Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 19, październik 2018

XIV Forum IPBBS

19 października 2018 roku odbyło się XIV Forum Branży Biurowo- Szkolnej. Organizatorem było IPBBS, natomiast nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem, a było to w tym roku bardzo kameralne, acz bardzo cenne towarzysko spotkanie. W zupełnie innym niż dotychczas klimacie, bo w salach Teatru Kamienica, spotkało się grono najważniejszych osób z naszej branży. Najważniejszych, bo zainteresowanych dalszym losem Izby i wspólnym interesem. 

 

Konwencja Forum jest nam znana od lat. W tym roku jednak przyjęła zupełnie inną formę. Jak zapowiadał Zarząd Izby, nie chodzi teraz o organizację dużych eventów, lecz o spotkanie firm, dla których współpraca i profesjonalizm to słowa klucze do sukcesu. 

W wydarzeniu wzięli udział prelegenci, którzy poruszyli kilka bardzo istotnych tematów. Na specjalne zaproszenie Prezesa Zarządu Izby do Polski przyleciał Mike O'Reilly, dyrektor operacyjny w Nectere, wiodącego dostawcy usług doradczych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Zaprezentował on dość odważne branżowe modele współpracy przyszłości. Nie zabrakło także istotnych danych. Edyta Plucińska z Circinus Training Center przybliżyła uczestnikom tajniki motywacji zaangażowania pracowników, z kolei Anna Bombała, z Berger&Berger Consulting ujawniła jak budować skuteczny zespół handlowców. Dość dużą dyskusję rozpoczął kolejny temat - zarządzanie absencją pracowników - zaprezentowany przez eksperta - Mikołaja Zająca z firmy CONPERIO.

- Forum oceniam jako bardzo interesujące. Grono mniejsze, ale bardzo szacowne. Byli obecni przedstawiciele wszystkich kluczowych podmiotów rynku biurowego. - podsumował spotkanie Paweł Mrowiński, Prezes Zarządu Abis sp. z o.o. - Mniej liczna obecność świadczy o mniejszym zainteresowaniu potencjalnych kandydatów do rozpoczynania lub rozwijania działalności. - dodał.

O tym, że branża biurowa jest w fazie rynku schyłkowego oznacza dla jej uczestników konieczność zmiany strategii. Jak słyszymy od uczestników forum - wiele podmiotów tego nie dostrzegło i przechodzi pewne perturbacje, stąd być może mniejsze zainteresowanie, szczególnie dyskusją o przyszłości.

- Ta nowa, bardzo dobra formuła spotkania dostosowana jest do realnej sytuacji naszej branży. - słyszymy w kuluarach.

- Spotkanie pożyteczne i owocne. Krok we właściwą stronę. - zapewniają nasi rozmówcy.

- Przyszłość Izby dostrzegam w kameralnych i swobodnych spotkaniach, pozwalających na wymianę poglądów, ale też na chwilę oderwania od codziennych zajęć zawodowych. - deklaruje Paweł Mrowiński. 

- Jestem zadowolony z uczestnictwa w spotkaniu, zwłaszcza, że jako jedyny przedstawiciel grup zakupowych mogłem godnie reprezentować Kompanię Biurową, w której jestem udziałowcem. - słyszymy od Grzegorza Markiewki, Właściciela firmy Gremo z Bielska-Białej. - Widzę jednak, że z roku na rok jest ono coraz mniej liczne. Pytanie do IPBBS, co dalej?

Na pewno nowa formuła wąskiego grona wybranych osób umożliwia łatwiejszą komunikację. W Forum uczestniczą osoby, które nie są obojętne temu, co dzieje się w branży. To grupa, która przede wszystkim chce działać i rozwijać swoje biznesy w oparciu o najwyższe standardy. Spotkania ze specjalistami oraz przedstawicielami firm z zagranicy umożliwia nie tylko poznanie nowych trendów ale przede wszystkim możliwość podpatrzenia dobrych praktyk. Jak możemy je przenieść na grunt polski? Ci, którzy aktywnie w tym roku uczestniczyli w dyskusji zapewne już wiedzą. 

Wieczorne rozmowy w kuluarach dały szansę na wymianę informacji, zdań i doświadczeń. Nie zabrakło refleksji nad obecną sytuacją naszej branży jak i jej przyszłością. 

Czy Forum było udane? To pytanie pozostawiamy otwarte… bo zdania zapewne będą podzielone. Na pewno jednogłośnie wszyscy uczestnicy tej edycji wiedzą, że jest ono potrzebne, bo gdzie jak nie tu można spotkać tak szerokie grono dostawców, dystrybutorów, importerów, producentów i mediów. 

Kogo spotkaliśmy w tym roku w spotkaniu, prezentujemy w krótkiej fotorelacji. 

Videoreportaż niezmiennie ukaże się na naszym kanale na YOUTUBE:

Znalezione obrazy dla zapytania logo youtube

piątek, 19, październik 2018

Wybrane ogłoszenia

Różne kształty, żywe kolory.
Nowość w ofercie Rozette.
Polska marka artykułów czyszczących.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
Nowość w ofercie Rafcom.
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
100 chusteczek w wygodnym opakowaniu.
Nowa oferta marki JOVI.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Cała Polska uwolniła kolory #FYTC

    Za nami dni pełne emocji i uwalniania kolorów. 27 firm z branży papierniczo-biurowo-szkolnej z marką STABILO pokazało, jak twórczo można spędzać czas i kreować rzeczywistość bardziej kolorową. Ich zaangażowanie i prace przygotowane z zestawów STABILO przez ponad miesiąc obserwowa ponad 30 000 internautów. Dziś jest wielki finał. Liczymy, że ogłoszenie wyników zaskoczy mile wszystkich uczestników.

    Więcej…  
  • Wielkanoc według blogerek

    Przed nami Święta Wielkanocne. Powoli przygotowujemy się do dekorowanie mieszkań, biur...Chcemy jednak zmotywować Was do zrobienia tego nie przy pomocy gotowych produktów. Oczywiście sklepy pełne są gadżetów, które nadadzą klimat naszemu otoczeniu, jednak my nagrodzić chcemy indywidualne podejście do tematu.

    Więcej…