Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Totalna nowość w marce ESCUELA!

Polecamy

Idealne do tworzenia zestawów prezentowych.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wyobrażacie sobie sytuację dokonania zakupów w sklepie internetowym, który nie chroni Waszych danych osobowych? Płacicie kartą kredytową, wszystkie dane wyciekają do Internetu i ktoś zaczyna się pod Was podszywać. Powoli tracicie pieniądze z konta, bo ktoś korzysta z Waszej karty. To i tak wydaje się najmniejszym problemem. Co jeśli użyje Waszych danych do popełnienia cyberprzestępstwa? W planach był zakup nowego telefonu a teraz, trzeba się zmierzyć z konsekwencjami swojej nieuwagi. Jak można było temu zapobiec? Proste. Wystarczyło spojrzeć, czy dany serwer posiada SSL.

Certyfikat SSL, czyli co dokładnie?

- Certyfikat Secure Socket Layer jest narzędziem gwarantującym bezpieczeństwo w sieci. Potwierdza wiarygodność domen oraz właścicieli. Do jego zadań należy szyfrowanie danych podczas ich transmisji między komputerem użytkownika a serwerem. Co oznacza, że informacje podczas przesyłania są zatajone i nie mogą być zmieniane w czasie transferu przez osoby trzecie. Tym sposobem certyfikat SSL zapewnia o zachowaniu poufności danych oraz całej komunikacji. - mówi Michał Trziszka, CEO firmy Cal.pl oferującej certyfikaty.

Żyjemy w czasach, w których dostęp do internetu posiada 3,2 miliardów ludzi. Korzystając z różnych stron internetowych pozostawiamy po sobie informacje, które mogą zostać wykorzystane przez osoby trzecie w niewłaściwy sposób. Często słyszymy o kradzieży haseł czy danych do kart płatniczych - to efekt braku odpowiednich zabezpieczeń. Nauczyliśmy się, że internet służy nie tylko do wyszukiwania haseł. Jest czymś większym. Za pomocą internetu komunikujemy się, wysyłamy maile, dokonujemy zakupów, sprawdzamy konta bankowe, korzystamy z usług administracji publicznej, firm medycznych czy szkół. Wzrost naszej aktywności w sieci sprawia, że jesteśmy bardziej narażeni, na dostanie się naszych danych w niepowołane ręce.

Jak rozpoznać stronę z Certyfikatem SSL?

Strony, które korzystają z certyfikatu SSL zaczynają się od https://. Natomiast stronom, które nie są zabezpieczone brakuje -s w http://. Zaufane strony oznaczone są też zieloną kłódką, która mieści się obok adresu. W przeglądarce Chrome od początku 2017 pojawia się także słowo “bezpieczna” dla stron chronionych certyfikatem.

Kiedy stosować certyfikat SSL?

Odpowiedź jest prosta - wszędzie, a zwłaszcza tam gdzie użytkownik podaje swoje dane. Jeśli jesteś właścicielem firmy, strony www, serwisu czy forum, koniecznie powinieneś zastosować certyfikat. Zwłaszcza w miejscach gdzie użytkownik wprowadza wrażliwe dane, takie jak loginy, hasła, dane teleadresowe, dane karty płatniczej. Wzmocni to wiarygodność twojego serwisu oraz da gwarancję bezpieczeństwa twoim klientom.

Inne zalety

Jeśli ktoś jeszcze nie jest przekonany do certyfikatów SSL, może warto wspomnieć o dodatkowych korzyściach, które za nim stoją:

 • Dobre pozycjonowanie - dla wyszukiwarki Google certyfikat ten jest jednym z czynników rankingujących
 • Certyfikat jest niezawodny - do tej pory nikt go nie złamał
 • Chroni także przed phishingiem, czyli metodą wykradania danych stosowaną przez hakerów. Firma posiadająca certyfikat zyskuje nie tylko wiarygodność ale także światowy standard zabezpieczenia
 • Strona posiadająca SSL zyskuje rekomendację ochrony przez GIODO
 • Zwiększa zyski sklepów internetowych, umożliwia podpięcie integratora płatności.

Jak zainstalować certyfikat SSL?

- Wyszliśmy naprzeciw naszym użytkownikom i w tym momencie nie muszą oni samodzielnie instalować ochrony. Zajmują się tym nasi administratorzy serwerów. - dodaje Michał Trziszka z Cal.pl

Większość serwisów oferujących certyfikaty instaluje je samodzielnie lub dzieje się to automatycznie. Użytkownik nie musi obawiać się skomplikowanych procedur.


Polecamy także:

 

 

Wybrane ogłoszenia

Totalna nowość w marce ESCUELA!
Piękne różowe klipy z wyciętym serduszkiem.
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Maseczki z indywidualnymi nadrukami typu logo, zdj ...
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Nowe tonery do drukarek Canon.
Idealna dla dzieci i dorosłych.
Różne kształty, żywe kolory.
Farby pakowane po 500 ml.
Kredki woskowe do różnych powierzchni
Idealna do domowego biura.

Losowo wybrane artykuły branżowe

 • Targi Trends 4 Kids po raz pierwszy w Lublinie!

  Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.

  Więcej…  
 • Sprzedawaj odpady i zarabiaj!

  Ochrona środowiska to temat niezwykle ważny w dzisiejszych czasach. Właściwa utylizacja pustych opakowań po tusza i tonerach jest obowiązkiem. Wpływa korzystanie zarówno na ekologie jak i na budżet tych, którzy we właściwy sposób pozbywają się zużytych opakowań.

  Więcej…