Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Znaczenie planowania we wczesnej edukacji polega na tym, że plany są kluczem do uczynienia nauki skuteczną, ekscytującą i postępową. Jego celem jest zapewnienie wszystkim dzieciom zrównoważonego programu nauczania. Dlatego jako dorośli musimy reagować na proces uczenia się dzieci, pomagać im w rozwijaniu, wzbogacaniu i dawaniu najlepszych możliwości do tego.

Kluczem do zapewnienia, że ​​nauka dzieci będzie skuteczna, ekscytująca i postępowa w kierunku wczesnych celów edukacyjnych, jest dobre planowanie.

Planowanie każdego tygodnia jest ważne zarówno dla dzieci jak i dorosłych z kilku powodów:

1. **Efektywność:** Tworząc plan na tydzień, możesz zidentyfikować priorytety i cele, które chcesz osiągnąć. Dzięki temu unikasz rozpraszania uwagi i skupiasz się na najważniejszych zadaniach, co prowadzi do większej efektywności w pracy lub w codziennych działaniach.

2. **Organizacja:** Plan pomaga w zorganizowaniu działań. Wiesz, co musisz zrobić w ciągu tygodnia i w jakim czasie. To pozwala uniknąć chaosu i frustracji związanego z brakiem jasności co do tego, co jest konieczne.

3. **Zarządzanie czasem:** Planowanie tygodnia pozwala lepiej zarządzać czasem. Możesz oszacować, ile czasu potrzebujesz na poszczególne zadania i dostosować swoje plany do dostępnych zasobów czasowych.

4. **Redukcja stresu:** Wiedząc, że masz sprecyzowane zadania do wykonania i jasny plan, możesz zminimalizować stres związany z niepewnością i pilnymi obowiązkami. Odczuwanie kontroli nad własnym czasem ma pozytywny wpływ na samopoczucie.

5. **Monitorowanie postępów:** Planowanie tygodnia pozwala na śledzenie postępów w realizacji celów. Możesz łatwiej ocenić, co zostało już zrobione, a co wymaga jeszcze uwagi.

6. **Lepsze wykorzystanie wolnego czasu:** Planując tydzień, możesz także uwzględnić czas na odpoczynek, relaks, spotkania z rodziną czy przyjaciółmi. To pomaga utrzymać równowagę między pracą a życiem osobistym.

7. **Oszczędność czasu:** Nawyk planowania może prowadzić do oszczędzania czasu w przyszłości. Dzięki regularnemu przemyśleniu priorytetów i organizacji działań, unikasz marnowania czasu na zadania mało istotne.

8. **Cele i motywacja:** Planowanie tygodnia może pomóc w osiąganiu długoterminowych celów. Mając widok na to, co chcesz osiągnąć, łatwiej utrzymać motywację i konsekwencję w działaniach.

9. **Lepsza komunikacja:** W przypadku pracy w zespole lub współpracy z innymi ludźmi, planowanie tygodnia może pomóc w lepszym komunikowaniu się z innymi członkami grupy. Wszyscy wiedzą, co jest planowane i jakie są oczekiwania.

10. **Samorozwój:** Regularne planowanie może prowadzić do samorozwoju. Możesz analizować, co działa dobrze, a co wymaga poprawy w twoich zwyczajach pracy i organizacji.

W skrócie, planowanie każdego tygodnia pomaga zwiększyć produktywność, organizację, efektywność czasową oraz redukować stres. To narzędzie, które pozwala osiągać cele i cieszyć się lepszym balansem między pracą, szkołą a życiem osobistym.

Dlatego dając przykład swoim dzieciom, oraz aby ułatwić start młodym osobom w tworzeniu nawyku planowania, warto pokierować ich, jak zrobić to najlepiej. Bardzo przydatną rzeczą są wszelakie planery, które umieszczone są w ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców miejscu, aby mieć kontrolę nad ich realizacją. Planery muszą być w miarę czytelne, duże oraz tworzone wspólnie acz indywidualnie dla każdej osoby. 


835_20230829_111817.jpg


Planer umieszczony chociażby na lodówce może okazać się najlepszym wyborem. Oczywiście polecamy wykorzystać taki produkt, który uwzględnia nie tylko pola do stworzenia listy zadań, ale także miejsce do notatek oraz podsumowań dnia. 

Produkt, który szczególnie przypadł nam do gustu to dwie wersje kolorystyczne (dla chłopca i dziewczynki) marki MainPaper. 


835_20230829_111637.jpg

kup teraz online


Oba planery przede wszystkim przystosowane są do zawieszenia na lodówce, dzięki dwóm mocnym magnesom. Każdy planer posiada 54 strony, co odpowiada liczbie tygodni w każdym roku. Każda strona posiada miejsce na :

 • listę do uzupełnienia dla każdego dnia tygodnia
 • miejsce na najważniejsze rzeczy (pamiętaj/ remember)
 • miejsce na listę rzeczy, o których nie można zapomnieć (nie zapomnij/ don't forget) 
 • miejsce na pozostałe rzeczy do zrobienia

 Ciekawa dla oka grafika, kolorystyka w różu i niebieskim powoduje, że produkt bardzo ładnie prezentuje się na każdej lodówce. 


835_planer_szkolny_en_11.jpg

kup teraz online


REKLAMA

ID 247 AM GIVING Banner 950x200px en

Wybrane ogłoszenia

Piórnik z najmodniejszej ostatnio kolekcji BESTIES ...
Fluo marki Main Paper
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Dla chłopca i dziewczynki
Planery roczne, miesięczne, tygodniowe...
Przyjaciel na Dobre i Złe Chwile
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Książeczka idealna dla małych i dużych modniś. ...
Z powierzchnią suchościeralno-magnetyczną
Genialna książka dla dziewczynek.
Piórnik z kolekcji Coca-Cola do zadań specjalnych ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • To wyjątkowy czas w naszej działalności.

  W dniach 25-26 listopada do klimatycznych wnętrz Hotelu Kolumna Park na zaproszenie producenta i dystrybutora artykułów biurowo-szkolnych Panta Plast zjechali przedstawiciele wielu firm z branży PBS. Okazją do spotkania była uroczystość włączenia produktów marki Uni-Max do portfolio firmy Panta Plast.

  Więcej…  
 • Akcesoria plastyczne niezbędne w szkole

  Lekcje plastyki w szkole rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zachęcają do kreatywnego myślenia, wpływają na zdolności manualne, a przede wszystkim dostarczają mnóstwa satysfakcji i radości. Aby jednak dzieciaki mogły w pełni rozwinąć swoje umiejętności i talent, potrzebują odpowiednich akcesoriów. W tym wpisie podpowiadamy, co powinno znajdować się w ?plastycznej wyprawce? każdego ucznia.

  Więcej…