Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Spośród wszystkich rzeczy na świecie, które dzieci kochają najbardziej, są dwie, których celebracji styczeń sprzyja szczególnie.

Jedna z nich to śnieg. Mokry puch, który niesie czystą radość. Nagle mogą przestać istnieć telefony, komputery, netflixy, zabawki. Nagle nie trzeba marudzić i młody człowiek się nie nudzi. Nagle znów chce się wyjść z domu i nie wracać dopóki jeszcze jest czucie w palcach u stóp. Nagle okazuje się, że i starzy nie tak całkiem zdziadziali, bo na nich również działa biała magia i zaczynają mówić dziecięcym głosem. Ta zima, której nikt się w styczniu nie spodziewał, przyniosła uśmiech i beztroskę, której bardzo potrzebowaliśmy. Choć przez kilka dni.
Drudzy, choć najważniejsi, do tego w duecie, są w styczniu Babcia i Dziadek.
Nie wiem na czym to polega i jak to działa, ale rodzice nigdy nie będą tak fajni jak oni. Możemy sobie pomarzyć. U babci jest zawsze najlepiej, tam zawsze chce się jechać, wszystko smakuje, czas płynie za szybko, dziecko jest szczęśliwe i wyniuniane. Kiedy cofam się pamięcią do czasów dzieciństwa, które w moim wieku co prawda pamięta się jak przez mgłę, to najmilszym wspomnieniem jest dla mnie babcia. Chociaż nie żyje od 30 lat, nadal słyszę jej głos i pamiętam wszystkie piosenki, które mi śpiewała.
Co łączy te dwa precjoza?
Takie mamy czasy, że możemy być zmuszeni do pożegnania się z nimi na zawsze, dużo szybciej niż będziemy na to gotowi ?
Wiele osób powie, że wymyślam. W końcu właśnie nawiedziła nas bestia ze wschodu, zaspy jeszcze leżą, a ludzie urządzali sobie bitwy na śnieżki w centrum Madrytu. Gdzie tu koniec białych zim? Jakie globalne ocieplenie? Niestety fakty są nieubłagalne. 2020 był w Europie najcieplejszym rokiem w historii pomiarów, przy czym poprzedzające go pięć lat również miało największe wartości temperatur. Czyli przez ostatnie sześć lat temperatura stale rosła. Dołóżmy do tego niespotykaną liczbę ekstremalnych zjawisk pogodowych, które przeszły przez kulę ziemską. Jak tak dalej pójdzie, to brak śniegu będzie najmniejszym problemem ludzkości. W zasadzie to już w ogóle nie będzie problemów, bo nie będzie ludzi ????
Ostatni rok przyniósł niespodziewanie utratę wielu osobom. Mnóstwo rodzin straciło kogoś bliskiego, szczególnie często śmierć, związana bezpośrednio lub pośrednio z pandemią koronawirusa, dotykała seniorów. Nikt nie spodziewał się rok temu, że dzieci biegną z laurkami do dziadków po raz ostatni. To był rok wypełniony lękiem o zdrowie najbliższych i ogromną tęsknotą, wymuszoną troską o szczególnie narażonych na chorobę. Niektóre dzieci miesiącami nie przytulały się do babci i dziadka. Podróże były odwoływane, nie było możliwości kontaktu. Sytuacja cały czas nie jest stabilna i bezpieczna, i nie wiadomo czy i kiedy wszystko będzie mogło być po staremu.
Dzisiaj jest Dzień Babci ??, jutro Dzień Dziadka ??.
Myślę, że nie ma dla nich lepszego podarunku niż powrót do normalności. Możemy się do tego przyczynić. Jaki jest najlepszy prezent z okazji tego wyjątkowego święta?
Zapiszcie się na szczepienie!
Zróbcie to dla swoich babć i babć swoich dzieci. Pomóżcie też zorganizować się swoim najbliższym. Niech babcia nie stoi w kolejce, zapiszcie ją przez internet. Jeśli nie są przekonani, pokażcie im sprawdzone linki, niech zobaczą, że szczepionka jest bezpieczna. Nie poddawajcie się. Robicie to, bo ich kochacie ?
Ten dzień może też być wspaniałą okazją do zrobienia prezentu własnym wnukom i tym, którzy nastaną po nas. Z okazji Dnia Babci zacznijmy myśleć o środowisku. Tym najbliższym i tym globalnym. Wydaje się, że pojedynczy człowiek ma niewielki wpływ na zmiany, ale to nieprawda! Im więcej nas będzie krzyczeć o tym, że klimat jest ważny, tym bardziej trzeba będzie się z naszym głosem liczyć. Przede wszystkim, możemy zasiać ziarno odpowiedzialności i woli podejmowania działania w naszych dzieciach, a to na pewno zaowocuje i rozsieje się dalej ?
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dziś, żeby zdrowie Was nie opuszczało, żebyście mogły i mogli spędzić jeszcze mnóstwo cudownych, bliskich chwil w towarzystwie swoich wnucząt, a świat znów stał się dla Was bezpiecznym miejscem ??????
U nas czeka na Babcię i Dziadka impresjonistyczny, uśnieżony tryptyk zimowy, które zostanie doręczone do rąk własnych w najbliższym możliwym terminie.
Do wykonania prac użyliśmy:
Wszystkie produkty czekają w sklepie: http://sklep.jovi.net.pl/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Artykuł opracowany przez Agnieszkę Walędziak z https://www.facebook.com/jowiszisatelity
 

Wybrane ogłoszenia

Pudełka tekturowe na prezenty od zajączka :) albo ...
Zestaw zakreślaczy MP Poland
Idealny dla każdego
Nowy wymiar biurowej elegancji!
Przepiękne plecaki - 2 propozycje.
Idealne dla domowych artystów.
Fluo marki Main Paper

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Już niedługo poznamy gadżety dla dzieci i zabawki 2019 roku!

    Nowy Rok za pasem, na rynku pojawiło się mnóstwo nowych propozycji zabawek i akcesoriów dla dzieci. Producenci prześcigają się pomysłowością. Szukają nowych zastosowań, ułatwiają nam opiekę nad najmłodszymi. A serca starszych dzieci zaczynają podbijać premiery zabawkowe. Już niedługo jury ekspertów oceni i nagrodzi te najciekawsze tytułami Zabawki Roku 2019. Najbardziej wyszukane gadżety dla dzieci będą mogły pochwalić się tytułem Nagrody Rodziców 2019.

    Więcej…  
  • Grudniowe gratisowanie w Icplus

    Z początkiem grudnia ruszyła akcja promocyjna firmy Intercom_Plus, producenta i dystrybutora materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kserokopiarek. Jak informuje firma  to idealna okazja do promocyjnych zakupów dla partnerów biznesowych, ale także szansa dla nowych klientów na poznanie marki Icplus.

    Więcej…