Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wiecie, że każdego dnia jest jakieś święto? Dziś na przykład (25 maj) jest Dzień Stemplarza. Jutro jest Dzień Mamy (26 maj). 28 maja jest Światowy Dzień Hamburgera :) 

Jakbyśmy chcieli świętować z każdej okazji to robilibyśmy to codziennie a w portfelu kasa by znikała wydawana na prezenty. Na szczęście, z tego względu że jesteśmy zwolennikami ideologii Zero Waste oraz uwielbiamy nadawać drugie życie starym rzeczom, chcemy Was namówić do nie kupowania, a przygotowania prezentów samemu z różnych okazji. 

Gdy tworzymy ten artykuł jest miesiąc maj, a jak maj to bez. To chyba najpiękniejszy kwiat w tym okresie, który sprawi każdej osobie przyjemność. Rośnie wszędzie - i na ogrodach, i dziko, tak więc dostęp teraz do niego jest nieograniczony. Samym bzem jednak nie uwiedziemy naszej ukochanej, nasza Mama ucieszy się z niego, ale i tak rośnie pewnie u niej na ogrodzie. Dlatego do bzu, który w tym czasie może być idealnym prezentem przygotowaliśmy ze starego wiadra wazon. 

Wiadro (nota bene z dziurawym dnem) znaleźliśmy gdzieś w garażu. Farbę akrylową w kolorze białym marki JOVI już mieliśmy w domu, wystarczyło jeszcze poszukać ładnej serwetki. Wprawdzie pierwotnie sami mieliśmy malować na wiadrze kwiaty, jednak zdolni jesteśmy wyłącznie w naszej wyobraźni. Rzeczywistość nas niemile zaskakuje :)

Jednak do rzeczy.

Nietoksyczna farba akrylowa marki JOVI, która jest bohaterem dzisiejszego artykułu, wyprodukowana jest na bazie wody i lateksu. Nadaje ona pracom efekt matowego wykończenia. Daje mocne i jednolite krycie - wystarczy jedna warstwa farby, aby uzyskać optymalny efekt. Przeznaczona ona jest do malowania na wszystkich rodzajach powierzchni – tkaninach, ubraniach, drewnie, metalu. Po wyschnięciu jest odporna na wodę i zmiany temperatur.

Na powierzchnie można nanosić ją różnymi technikami: za pomocą różnych narzędzi: szczoteczki, gąbki, itd. My wykorzystaliśmy pędzel.

W przypadku zabrudzenia nie należy pozwolić, aby farba wyschła. Należy spłukać bardzo obficie wodą pod ciśnieniem, najlepiej po lewej stronie ubrania, jeśli zabrudzimy nasze wierzchnie okrycie. 

A krok po kroku przygotowania wazonu z wiadra wygląda tak:

I. Znajdujemy w piwnicy stare metalowe wiadro, może być głęboki garnek - cokolwiek co pomieści kwiaty.

II. Przygotowujemy pędzel. Możemy też użyć starej gąbki oraz farbę akrylową marki JOVI. 

III. Malujemy pędzlem wiadro. Jeśli po jednym malowaniu (jak na zdjęciu) uznamy, że efekt nas nie zadowala, pomalujmy po 20 minutach jeszcze raz. 

IV. jeśli chcemy własnoręcznie malować nasze wiadro w różne wzory, poczekajmy aż farba wyschnie. Jeśli chcemy iść na łatwiznę, znajdźmy jedną kolorową serwetkę, oderwijmy od niej jedną bezbarwną warstwę, a tę część ze wzorem powoli "przyklejajmy" do mokrej farby. Możemy sobie w tym pomóc gąbką. 

Ważne - każda serwetka ma 2 warstwy - wykorzystaj tylko tę z nadrukiem. Aby serwetka się dobrze przykleiła do farby musi być cieniutka.  

V. Do wiadra włóż bez i możesz wręczyć ukochanej Mamie, Cioci, Żonie, Babci i Przyjaciółce...

Oczywiście, aby bez przetrwał włóż go do dzbanka z wodą a dopiero potem do wiaderka. 

Jak widać taka dekoracja wygląda fajnie. Jest szybka w przygotowaniu, ręcznie wykonana, więc osoba obdarowana na pewno doceni jej wartość. 

A Wam JAK się podoba?

 


REKLAMA

Zostań w domu

Wybrane ogłoszenia

Nowość w ofercie HAMELIN
Poszukujemy osoby chętnej dołączyć do naszego zesp ...
Idealna dla dzieci i dorosłych.
To najtańsze urządzenie drukujące do zastosowań do ...
Farby pakowane po 500 ml.
Nowość w ofercie Rafcom.
Nowość w ofercie Mer-Plus.
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Syndrom oszusta

    Syndrom oszusta wiąże się z przekonaniem, że własne sukcesy zawdzięcza się nie talentowi i ciężkiej pracy, lecz przypadkowi i szczęśliwemu zbiegowi okoliczności. Osoba, której dotyka, czuje się nieuczciwie, ma wrażenie, że wcale na swój sukces nie zasłużyła i lada chwila ktoś odkryje jej niekompetencje. To zjawisko – z różnym nasileniem – dotyka ok. 70 proc. ludzi, ale częściej z powodu syndromu oszusta cierpią kobiety. Zwłaszcza te, które odnoszą duże sukcesy albo zajmują wysokie stanowiska.

    Więcej…  
  • W ASARTO sypnęło nowościami

    Portfolio materiałów eksploatacyjnych Asarto poszerzyło się o kolejne produkty. Jak informuje Joanna Flis, Specjalistka ds Marketingu ASARTO, marka po raz kolejny wprowadziła na rynek produkty, które najbardziej poszukują klienci.

    Więcej…