Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zdarzyło Wam się, że przesyłka, którą nadaliście nie dotarła do odbiorcy w należytym stanie? Byliście ofiarą niedbałego traktowania waszej paczki? Niestety na to, jak pracują kurierzy, tudzież Poczta Polska niejednokrotnie nie mamy wpływu. Wpływ jednak mamy na bezpieczeństwo naszej przesyłki - przynajmniej w jakimś stopniu.

Wysyłanie przedmiotów, które ważą do dwóch kilogramów, to przesyłka listowa. Jeśli jest większa lub cięższa, musi być nadana jako paczka. Warto pamiętać, że nie musimy wysyłać np. książki w kopercie. Możemy zawinąć ją w tekturę i dobrze zakleić, a jednocześnie zamówić przesyłkę listową. To, o czym musimy pamiętać to wykorzystanie opakowania jednolitego oraz zabezpieczenia książki tak, aby nie wyciągnąć z koperty egzemplarza z uszkodzonymi rogami lub nienaturalnie powyginaną okładką.

Korzystanie z kopert jest wskazane, gdy chcemy wysłać bluzkę, krawat czy dokumenty. My jednak, także w przypadku tego typu produktów rekomendujemy tekturowe opakowania. Jeśli skorzystamy z tektury i dodatkowo zabezpieczymy zawartość folią bąbelkową, trudno będzie uszkodzić zawartość przesyłki. Warto jednak pamiętać, że niektóre przedmioty wymagają nie tylko właściwego zapakowania, ale również odpowiedniego traktowania w transporcie. 


Idealne do wysyłek pocztowych jest pudełko marki ELBA

 

Zaprojektowane z myślą o bezproblemowej i prostej wysyłce przedmiotów różnych wielkości i kształtów. Wykonane z wytrzymałego i mocnego kartonu, posiadają taśmę przylepną do prostego otwierania oraz zamykania. Nadrukowane miejsce do opisu. Koperty z możliwością powiększenia wysokości idealnie sprawdzą się podczas pakowania książek lub katalogów.

Producent: Hamelin/Elba

Strona www: http://www.hamelinbrands.pl/


To, że nadajemy paczkę listem nie oznacza, że musimy korzystać ze standardowej koperty. Jeśli tak pomyślimy, przedmiot w kopercie może zostać uszkodzony, a my pożałujemy, że nie wykorzystaliśmy tektury oraz folii. Nie warto też wykorzystywać do zabezpieczenia cięższych materiałów, które mogłyby podnieść wagę paczki, a zarazem zwiększyć koszt jej wysyłki. Folia bąbelkowa jest lekka i dobrze ochroni zawartość opakowania podczas jego długiej podróży. Pamiętajmy także o odpowiednim sklejeniu opakowania. Idealne do tego są mocne kleje lub grube taśmy.


Do przesyłek listowych wykorzystuj zawsze mocny klej, aby mieć pewność, że opakowanie nie otworzy się podczas transportu

 

KLEJ W TAŚMIE PLUS STRONG TG-0944 15mm x 12m

Dzięki swej trójwarstwowej strukturze, klej doskonale nadaje się do papieru, tektury, zdjęć oraz do wszelkich prac dekoratorskich i majsterkowania. To produkt permanentny, proekologiczny, elementy plastikowe wyprodukowane w 100% z materiałów z recyclingu. Wymiary taśmy: 15 mm x 12 m

Dystrybutor: Leviatan-Poligrafia


A Tobie przytrafiła się niemiła sytuacja z przesyłką?

Kategoria: Nowe produkty - branża biurowa
Odsłony: 1697