Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.

Polecamy

Idealna do domowego biura.

SubskrypcjaOcena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niszczenie papieru i niszczenie dokumentów jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne. Istnieją poważne niebezpieczeństwa związane z nieprawidłową utylizacją dokumentów w bezpieczny sposób. Poniżej znajduje się lista powodów, dla których warto zniszczyć poufne dokumenty właśnie w niszczarce.

1. Kradzież tożsamości:
Wiecie, że kradzież tożsamości dotyka 11 milionów ludzi rocznie, co kosztuje 54 miliardów dolarów. Przypadki kradzieży tożsamości są powszechne i wraz z nadejściem Internetu stają się coraz większym zagrożeniem. Skrzynka dostawcza z nazwą i adresem, które nie zostały prawidłowo zutylizowane, może już stanowić potencjalne zagrożenie. Za „najlepszą praktykę” organizacji i osób uważa się używanie niszczarki do papieru i podobnych urządzeń w celu uniknięcia kradzieży tożsamości i oszustw.

2. Stare zeznania podatkowe: 

Większość ludzi zachowuje swoje zeznania podatkowe, aby mogły zostać poddane audytowi. Po pięciu latach można je wyrzucić, a w przypadku firm po 10. Pamiętajmy jednak, że informacje podatkowe zawierają poufne dane, które mogą zostać w nieodpowiedni sposób wykorzystane.

3. Stare dokumenty tożsamości ze zdjęciem:
Jeśli chcesz zachować swoje dokumenty tożsamości, takie jak legitymacje studenckie, identyfikatory od starych pracodawców, a nawet stare dokumenty tożsamości, rozważ skorzystanie z usługi przetrzymywania ich w naprawdę bezpieczny sposób. Chociaż same dokumenty tożsamości ze zdjęciem nie wystarczą, aby ukraść Twoją tożsamość, informacje zawarte w nich mogą zostać wykorzystane przeciwko Tobie w szerszym kontekście.
SPRAWDŹ NAJSZERSZĄ NA RYNKU OFERTĘ NISZCZAREK


4. Wyciągi bankowe:
Wszelkie dokumenty zawierające numery rachunków bankowych należy odpowiednio zutylizować i zniszczyć. Obejmuje to wyciągi bankowe w formie papierowej, stare wyciągi bankowe i wszystko, co zawiera Twoje osobiste lub firmowe informacje bankowe.

5. Oferty dotyczące kart kredytowych:
Gdy otrzymasz pocztą ogólne oferty bankowe, w tym oferty kart kredytowych lub nowe oferty kont, a nie planujesz korzystać z ich oferty banku, powinieneś natychmiast pozbyć się ich. Priorytetem jest upewnienie się, że złodzieje tożsamości nie otwierają nowych kart w Twoim imieniu.

6. Czeki anulowane lub unieważnione:

Nawet jeśli napiszesz „unieważniony” na czeku, nie oznacza to, że informacji na nim nie można użyć przeciwko tobie. Numer rozliczeniowy banku i numery kont podane na czeku są równie łatwe do kradzieży, nawet jeśli jest to nieważne. Pamiętaj, aby zniszczyć wszystkie unieważnione lub anulowane czeki po anulowaniu, aby uniknąć problemów ze złodziejami tożsamości.

7. Odcinki wypłaty:

Na pierwszy rzut oka odcinki wypłaty wydają się nieszkodliwe, ale zawierają ważne informacje, które mogą zostać wykorzystane przez złodzieja tożsamości. Niektóre odcinki wypłat zawierają informacje o instytucji finansowej i koncie. Upewnij się, że zostały one odpowiednio usunięte.

8. Czeki in-blanco:
Czy kiedykolwiek otrzymałeś jeden z tych czeków in blanco od wystawcy karty kredytowej, który możesz wykorzystać do pożyczki w ramach linii kredytowej? Nazywa się je czekami wygodnymi. Jeśli te kontrole trafią w niepowołane ręce, możesz oczywiście mieć kłopoty. Pamiętaj, aby odpowiednio pozbyć się tych czeków, aby informacje były bezpieczne przed złodziejami tożsamości.

Niszczenie dokumentów jest nie tylko dla dużych firm, które mają coś do ukrycia, przeciętni ludzie mają w domu dokumenty, które zawierają informacje, o które modlą się złodzieje tożsamości, w tym dokumenty zawierające numery ubezpieczenia społecznego i informacje bankowe. Upewnij się, że te dokumenty zostały odpowiednio zniszczone lub zabezpieczone.

 Niszczenie papieru lub niszczenie dokumentów ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznego przechowywania poufnych i wrażliwych informacji, które na co dzień tworzy Twoja firma lub Ty osobiście.  Poza bezpieczeństwem osobistym, związany z tożsamością istnieją jeszcze inne argumenty niszczenia dokumentów właśnie w niszczarce.

ZGODNOŚĆ Z PRAWEM

Wszyscy mamy prawo do ochrony danych osobowych. W rzeczywistości istnieją przepisy, które penalizują niewłaściwe usuwanie dokumentów zawierających wrażliwe i poufne treści. Organizacje, które przechowują dane osobowe, ale zaniedbują ich ochronę, ponoszą konsekwencje finansowe i prawne. Na przykład pracodawcy korzystają z usług niszczenia papieru, aby pozbyć się plików pracowników, które nie są już używane.

OCHRONA MATKI NATURY

Wycina się wiele drzew, aby zrobić papier. Aby chronić lasy, ludzie opowiadają się za „społeczeństwem bez papieru” i używają papieru tylko w ostateczności. Praktyka zrównoważonego rolnictwa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na surowce do produkcji papieru. Ponowne wykorzystanie i recykling pasków i kawałków z maszyn do niszczenia papieru to także kolejna metoda ochrony lasów.

ELIMINACJA ZAGROŻEŃ POŻAROWYCH

Stosy papierów powodują bałagan i zwiększają ryzyko pożaru. Urzędy muszą stale pozbywać się tych dokumentów w ramach systemu zarządzania dokumentacją obejmującego całą organizację. Wiele biur kupuje niszczarki biurowe i wyznacza pracownika, który zajmie się prawidłową utylizacją i niszczeniem dokumentów papierowych. Posiadanie niszczarki lub usługi niszczenia dokumentów jest naprawdę ważne. Niszczenie papieru pomaga nam zachować zgodność z prawem, chronić lasy, zapobiegać kradzieży tożsamości oraz usuwać bałagan i zagrożenie pożarowe.

Jeśli poszukujesz niszczarki do swojego biura lub domu możesz ją zakupić już od kwoty 266 zł. To niewielki wydatek, a może przynieść wiele korzyści. W ofercie sklepu internetowego Hitbiuro.pl jest obecnie kilkadziesiąt pozycji niszczarek - dużych i małych - zarówno do wykorzystania w domu jak i w biurze. 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo już dziś.

 


 

Najlepsza Promocja w sieci

Wybrane ogłoszenia

Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Pióro wieczne + Długopis SYMPHONY w etui prezentow ...
Samoprzylepne uchwyty do większości rodzajów kabli ...
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
ŚCIERECZKI NAWILŻONE DO PLASTIKU [100SZT]
Idealna do domowego biura.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Pakiet kolejnych zmian w prawie dla przedsiębiorców.

    Od 30 kwietnia 2018 roku przedsiębiorcy mają swoją Konstytucję. Część z wprowadzonych zmian ma za zadanie zachęcać do zakładania działalności gospodarczej. To m.in. instytucja działalności nierejestrowej dla osób, które będą osiągać niewielkie przychody. Konstytucja Biznesu to kolejne zmiany w prawie dla przedsiębiorców, które weszły lub wejdą w życie w tym roku. Od stycznia 2018 roku działa jednolity plik kontrolny (JPK) dla małych i średnich firm, a od lipca zostanie on rozszerzony także o inne rejestry, nie tylko VAT. Zmiany dla przedsiębiorców oznaczają też zmiany dla księgowych. Według ekspertów z firmy inFakt, większość z nich jest zadowolona z nowych propozycji.

    Więcej…  
  • Przebojowe PREZENTY dla każdego w najlepszych cenach w Polsce! SPRAWDŹ

    To już ostatni dzwonek, że przygotować się do Świąt. Na szczęście wiele produktów zakupimy w internecie, jednak kurierzy w tym czasie także mają pełne ręce roboty. W tym artykule pomagamy Wam w wyborze najciekawszych produktów. Dodatkowo wrzucamy linki do sklepów, gdzie od razu je zakupicie.

    Więcej…