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków.

Jeśli potrzebujesz, aby nasze wytwory wsparły jakąś akcję skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nabyć jakieś nasze kolorowe dzieło, także zapraszamy do kontaktu.

Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

 

Kredki możesz wysłać na adres:

Ewa Zielińska
Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego, Szkolna 1, Zagościniec

05-200 Wołomin

Można skontaktować się także poprzez e-mail:

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 609 7000 42

Pozdrawiamy we wszystkich kolorach tęczy

Kredkowa Ekipa


Wybrane ogłoszenia

Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Pióro wieczne + długopis + etui
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
Ręcznie malowane torebki.
Elegancki prezent dla Niej i dla Niego.
Idealne dla najmłodszych

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Kasa za zakupy czeka jeszcze do końca maja!

  Polcan to firma z ponad 25-letnim doświadczeniem. Od samego początku specjalizująca się w handlu materiałami eksploatacyjnymi zarówno tych oryginalnych jak i alternatywnych. Obecnie w swoim portfolio posiada ponad 30 marek, w tym markę Xerox, która obecnie objęta została promocją majową.

  Więcej…  
 • Słaba jakość? Nie bawimy się w to!

  Mimo że rodzi się coraz mniej dzieci to wydatki na zabawki rosną. Rodzice zwracają bowiem większą uwagę na jakość kupowanych zabawek i są skłonni zapłacić więcej, doceniając niezawodność i bezpieczeństwo produktów. Według firmy badawczej NPD Group, analizującej dane z 5-ciu sieci handlowych w Polsce, w roku 2013 wartość sprzedaży zabawek zwiększyła się i wyniosła ok. 900 mln złotych. 

  Więcej…