Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dlaczego grupa biuroserwisowa organizuje tego typu wydarzenia? Skąd tak duża frekwencja na nich? Rynek PBS, poniekąd już dość precyzyjnie zdefiniowany, w kolejnych latach (nie)stety zmierzy się z wieloma przeszkodami, utrudnieniami ale i możliwościami. Wydaje się więc, że dialog branżowy jest potrzebny i z takim przesłaniem zorganizowany został II Panel Dyskusyjny Biuro Plus. 

Po raz pierwszy w październiku, po raz kolejny w styczniu. Minęło zaledwie kilka miesięcy, a echo Pierwszego Panelu Dyskusyjnego Biuro Plus dalej się niesie. Po dyskusjach nad sensem targów regionalnych, rozdrobnieniem branży PBS tudzież wahaniami cenowymi przyszedł czas na bardziej globalne problemy. 

Tym razem spotkanie odbyło się w samym centrum Polski - Warszawie, gdzie specjalnie na tę okazję, zjechali przedstawiciele największych firm dystrybucyjnych w branży PBS. Parę dni wcześniej wszyscy na swoje skrzynki mailowe otrzymali agendę spotkania, która tym razem obejmowała takie tematy jak:

 • Błękitne i czerwone oceany – gdzie znajdują się producenci, importerzy, dystrybutorzy?
 • Split payment – czy płynność finansowa branży PBS ulegnie gwałtownemu obniżeniu? - O tym szerzej piszemy więcej na stronie >> Rewolucja w VAT już od kwietnia 2018
 • Czy wszyscy muszą robić wszystko? Specjalizacja w kanałach dystrybucji versus sprzedaż multi kanałowa.
 • Nowy paradygmat branży PBS. Czy rozumiemy konsekwencje zmiany?
 • Czy należy obawiać się Amazon? Czy można współpracować z tym podmiotem nie psując aktualnego rynku?
 • Etyka dystrybucji biuroserwisowej – czy jest możliwe zbudowanie kodeksu dobrych praktyk?

Podczas kilkugodzinnego panelu. Liczba wypowiedzi, zaangażowanie uczestników spotkania, które kontynuowane było na długo po zakończonej oficjalnej dyskusji potwierdza sens jego organizacji. Jak zapewnia Zarząd Biuro Plus dwa pierwsze cykle są zapowiedzią dalszych rozmów. 

- Biuro Plus rozpoczęło nową formułę dyskusji branżowej, proszę jednak zważyć, iż aby pozytywne zmiany się dokonały, potrzebna jest praca nas wszystkich. - skonstatował spotkanie Ryszard Łakiewicz, Prezes Biuro Plus.

Redakcja scann.R dziękuje za możliwość uczestnictwa i gratuluje odwagi w integracji środowiska dystrybutorów i producentów/importerów.

Do obejrzenia pełnej relacji ze spotkania zapraszamy na nasz kanał na Youtube

Znalezione obrazy dla zapytania logo youtube 


Na błękitnym oceanie rynku o popyt się nie walczy, lecz się go tworzy.

Istnieje tu dodatek szans na opłacalny i dynamiczny rozwój. 


 Krótka fotorelacja z II Panelu Dyskusyjnego Biuro Plus

 

Pełna relacja na naszym kanale na Youtube.

 

Wybrane ogłoszenia

Pastelowa plastelina od JOVI.
Kolejna nowość w ofercie firmy SADPEX.
najwyższej jakości dziurkacz biurowy do użytku pro ...
Nowa oferta marki JOVI
Kredki Cricco to absolutny niezbędnik każdego dzie ...
Pióro + długopis MASTER SOFT w opakowaniu ES
Najszersza na rynku oferta torebek jednokolorowych ...
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Elegancka kolekcja do biura i szkoły.
Przepiękna seria artykułów szkolnych.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Żelazna Ósemka wśród kwiatów do biura

  Kwiaty w biurze potrafią zdziałać cuda. Wiemy o tym nie tylko my, ale także firmy z naszej branży. Znamiennym przykładem jest pokazane na Fanpage'u KBK zdjęcie siedziby Interhurt w Zgorzelcu. Właśnie ono zainspirowało nas do napisania tego artykułu ku inspiracji pozostałych firm

  Więcej…  
 • Przybory plastyczne używane w przedszkolach

  Dziecko w wieku przedszkolnym aktywnie poznaje otaczający świat. Wypełnia je niespożyta energia, która zostaje spożytkowana podczas zabawy i dziecięcej aktywności artystycznej. Dobór odpowiednich przyborów umożliwi rozwinięcie pasji i twórczości. Z jakich artykułów plastycznych warto korzystać w przedszkolu?

  Więcej…