Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Osiem godzin przed ekranem monitora, minimum 2 godziny przed telewizorem, kilka godzin przed smartfonem, jakiś czas przy książce... Nasze oczy cały dzień pracują, dodatkowo będąc narażane na wiele szkodliwych czynników: klimatyzacja, promienie słoneczne, zanieczyszczenia...

Co im służy? Na pewno ćwiczenia, odpoczynek, odpowiednie nawilżenie i ... światło! Złe oświetlenie, a co gorsza, jego brak może narobić naprawdę dużo szkody w naszym organizmie. Oczywiście w ciągu dnia o kondycję naszych oczu dba naturalne światło słoneczne, które jest dla nich najzdrowszym rodzajem oświetlenia. Wówczas nie trzeba wytężać wzroku. Nie męczy się on również tak szybko. Znany jest także pozytywny wpływ światła dziennego na zdolność widzenia i możliwość regeneracji zmęczonych oczu.

Nie zawsze jednak możemy zapewnić naszemu wzrokowi odpowiednią ilość światła słonecznego. Dlatego w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywamy, należy zainstalować żarówki o barwie najbardziej zbliżonej do światła naturalnego a na naszym biurku, gdzie pracujemy zawsze korzystać z odpowiednich lampek. 

Na rynku znajdziemy szeroki wybór lamp biurkowych. Do wyboru mamy zarówno zwykłe lampy stojące, jak i światła halogenowe, które możemy zmontować nad stołem.

Wybór odpowiedniego oświetlenia do biurka nie powinien więc sprawić najmniejszych kłopotów. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto zastanowić się nad kilkoma cechami lampy (m.in. jej mobilność, energooszczędność, opcja natężenia światła itd.). Nie zapominajmy też o designie. Lampka powinna być nie tylko praktyczna i funkcjonalna, ale także pasować do całego wystroju pokoju.

W ofercie firmy Hamelin Polska Sp. z o.o. szczególnym zainteresowaniem cieszą się lampki marki Unilux, które nie tylko wpisują się w kanon najnowszych trenów w wystroju wnętrz, ale także są energooszczędne, gdyż wykorzystują oświetlenie typu LED.


Lampka biurkowa Joker


Jak informuje dystrybutor ta nowoczesna lampka biurowa LED Joker 2.0 sprawdzi się w każdym pomieszczeniu biurowym. Dzięki ruchomym elementom i prostym kształtom, dopasuje się do każdego rozmiaru biurka. To, co naistotniejsze, to fakt, ze posiada dwa poziomy oświetlenia, ruchomy klosz i ramię. Średnia żywotność LED: 40 000 godzin.

Producent: Hamelin/Uniluxhttp://www.hamelinbrands.pl/


Zakup lampki nabiurkowej to nie tylko element wystroju wnętrza ale przede rozwiązanie zalecane przez lekarzy. Aby więc uniknąć pogorszenia wzroku oraz dodatkowych trudności w koncentracji, musimy zastanowić się nad odpowiednim oświetleniem miejsca pracy. Podczas wyboru bierzmy więc pod uwagę najważniejsze parametry odpowiedniego produktu:

  1. Lampka powinna być "mobilna" czyli łatwa do przenoszenia, przestawiania.
  2. Powinna mieć możliwość regulowania mocy światła.
  3. Powinna być ekonomiczna. Najbardziej ekonomiczną opcją jest kupienie żarówek LED, które nie tylko wykorzystują mniej energii elektrycznej, ale także produkują więcej światła.
  4. Odległość między żarówką a oświetloną powierzchnią nie może być mniejsza niż 35 cm.
  5. Powinna mieć możliwość regulacji padania światła
  6. Co najważniejsze do pracy przy biurku radzimy zrezygnować z pomysłów o fikuśnych abażurach czy wzorzystych barwach. Kolory te, mimo że świetnie sprawdzają się w rozrywkowej atmosferze, całkowicie nie będą nadawać się do pracy.

Idealnym rozwiązaniem, które spełnia wszystkie te wymogi jest lampka biurkowa Terra o smukłym i eleganckim designie, złożona z elementów o grubości ok. 1 cm. Posiada światło LED o niskim zużyciu i 4 poziomy intensywności oświetlenia regulowane dotykowym przyciskiem, umiejscowionym na podstawie lampy, zapewniając tym samym komfort użytkowania. Średnia żywotność LED to 40 000 godzin.

 

Producent: Hamelin/Unilux

Kategoria: Nowe produkty - branża biurowa
Odsłony: 1793