Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Akcja "Kolorowe Kredki" niezmiennie rozwija się. Do naszej redakcji codziennie spływają zapytania ze szkół i przedszkoli, jak przystąpić do niej. W dzisiejszym artykule załączamy kredkowy niezbędnik.

 

To, co jest istotne, to aby przystąpić do akcji nie trzeba wypełniać żadnego formularza zgłoszeniowego, ponieważ nie jest on do niczego potrzebny. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji po prostu dołącz do niej.

Ponadto nie mamy ograniczeń czasowych - kredki można zbierać cały czas, a po uzbieraniu przesłać je na adres ponady poniżej.


Czytaj artykuły na temat akcji: Akcja "Kolorowe kredki" nabrała tempa 

Bardzo ważna część, przeczytaj uważnie!

Co do kredek - prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

 • Segregację na drewniane i świecowe, ponieważ podczas transportu świecowe bardzo brudzą drewniane oprawki.
 • W związku z ogromną ilością zgłoszeń prosimy o pomoc w posegregowania kolorami, oraz o zatemperowanie (bardzo ważne dla nas).
 • Prosimy także, o pozdejmowanie z kredek świecowych papierków ozdobnych oraz z metalowych części z ołówków i kredek, gdzie była lub jest resztka gumki (wyjątkiem jest sytuacja kiedy gumka jest nowa lub niezniszczona).

Czego nam nie wysyłajcie!

 • Śmieci,
 • połamanych kawałków kredek,
 • starych flamastrów,
 • długopisów,
 • pogryzionych kredek, itp. (niestety często w przesyłkach mamy dużo takich niespodzianek).
 • Kredki ubrudzone plasteliną lub wymazane klejem, także nam  się do niczego nie przydadzą. Spróbuj je wyczyścić.
 • Nie wysyłamy także kredek grafionowych (to takie świecowe-nieświecowe, najczęściej firmy Bambino, dla ułatwienia zdjęcie poniżej).

 • Prosimy także, abyś wyczyścił kredki przed wysyłką (wystarczy wilgotna szmatka z płynem).
 • Szanujemy środowisko, dlatego prosimy ogranicz w naszej przesyłce ilość foli. Kredki najlepiej zapakować spinając je gumkami (gumki będą przez nas użyte wielokrotnie).

Można nam podarować również nowe kredki, piórniki lub inne artykuły biurowe. Jeśli masz niepotrzebne tkaniny lub suwaki, niezbędne do uszycia piórników skontaktuj się z nami.

Nie jesteśmy firmą i nie posiadamy żadnych funduszy, dlatego nie możemy pokryć kosztów przesyłki. Jesteśmy grupą zapaleńców, którzy sami ponoszą w czynie społecznym wiele kosztów (zakup elementów do wykonania biżuterii, narzędzia, kleje, nici, suwaki do piórników, przesyłki, itp.).

Na potrzeby placówek wysyłamy certyfikaty dla szkoły, dyplom dla aktywnych uczestników oraz plakat (wyślij e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisują "plakat Kolorowe Kredki").

 

Kilka słów o co chodzi od pomysłodawców akcji:

Mamy fioła na punkcie kolorów, pomagania i tworzenia…

Kilka lat temu planując działania związane z wolontariatem postanowiliśmy zorganizować akcję „Kolorowe kredki”. Pracując z bardzo młodymi wolontariuszami od 6 lat do 16 uczymy ich przede wszystkim, że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele. Staramy się też wpajać im, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik. Tym razem postanowiliśmy zbierać niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Na czym polega nasza akcja? Zbieramy kredki następnie pracujemy nad ich obróbką i segregacją. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych. Kredki świecowe przetapiamy na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła przeze mnie i mojego niesamowitego męża. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków.

Jeśli potrzebujesz, aby nasze wytwory wsparły jakąś akcję skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nabyć jakieś nasze kolorowe dzieło, także zapraszamy do kontaktu.

Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

 

Kredki możesz wysłać na adres:

Ewa Zielińska
Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego, Szkolna 1, Zagościniec

05-200 Wołomin

Można skontaktować się także poprzez e-mail:

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 609 7000 42

Pozdrawiamy we wszystkich kolorach tęczy

Kredkowa Ekipa


Wybrane ogłoszenia

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Idealne dla najmłodszych
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
Farby pakowane po 500 ml.
Maseczka ochronna 2 warstwowa z fizeliny
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Podręczna drukarka etykiet

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Udany start w nowy rok biznesowy

  Innowacje inspirowane przyszłością na największym w świecie evencie branży oraz profesjonalna publiczność - to zapowiedź tego, co będzie już pod koniec stycznia 2020 roku w Norymberdze.

  Więcej…  
 • Drukarki Epson L355 do wygrania na plażowych warsztatach Nikona

  Na odpoczywających nad polskim morzem miłośników fotografii Nikon przygotował wiele atrakcji i niespodzianek. W miasteczku Nikona każdy będzie można przetestować wiele różnego sprzętu, w tym wytrzymałych aparatów, umożliwiających fotografowanie m.in. pod wodą – modeli Nikon 1 AW 1 oraz COOLPIX AW120, a także wybranych lustrzanek z serii D i lornetek.

  Więcej…