Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

O świętach Wielkanocnych w tym roku możemy w zasadzie tylko pomarzyć, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować w gronie najbliższych. Nieodłącznym elementem każdych świąt jest wspaniała atmosfera, którą tworzymy między innymi dzięki różnym dekoracjom. W tym roku nie możemy poszaleć na zakupach, ale za to mamy dużo wolnego czasu, który możemy spędzić na zabawach artystycznych. A przecież nie od dziś wiadomo, że to, co stworzone własnymi rękami cieszy najbardziej.

Właścicielka bloga https://mama-filipka.blogspot.com/ razem ze swoimi synami stworzyła Wielkanocne ozdoby, a w zasadzie tworzyli chłopcy, a Kasia im tylko pomagałam. Zobaczcie, co im z tego wyszło;)


Do stworzenia ozdób wielkanocnych wykorzystaliśmy produkty plastyczne marki Jovi - glinę samoutwardzalną, farby plakatowe oraz kredki do szkła.


Byliśmy szczególnie ciekawi gliny, ponieważ z takim materiałem jeszcze nie mieliśmy okazji pracować. Glina okazała się bardzo przyjemna w dotyku, a lepi się z niej podobnie jak z plasteliny. Najpierw trzeba glinę dobrze rozrobić w palcach, a następnie formować kształty.


Ulepione figurki należy zostawić w suchym miejscu, ponieważ glina po kilkunastu godzinach robi się twarda. Jeśli figurki mają odstające elementy- np. osobno ulepioną głowę- warto połączyć je za pomocą wykałaczki, ponieważ po zaschnięciu gliny elementy mogą odpaść. My w ten sposób połączyliśmy głowę króliczka.

 


 
Lepimy z gliny Jovi

 


Następnego dnia, kiedy figurki zrobiły się całkiem twarde chłopcy zabrali się za malowanie. Bardzo spodobały nam się farby plakatowe Jovi, ponieważ mają bardzo żywe kolory i doskonale nadają się do malowania nie tylko po kartce, ale również po innych powierzchniach, w tym właśnie po glinie.

 

 

 


 
Malowanie figurek z gliny Jovi


Prawda, że figurki wyszły urocze?

Oprócz figurek z gliny chłopcy pobawili się również kredkami do szkła. To jest rewelacja! Dzieci mogą malować po szybach, szklankach, wazonach, a my nie musimy martwić się o czyszczenie ponieważ malunki są bardzo łatwo zmywalne zwykłą mokrą ściereczką lub gąbką (dobrze sprawdzają się również chusteczki nawilżane). Kiedy już upewniłam się, że faktycznie wszystkie rysunki da się zmyć i nie zostają ślady pozwoliłam chłopakom poszaleć. Ozdobili sobie szklanki oraz zrobili piękny wiosenny rysunek na szybie balkonowej. Od razu w pokoju zrobiło się weselej.

 

 

 

 


Nie znałam wcześniej produktów plastycznych marki Jovi i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczona. Farby i kredki mają piękne żywe kolory i są naprawdę świetne jakościowo. Natomiast glina to bardzo ciekawy materiał plastyczny, który sprawił nam dużo frajdy podczas lepienia. Przygotowywanie ozdób wielkanocnych z produktów Jovi było dla nas prawdziwą przyjemnością. 


REKLAMA

Biuro i firma - porównaj ceny

Wybrane ogłoszenia

Oryginalne kubki z dedykowanymi uchwytami.
Nowa oferta firmy CX Dystrybucja
PATIO DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. poszukuje handlowca.
Przepiękna seria artykułów szkolnych.
Przyłbica CRESCOPrzyłbica CRESCO
Sprzedam6,50 PLN (brutto)
Produkt wyprodukowany w Polsce.
Elegancka kolekcja do biura i szkoły.
Kolor, zabawa i wysoka jakość
5 kolorów zabawy.
najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
EDYCJA CHILDREN OF THE WORLD.
Pióro + długopis ELEGANT w etui prezentowym

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Rozpoczęcie roku szkolnego może się wiązać z szokiem adaptacyjnym.

    Powrót do szkoły po dwóch miesiącach wakacji może się wiązać ze stresem i przygnębieniem. Podobnie jak dorosłym również dzieciom w powrocie do szarej rzeczywistości może pomóc lepsze rozplanowanie obowiązków i czasu wolnego. Aby uniknąć chaosu i nerwów w pierwszych tygodniach września, dobrze jest się stopniowo wdrażać w zadania i i nie brać na siebie zbyt wiele. Pierwszy dzwonek to też dobry czas na wyznaczanie nowych celów.

    Więcej…  
  • TRENDS 4 KIDS - w Warszawie

    15 marca w Centrum Praskie Koneser w Warszawie odbędą się targi akcesoriów dla mamy i dziecka, zabawek, mody dziecięcej od polskich projektantów. Targi są dedykowane rodzicom oczekującym dziecka oraz rodzinom z dziećmi w wieku 0-9 lat.

    Więcej…