Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ochrona środowiska to temat niezwykle ważny w dzisiejszych czasach. Właściwa utylizacja pustych opakowań po tusza i tonerach jest obowiązkiem. Wpływa korzystanie zarówno na ekologie jak i na budżet tych, którzy we właściwy sposób pozbywają się zużytych opakowań.

Mimo poszerzania się możliwości elektronicznych, dzięki którym możemy przechowywać i przesyłać ważne informacje bez konieczności drukowania, jest to proces, który nigdy nie zniknie. Urzędy, instytucje nadal, mimo alternatywnych rozwiązań, drukują i drukować będą. I dobrze. To dzięki nim branża urządzeń drukujących i eksploatacji rozwija się niezmiennie, nie tylko czerpiąc z tego ogromne korzyści, ale przede wszystkim dając szansę na zarobek także innym.

Jedną z firm, która wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów udostępnia im możliwość oddania odpadów w postaci tonerów drukarskich o kodzie 08 03 18 jest firma Rafcom Rafał Ziółkowski. Już od kilku lat we współpracy z Production Supplies z Grójca skupuje zużyte kasety po tuszach i tonerach. Zasady zbiórki są proste i dają gwarancję nie tylko wygodnego pozbycia się odpadów, ale także zasilenia swojego budżetu. Szczegółowy regulamin skupu publikujemy poniżej zachęcamy do nawiązania współpracy. 


REGULAMIN ZBIÓRKI ODPADÓW

1. Od dnia 11 lipca 2016 firma Rafcom Rafał Ziółkowski z siedzibą w z siedzibą w Reguły (05-820) ul. Stanisława Bodycha 97,, NIP 951-205-74-04, REGON 140226193 (zwana dalej RAFCOM) świadczyć będzie usługę zbiórki odpadów następujących rodzajów (zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 09 grudnia 2014r. w sprawie katalogu odpadów – Dz.U. 2014.1923 z późn. zm):

a. Kod 08 03 18 - Odpadowy toner drukarski inny niż wymieniony w 08 03 17 2. Zbiórka odpadów następować będzie w oparciu o posiadane przez RAFCOM decyzje w zakresie zezwoleń na zbieranie odpadów.

3. RAFCOM prowadzi zbiórkę wyłącznie w zakresie odpadów wskazanych w pkt 1 zwanych dalej Odpadami.

4. Przed wysłaniem Odpadów należy powiadomić Rafcom Rafał Ziółkowski o każdej planowanej przesyłce podając informacje o przewidywanej dacie nadania, zawartości przesyłki oraz marce lub liczbie sztuk Odpadów. Rafcom uprawniony jest do żądania także dodatkowych informacji dotyczących Odpadów w szczególności w zakresie ich rodzajów, marki lub producenta materiałów eksploatacyjnych.

5. Informację dotyczącą Odpadów należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na co najmniej 2 dni przed planowaną datą wysyłki lub dostarczenia Odpadów.

6. Drogą zwrotną Klient otrzyma formularz zgłoszenia, który należy wypełnić, a następnie wydrukować i podpisać. Podpisany egzemplarz powinien być załączony do przesyłki Odpadów lub przekazany wraz z Odpadami. Formularz powinien być dołączony do przesyłki Odpadów w taki sposób, aby możliwe było zapoznanie się z jego treścią przed otworzeniem opakowania przesyłki zawierającej Odpady.

7. W przypadku niedopełnienia procedury wskazanej w pkt 4 do 6 a w szczególności nieprzekazania wraz z Odpadami prawidłowo wypełnionego formularza wskazanego w pkt 6, oraz warunków wskazanych w pkt 11 i pkt 12, Rafcom rezerwuje sobie prawo do odmowy przyjęcia przesyłki z Odpadami oraz do ewentualnego zwrócenia jej na koszt odbiorcy w razie przyjęcia takiej przesyłki. W związku z odmową przyjęcia Odpadów, Rafcom zwolniony jest ze wszelkiej ewentualnej odpowiedzialności w tym za szkody, wynikające z odmowy przyjęcia Odpadów. 

8. Przyjęcie przez Rafcom Odpadów odbywa się wyłącznie na zasadach oraz warunkach określonych niniejszym Regulaminem. Przyjmuje się, że odpowiednio klient, posiadacz odpadów lub osoba dysponująca tytułem prawnym do Odpadów, przekazująca te Odpady do Rafcom, akceptuje zapisy niniejszego Regulaminu.

9. Koszty związane z dostarczeniem, w tym przesłaniem Odpadów do miejsca zbierania Odpadów, ponosi we własnym zakresie strona je przekazująca.

10. Miejscem zbierania Odpadów przez Rafcom jest: Production Supplies, ul. Przemysłowa 3, 05- 600 Grójec.

11. Odpady należy spakować w karton, bez oryginalnych opakowań producenta. Odpady powinny być przesłane w workach lub airbagach.

12. Rafcom zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty dodatkowej w przypadku wysłania utylizacji na inny adres, niż podany w pkt. 10. Opłata wynosi 50 zł netto za paczkę, 200 zł netto za paletę.

13. Paczka zawierająca Odpady powinna być wyraźnie oznaczona i opisana „ODPADY” z podaniem Kodu odpadu zgodnie z pkt. 1 Regulaminu i z podaniem pełnej nazwy firmy wraz z oznaczeniem formy prawnej.

14. Rafcom zastrzega, że bezpłatnie odbiera tylko i wyłącznie Odpady w postaci produktów własnej marki „PRISM”, wszelkie inne Odpady stanowiące produkty pochodzące od innych producentów będą zbierane odpłatnie w cenie 4 zł netto za kilogram oddanych Odpadów.

15. W przypadku naliczenia opłaty wskazanej w pkt. 13, Rafcom Rafał Ziółkowski wystawi fakturę VAT z terminem płatności 7 dni. Jeśli płatność nie zostanie dokonana w terminie, faktura podlega windykacji, tak jak wszystkie inne należności.

16. W przypadku wystawienia KPO na podmiot inny, niż klient Rafcom, będzie naliczana opłata w wysokości 10 zł netto, za każdą Kartę Przekazania Odpadów.

17. W związku z przekazanymi Odpadami, na wniosek strony przekazującej Odpady, wystawiana będzie Karta Przekazania Odpadu. Zgodnie z treścią art. 69 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (dz. U. 2013.21 z dnia 2013.01.08 z późn. zm) uprzejmie informujemy, że kartę przekazania odpadów sporządza posiadacz odpadów, który przekazuje Odpady.

18. W przypadku zajścia konieczności sporządzenia Karty Przekazania Odpadu, wraz z Odpadami powinna być przekazana także Karta Przekazania Odpadu wystawiona przez przekazującego Odpady.

19. Rafcom Rafał Ziółkowski dopuszcza możliwość sporządzania zbiorczej karty przekazania Odpadów, obejmującej Odpady danego rodzaju przekazywane łącznie w okresie miesiąca kalendarzowego, za pośrednictwem tego samego transportującego Odpadu wykonującego usługę transportu Odpadów zgodnie z art. 69 pkt 5 ustawy o odpadach. W takiej sytuacji w formularzu zgłoszeniowym w polu „uwagi” należy dopisać „zbiorcza Karta Przekazania Odpadów”.

Wybrane ogłoszenia

Nowa oferta marki JOVI.
Idealna do domowego biura.
Kolorowe maseczki w dwóch rozmiarach.
Alpino Experience Dual Artist 12 kolorów
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Kalendarze Paperblanks na rok 2017

    Jeśli lubisz posiadać kalendarz "z klasą", wyjątkowy i wyróżniający się - rozważ zakup tego, który w tym roku wyjdzie z linii produkcyjnej marki Paperblanks. To produkty nie tylko eleganckie, ale także będące kontynuacją tradycji pierwszych ksiąg.

    Więcej…  
  • Kwiecień z kolejnymi nowościami w Rafcom

    Papier Communicator Basic A4 80 g - już dostępny!

    Więcej…