Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W czasach pandemii wiele osób zmieniło pracę na zdalną lub jeżeli było to możliwe - pracodawcy umożliwili pracownikom możliwość wykonywania swoich zadań z domów. Teraz wiele osób w domach stara się zorganizować sobie odpowiednie miejsce pracy - co jest ważne i potrzebne do twojego domowego biura?

Miejsce i podejście do pracy - co jest ważne?

Decydując się na pracę w domu, warto skorzystać ze sprawdzonych podejść do tego tematu. Osoba pozostająca w swoim mieszkaniu może łatwo rozpraszać się swoim otoczeniem lub na przykład obowiązkami, które teraz są “pod ręką”. Często również trudno odpowiednio zmotywować się do pracy z taką samą wydajnością, jak odbywało się to w biurze, gdzie panowała ogólna atmosfera pracy. Tam każdy zajmował się swoimi firmowymi obowiązkami, w domu prawdopodobnie będziesz w tym sam, a jeśli będą tam również domownicy, mogą łatwo wybijać cię z twoich zadań. Właśnie dlatego postaraj się jak najbardziej przenieść się mentalnie w realia biurowe. Przede wszystkim zorganizuj sobie miejsce, do którego będziesz siadał tylko na czas pracy. Najlepiej, aby było to osobne pomieszczenie, ale jeżeli nie masz takich możliwości - może to być po prostu kąt pokoju z biurkiem. Siadając na przykład do komputera zawsze przygotuj się tak, jakbyś wchodził do biura. Najlepiej aby o tej samej godzinie co zawsze wstać, umyć się, zjeść śniadanie, ubrać się jak do biura i dopiero przygotowany usiąść w miejsce pracy. Taki ceremoniał znacząco może pomóc ci mentalnie nastroić się do pracy oraz uzyskać zrozumienie ze strony innych domowników.

Odpowiedni sprzęt to konieczność

Ważne jest aby sprzęt, z którego będziesz korzystał nie utrudniał ci pracy tylko w niej pomagał. Bardzo często osoby pracujące na komputerach zdalnie otrzymają laptopa ze swojej firmy, ale zorganizowanie całego osprzętu należy już do osoby pracującej. Jeśli twoja praca opiera się na korzystaniu z komputera - zapewnij sobie odpowiedni fotel oraz biurko. Jeżeli takich nie posiadasz zawsze możesz niewielkim kosztem pozyskać takie meble online. To samo dotyczy wszelkich sprzętów biurowych takich jak drukarki, skanery i tonery do drukarek - Allegro.pl - łatwo znajdziesz tam takie produkty w okazyjnych cenach. Pamiętaj o zapewnieniu sobie także odpowiedniego oświetlenia. W pracowniach komputerowych już na etapie projektowania miejsca pracy dopasowywane jest odpowiednie oświetlenie - zarówno z sufitu, jak i z lampki przy biurkach oraz uwzględniane jest oświetlenie z za okna. Ważny jest kierunek, temperatura i siła oświetlenia. Warto zainwestować trochę czasu i finansów w takie przygotowania, aby praca w domu była możliwie najbardziej wydajna i przyjemna.


Wybrane ogłoszenia

Maseczka ochronna 2 warstwowa z fizeliny
Płyny do czyszczenia sprzętu elektronicznego.
Ręcznie malowane torebki.
5 kolorów zabawy.
Teczka Zippi Bag z metalowym zamkiem.
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Totalna nowość w marce ESCUELA!
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • 20 urodziny Biuro Plus za nami - videożyczenia od branży!

    O tej dacie nasza redakcja wiedziała już od dłuższego czasu. 18 października 2019 roku od początku zapowiadał się wyjątkowo. Hotel Wodnik, najznakomitsi gracze branży, wszyscy akcjonariusze Biuro Plus, najlepsze media branżowe - czyli My, nowy Prezes Biuro Plus i mnóstwo znanych twarzy - tę datę zapamięta branża na długo.

    Więcej…  
  • Kolejna edycja targów w ABRO za nami!!

    6-7 kwietnia 2018 rok. Piękna pogoda, pozytywne nastroje. Otoczenie sprzyjające rozmowom biznesowym, klimat idealny do zakupów. Nic dziwnego, że sukces targów szkolnych organizowanych przez hurtownię ABRO nie jest zaskoczeniem dla nikogo.

    Więcej…