Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już od wielu lat, drukarka stała się urządzeniem niezbędnym w biurach, domach, a także szkolne. Trudno nam sobie wyobrazić nauczycieli nie przynoszących na zajęcia skserowanych zadań lub wydrukowanych klasówek. Szkoła jest to miejsce, w którym różne materiały drukuje się każdego dnia, właściwie cały czas. Wybór odpowiedniego modelu drukarki do szkoły może wydawać się prosty jednak tę decyzję warto podjąć po dokładnym zastanowieniu się. Należy pamiętać, że źle dobrana maszyna może w przyszłości powodować większe koszty eksploatacyjne, a także nie spełniać oczekiwanych funkcji.

Od czego zacząć

Przede wszystkim należy dokładnie oszacować jak często drukarka będzie używana, a także ile wydruków będzie wykonywanych miesięcznie. To da kupującemu większą świadomość jakie parametry będą istotne, przeglądając w sklepie różne modele drukarek. Bardzo ważne jest także ustalenie, jakie dodatkowe funkcje będą niezbędne w przyszłym urządzeniu. Pośród możliwych funkcji, zwykle istotne są: funkcje skanera, czytnik kart SD, możliwość pracy w sieci LAN lub łączność z drukarką przez Wi-Fi.

Kiedy ustali się już jakie jest faktyczne zapotrzebowanie, należy udać się do sklepu i porównać różnorodne modele, dokładnie wczytując się w ich specyfikacje. Nie należy także bagatelizować zaleceń producenta. Producenci drukarek, a także urządzeń wielofunkcyjnych w ich opisie zwykle umieszczają informację o sugerowanej liczbie stron drukowanych w wymiarze miesięcznym i należy tę informację traktować poważnie. Zdarza się, że skuszeni niską ceną urządzenia, zostajemy z maszyną, która nie jest w stanie w zadowalającej nas jakości wykonać taką ilość wydruków jaka jest nam potrzebna danego miesiąca. A dzięki przeprowadzeniu dokładnego researchu możemy uniknąć takiej sytuacji.

Drukarka atramentowa czy laserowa

Na rynku można spotkać się z dwoma technologiami drukowania: atramentową i laserową. W wielu przypadkach urządzenia atramentowe można nabyć za niższą cenę niż te laserowe, mówi się także, że wydruki wykonane tuszem (metoda atramentowa) mają lepszą jakość jednak nie zawsze to prawda. Warto pamiętać, że tego typu urządzenia są wyposażone w głowice, które nieużywane przez dłuższy czas (np. tydzień) mogą powodować zatykanie mikrodyszy przez atrament, a co za tym idzie zmuszać właściciela do wykonywania drogich napraw.

Z kolei drukarka laserowa zwykle jest urządzeniem droższym jednak zapewnia znacznie lepszą trwałość drukowanych dokumentów. Jest to także maszyna długowieczna i nie wymaga częstej wymiany, dzięki czemu może sprawdzić się w szkole, w której fundusze na takie zakupy pojawiają się raz na kilka lat. Ponadto, jedyne o czym użytkownicy drukarki laserowej muszą pamiętać to wymiana tonera, a wybierając toner wysokiej jakości, zgodny z wytycznymi producenta uzyskują wysokiej jakości wydruki.


Biuro i firma - sprawdź na Ceneo.pl

Wybrane ogłoszenia

Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Flamastry artystyczne Alpino - 30 kolorów
Tierra Group poszukuje handlowca!
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Polska marka artykułów czyszczących.
Podręczna drukarka etykiet
Recenzja stworzona przez Olę z : https://www.faceb ...

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • POLCAN oficjalnym dystrybutorem materiałów eksploatacyjnych OKI w Polsce

    Firma POLCAN została oficjalnym dystrybutorem materiałów eksploatacyjnych OKI – pioniera innowacyjnych technologii druku, o zasięgu globalnym.

    Więcej…  
  • Najdroższa kawa świata w ofercie Leviatan Poligrafia

    Kawa Kopi Luwak (Kopi = kawa, Luwak = cyweta) pojawiła się na rynku końcem XIX wieku za sprawą rodziny Widjaja z Dżakarty. Darmawan Widjaja, jeden z potomków słynnego rodu pamięta, jak w latach trzydziestych, kiedy Indonezja była jeszcze pod panowaniem Holendrów, jego rodzina sprzedawała rzadko spotykanie, wyjątkowe ziarna kawy bogatym holenderskim urzędnikom. Dziesięć kilogramów miesięcznie kupował pewien chiński sklep, który istnieje od 1878 roku w północnej części Dżakarty do dnia dzisiejszego. Pozostaje jednak jedno pytanie: w jaki sposób ktokolwiek, kiedykolwiek wpadł na pomysł, by napić się kawy, która pochodzi z odchodów cywety? "To część z indonezyjskiej kultury", powiedziała Shenny Widjaja. "Tutaj nic się nie zmarnuje".

    Więcej…