Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przy zakupie prezentów dla dzieci, każdy wie, że niebieski jest dla chłopców a różowy dla dziewczynek. I uwaga - nie jest to wcale wynik sztuczek marketingowych. Według nowego badania opublikowanego w Current Biology, kobiety mogą być biologicznie zaprogramowany właśnie na kolor różowy.

Anya Hurlbert i Yazhu Ling, neurolodzy w Newcastle University przeprowadzili eksperyment na 208 ochotnikach w wieku od 20 do 26. Uczestnicy zostali poproszeni, aby przesunąć kursor myszy, tak szybko jak to możliwe preferowanego koloru. Każda osoba ukończyła trzy oddzielne testy, po czym ponownie została przebadana dwa tygodnie później. Co się okazało?

Otóż badania wykazały, że wszyscy ludzie na ogół wolą kolor niebieski, co oczywiście naukowcy od dawna wiedzieli. Badanie wykazało również, że podczas gdy zarówno mężczyźni jak i kobiety lubili niebieski, kobiety częściej kierowały się ku czerwono-fioletowym barwom. Aby ocenić, czy preferencje kolorystyczne mogły być spowodowane z powodu kultury, naukowcy przetestowali 37 Chińczyków wraz z 171 brytyjskimi uczestnikami. Testy potwierdziły wcześniejsze tezy.

- Jest to pierwsze badanie, ukazujące różnicę w preferencjach kolorystycznych - mówi Yazhu Ling, współautor badania.

Ling spekuluje, że preferencje kolorów i zdolność kobiet do lepszego rozróżnienia czerwonego od zielonego mogła wyewoluować w wyniku podziałów płciowych: podczas gdy mężczyźni polowali, kobiety musiały być w stanie dostrzec dojrzałe jagody i owoce. Inna teoria sugeruje, że kobiety, jako opiekunki, które muszą być szczególnie wrażliwe na, na przykład, gorączkę u dziecka, także kolor czerwony w zabarwieniu skóry muszą szybciej zauważać.  

Skoro więc badania potwierdzają większą sympatię kobiet do odcieni czerwieni, my także nie będziemy z tym walczyć. Różowy to kolor kobiet i dla kobiet. Wiedzą o tym także producenci, którzy na rynek od wielu lat wypuszczają nowe serie produktów we wszystkich odcieniach tej pięknej barwy.

Poniżej pokażemy Wam kilka fajnych produktów do biura i domu, które zapewne ucieszą damskie oko.


 

Notes samoprzylepny Tres 50x40mm Neon 12x 80k

 

Może nie wszystkie są różowe, ale te kolory powinny rozkochać płeć piękną.

Producent: Tierra Group


Kubek na długopisy Tres Versi-Color

lastikowy kubek na artykuły piśmiennicze

Wykonany z kolorowego tworzywa sztucznego

Dwie przegrody dla łatwiejszej organizacji

Wysokość : 95 mm

Średnica : 75 mm

Producent: Tierra Group


Klip serduszkowy marki RAPESCO

składane serce

Dodaj trochę zabawy do organizowania dzięki różowym klipsom składanym z wycięciami w kształcie serca. Idealne do trzymania zarówno papieru, jak i karty, klipsy przytrzymują dokumenty szczelnie i bezpiecznie, można je wyjmować i ponownie wykorzystywać wielokrotnie, nie uszkadzając papieru.

Dystrybutor: Tierra Group


Uchwyt na papier

Paper Holder / Staple Remover

Uniwersalny, łatwy w użyciu, samodzielny przenośny uchwyt na dokumenty z wbudowanym urządzeniem do usuwania zszywek. Ten fajny gadżet ma tak wiele zastosowań w domu, biurze lub środowisku szkolnym. Pozwala wygodnie czytać dokumenty, dzięki czemu kopiowanie jest proste. Można w nim umieścić zdjęcie lub listę zakupów.

Dystrybutor: Tierra Group


Zszywacz RAPESCO

X5-25ps Less Effort Stapler (Hot Pink)

Poręczny, praktyczny i wymagający minimalnego wysiłku użytkownika zszywacz X5-25ps firmy Rapesco oferuje zszywanie 25 arkuszy (80 g / m2) z do 60% mniejszym wysiłkiem. Dostępny jest w szerokiej gamie atrakcyjnych kolorów i wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów w wymagającym standardzie, zszywacz X5-25ps Less Effort jest wspierany 15-letnią gwarancją.

Dystrybutor: Tierra Group


 Temperówka elektryczna RAPESCO

Temperówka elektryczna RAPESCO

PS12-USB to stylowa, automatyczna temperówka z podwójnym zasilaniem (USB lub baterią), która z łatwością zapewnia szybkie i precyzyjne ostrzenie.

Wyposażona w podwójny otwór, dzięki czemu pasują do niej ołówki o średnicach: 6-8 mm i 9-12 mm.

Prosta do czyszczenia poprzez usunięcie tacy z wiórami i opróżnienie pojemnika na odpady.

Zaprojektowana z funkcją automatycznego wyłączania, która zatrzymuje działanie po zdjęciu osłony, posiada również zabezpieczającą pokrywę na otwór.

W zestawie znajdują się 2 wymienne ostrza.

 • Temperówka jest zasilana przez kabel USB (w zestawie) lub 4 baterie AA (brak w zestawie)
 • Konstrukcja z podwójnym otworem na średnice ołówków: 6-8 mm i 9-12 mm
 • W zestawie z wymiennymi ostrzami - 2 duże i 2 standardowe.
 • Idealna do ołówków grafitowych, węglowych, pastelowych i kredek.
 • Łatwa do czyszczenia

Dystrybutor: Tierra Group
 

 

Wybrane ogłoszenia

Ręcznie malowane torebki.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Nowość w ofercie Rafcom.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Pudełko zawierające 12 kolorowych kredek z wymazyw ...
Farby pakowane po 500 ml.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Przed nami sezon targowy

  Na rynku właśnie pojawił się nowy produkt w branży papierniczo-biurowo-szkolno-zabawkarskiej, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród sklepikarzy, szkół, przedszkoli. Paczka szkolna - nazwana przez twórców School-Box to zestaw najnowszych produktów, które trtafią na rynek w sezonie 2014/2015. Zawiera ona próbki, ulotki, szczegółowe informacje na temat produktów oraz kontakt do dystrybutorów.

  Więcej…  
 • Action S.A. najlepszych dystrybutorem produktów klienckich Fujitsu w regionie EMEA&I

  Fujitsu nagrodziło ACTION S.A. pierwszym miejscem w konkursie Touch4Business Distributor Award 2015. Kolejna edycja konkursu organizowanego dla dystrybucji przez Fujitsu Technology Solutions dotyczyła okresu listopad 2014 – luty 2015. W konkursie nagrodzono trzech najlepszych dystrybutorów z regionu EMEA&I, którzy w okresie akcji osiągnęli najlepsze wyniki w dynamice i wzroście sprzedaży biznesowych produktów klienckich (stacje robocze, notebooki) Fujitsu.

  Więcej…