Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ostatnio dość dużo piszemy o niszczarkach. A skoro i nich mowa, to nie możemy zapomnieć o ścinkach, które w wyniku ich pracy pozostają. Tak dużo też piszemy o ekologii. Nie dziwcie się więc, że powstał ten artykuł. Uważamy, że jeśli nie możesz poddać recyklingowi rozdrobnionego papieru, to co możesz z nim zrobić, poza wyrzuceniem go do kosza, aby nadać mu jeszcze co najmniej jeden użytek? My znaleźliśmy kilka jego zastosowań.

 
Niszczyć dokumenty trzeba. O tym pisaliśmy w artykule Powody, dlaczego należy niszczyć dokumenty drukowane. Co jednak zrobić z masą "zmielonego", poucinanego papieru?
Mamy dla Was kilka sugestii.

1. Użyj go jako materiału do pakowania. Może amortyzować kruche, cenne przedmioty podczas ich przechowywania lub w ruchu. Nie musisz wkładać go bezpośrednio do pudełka, jeśli nie chcesz, żeby był w nim bałagan, możesz po prostu zapakować go w małe woreczki i włożyć je do pudełka. W Chinach ta metoda jest stosowana od lat, ponieważ jest nie tylko tańsza, ale również rozdrobniony papier może dotrzeć do węższych przestrzeni.

2. Umieść go pod kuwetą dla kotka. Ponieważ koty lubią głębokość, może dodać trochę głębi do kuwety, co oznacza, że ​​będziesz musiał zużywać mniej ściółki. Uwaga, nie zapominaj, że niektóre materiały papierowe i atramentowe mogą być toksyczne dla niektórych zwierząt. Przed użyciem upewnij się, że twoje zwierzę lub inne zwierzęta są w porządku z materiałami. Upewnij się również, że te zwierzęta nie lubią jeść papieru.

3. Luźno włóż go do pustych rolek papieru toaletowego lub pokrój rolki ręcznika papierowego, aby zrobić podpałkę lub rozpałkę. Jeśli masz piec na drewno, możesz również użyć rozdrobnionego papieru jako rozpałki. Zaoszczędzi ci to dużo czasu i energii, ale działa doskonale w porównaniu z użyciem małych kawałków drewna. Mieszając rozdrobniony papier z drewnem, możesz również przyspieszyć spalanie drewna.

4. Zrób więcej papieru. Poniższy film pokazuje, jakie to proste, jeśli masz odpowiednie narzędzia. (Wskazówka: w filmie używają ręczników papierowych, które potem zostałyby wyrzucone. Spróbuj użyć starego bawełnianego szalika zamiast ręczników papierowych, które można prać i używać ponownie).


  

 5. Włóż je do nieprzezroczystego wazonu, aby jedwabne kompozycje kwiatowe pozostały na miejscu.

6. Przekaż je do schroniska dla zwierząt, gdzie mogą go użyć jako ściółki, ale najpierw zadzwoń, aby upewnić się, że go potrzebują.

7. Używaj jako wypełniacza do toreb na prezenty.

8. Używaj go jako warstwy ściółki lub jako kompost. Działa to najlepiej w przypadku zwykłego białego papieru lub gazety. Papier kolorowy lub błyszczący nie zepsuje się tak łatwo. Możesz również uczynić go swoim ogrodowym łóżkiem do warzyw. Wystarczy zmoczyć rozdrobniony papier, a stanie się on solidną podstawą dla nich. A może chcesz go użyć jako podłoża do uprawy fasoli i grochu, które zatrzymują wodę? Ty też możesz to zrobić.

9. Zrób glinę papierową. Poniższy film pokazuje, jak zrobić rozdrobnioną glinę papierową, którą można ręcznie formować lub stosować w formach.


  

 

10. Jeśli nie chcesz nic z tym robić, zaoferuj to na "śmieciarka jedzie" na Facebooku. Mogą być inni, którzy mogą tego "produktu" chcieć z jakiegoś powodu.

 


REKLAMA

Wybrane ogłoszenia

Teczka wolnostojąca z 13 przegródkami.
Pióra wieczne i kulkowe na naboje.
Polska marka artykułów czyszczących.
Maseczka ochronna 2 warstwowa z fizeliny
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Tierra Group poszukuje handlowca!
Farby pakowane po 500 ml.
Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Biurko z miejscem na kawę

    Wiecie, że co roku 9 stycznia obchodzimy Dzień Sprzątania Biurka. Wprawdzie ten dzień dawno minął, jednak warto każdy rok (nawet szkolny) rozpocząć od uporządkowywania swoich „papierków”? Pomysł ma tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Pierwsi twierdzą, iż porządek na biurku to gwarancja efektywności i zadowolenia z pracy. Drugim chaos na blacie dostarcza pokładów kreatywności i motywacji.

    Więcej…  
  • Uni-Max - nowa marka na polskim rynku

    Z dniem 1 września 2016 roku branżę PBS obiegła wiadomość o dywersyfikacji oferty asortymentowej łódzkiego producenta - firmy Panta Plast. Po wieloletniej dystrybucji autorskich kolekcji szkolnych i biurowych, w których skład wchodziły chociażby kalendarze, okładki, nożyczki, zszywacze...czas przyszedł na uzupełnienie swojego asortymentu zapewniając tym samym kompleksowość dostaw do swoich klientów.

    Więcej…