Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Hity sprzedażowe

Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".

Polecamy

Różne kształty, żywe kolory.

Subskrypcja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Technika druku laserowego mimo, że znana od ponad ćwierćwiecza, weszła na rynek masowy o wiele później niż „tradycyjne” metody. W domach nadal korzystamy z drukarek atramentowych, natomiast w dużych instytucjach, firmach czy w szkołach zdecydowanie częściej spotkać można drukarki laserowe. Mimo rosnącej popularności, wciąż większość z nas nie zna specyfiki działania i nie wie, w jaki sposób przebiega proces wydruku.

Jak powstaje wydruk?

Zasada funkcjonowania jest zbliżona do działania kserokopiarek i jest kilkuetapowym procesem naniesienia cząstek tonera na papier. Najważniejszym elementem każdej drukarki laserowej jest bęben, zwany również wałkiem światłoczułym, który w pierwszym etapie druku jest elektryzowany. Następnie odbywa się proces naświetlania laserem, który w miejscach naświetlania prowadzi do utraty ładunku elektrycznego. Na powierzchnię bębna nanoszony jest toner, który na skutek oddziaływania elektrostatycznego przykleja się do miejsc, które nie zostały naświetlone przez laser. Następnie toner przenoszony jest na papier, który w procesie przejścia miedzy rozgrzanymi wałkami, zostaje utrwalony. 


Znalezione obrazy dla zapytania tiom


Monochromatyczna a kolorowa

Na rynku dostępne są dwa rodzaje drukarek laserowych – monochromatyczne i kolorowe. Podstawową różnicą w ich działaniu jest ilość eksploatowanych tonerów. Drukarka monochromatyczna wykorzystuje jeden, czarny toner, zaś kolorowa - cztery tonery CMYK (Cyan, Magenta, Yellow i Black). Budowa również trochę się różni. W drukarce mono mamy tylko jeden bęben, jeden laser i jeden zbiornik na toner. W drukarce kolorowej, ze względu na większą ilość tonerów, spotykamy aż cztery takie zespoły, ułożone w niewielkiej odległości, równolegle względem siebie. Kolejne różnice zachodzą w procesie przekazywania tonera. W drukarce biało-czarnej toner z bębna podawany jest bezpośrednio na papier, natomiast w kolorowej pośredniczy temu pas transmisyjny.

Materiały eksploatacyjne

Regularnej wymianie wynikającej z codziennej eksploatacji podlega toner, czyli czarny lub kolorowy proszek nanoszony na papier oraz bęben światłoczuły. W wyższych modelach drukarek toner jest wymieniany niezależnie od bębna, natomiast w przypadku tańszych urządzeń elementem podlegającym wymianie jest kompletny zespół drukujący, zwany kartridżem. Mimo niższej ceny zakupu drukarki, kartridże są zwykle droższe od tonerów. Oczywiście zawsze możemy wybrać alternatywne rozwiązanie i kupić zamienniki sprawdzonych marek, takich jak np. Asarto czy Tiom. Najważniejsze zalety korzystania z zamienników to nie tylko niższa cena, ale także wysoka jakość, większa pojemność oraz niezawodność. Jeśli więc nie chcemy płacić za markę, a zależy nam na obniżeniu kosztów użytkowania bez strat jakościowych, warto zdecydować się na alternatywne materiały eksploatacyjne.


Znalezione obrazy dla zapytania asarto


 

Wybrane ogłoszenia

Kubek dla TatyKubek dla Taty
Sprzedam29,99 zł - sugerowana cena detaliczna PLN
Kubek dla każdego faceta.
Szeroka oferta torebek na Boże Narodzenie.
Elegancka kolekcja do biura i szkoły.
Wesołe hitowe emotikonkiWesołe hitowe emotikonki
Sprzedam22 (sugerowana cena detaliczna) PLN
Hitowe Emotikonki to obecnie najprzyjemniejszy pre ...
SPRĘŻONE POWIETRZE CLEVERTON 600ml
Solidny zszywacz o doskonałej ergonomii
Elegancki prezent dla Niej i dla Niego.
Szeroka oferta ręcznie malowanych grafik
Pakowane w eleganckie pudełko.
Wesołe, miłosne o wersja "zrobione".
Kredki woskowe do różnych powierzchni
Pióro + długopis ELEGANT w etui prezentowym ES

Losowo wybrane artykuły branżowe

  • Rusza nowy program edukacyjny dla polskich szkół.

    Przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym to nie tylko obszar zainteresowania rządów i biznesu, lecz również konsumentów. Dlatego też edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat może zaprocentować w przyszłości zmianą nawyków i tym samym ograniczeniem emisji. Dużą rolę w walce o czystsze powietrze odgrywa ciepłownictwo. Startujący właśnie program edukacyjny zainicjowany przez spółkę PGE Energia Ciepła ma pomóc uczniom szkół podstawowych zrozumieć, w jaki sposób powstaje ciepło, skąd bierze się energia elektryczna i jaki mają wpływ na klimat i ochronę środowiska. Szkoły mogą zgłaszać się do 8 października.

    Więcej…  
  • To wielkie wydarzenie w historii naszej firmy...

    Od premiery wprowadzenia produktów marki Uni-Max na rynek polski minęły już ponad 2 miesiące. To był bardzo intensywny czas dla firmy Panta Plast, która jest ich wyłącznym dystrybutorem. Chcąc kontynuować swój sukces oraz wychodząc naprzeciw potrzebom rynku już 25 listopada w hotelu Kolumna Park odbędzie się oficjalne prezentacja pełnej oferty asortymentowej dostępnej na naszym rynku.

    Więcej…